M 113 A1 + eduard - skala 1/72 ITALERI [koniec]

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotrec
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 28 2003, 13:19
Lokalizacja: Ostrołęka

M 113 A1 + eduard - skala 1/72 ITALERI [koniec]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrec »

Witam po dłuższej przerwie. W czasie ,gdy nic się na forum nie działo z mojej strony próbowałem doskonalić technikę modelarstwa plastikowego przy drugim modelu jakim był M6 ANTI-TANK z Italeri w skali 1/72. Nie wiem czy wiele mi to pomogło w podnoszeniu umiejętności, ale z następnego modelu M113 postanowiłem przeprowadzić relację.

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Na początek trzy zdjęcia na pudełko , blaszki oraz wypraski i od razu prośba o pomoc w uzyskaniu kalek do wnętrza, nie zapominając ,że jest to skala 1/72. Może ktoś posiada na zbyciu i chciałby sprzedać lub ma na tyle wolnego czasu ,żeby mi je zaprojektować i potem odsprzedać. Sam nie dam rady. Czytałem co nieco o wydrukach na odpowiednim papierze, ale u mnie byłby z tym duży kłopot. Problemy z dostępem do odpowiedniego sprzętu i papieru. Dlatego najchętniej zleciłbym to komuś.

Teraz czas na obrazki :
ObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony śr wrz 21 2005, 12:51 przez piotrec, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
piotrec
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 28 2003, 13:19
Lokalizacja: Ostrołęka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrec »

Jako ,że pierwszy raz próbowałem skleić blaszki i nic z tego nie wyszło mam pytanie jaki klej najlepszy do tego typu materiału??
pozdrawiam
Obrazek
Talib
Posty: 142
Rejestracja: śr cze 16 2004, 19:25
Lokalizacja: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Talib »

Klej CA typu kropleka, bądź lakier (np. Humbrol nr.49).
Jakub Jastrzębski
modelarz/teoretyk

Once to be a str8 man turns into wreck...
Awatar użytkownika
piotrec
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 28 2003, 13:19
Lokalizacja: Ostrołęka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrec »

Znów mnie naszło kolejne pytanie w sprawie blaszek. Jak widać są one pokryte warstwą koloru szarego, a pod nimi znajduje się chyba właściwy kolor (złoty). Wydaje mi się ,że zanim przystąpie do malowania muszę je doprowadzić do takiego wyglądu. Dlatego pytam czy jest jakiś specyfik ,który by to zrobił szybko i sprawnie?
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
matejson
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 25 2005, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matejson »

Do blach najlepiej kup Super Attak Gel (w zelu) :) . Njalepiej sie nadaje i mozesz wygodnieć dozowac ilosci kleju ;-) .

Pozdro
Mateusz Mathea
Obrazek
Awatar użytkownika
Ślimak
Posty: 62
Rejestracja: czw lip 29 2004, 7:23
Lokalizacja: Borne Sulinowo (wcześniej Szczecinek i Toruń :) )

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ślimak »

Co do klejenia blaszek , to ja od zawsze używam supergluta i nie narzekam. Kolor blach raczej pozostaw taki jaki jest bo potem będzie kłopot z malowaniem ,będziesz musiał kilka warstw farby położyć a przy tej skali to raczej nie wskazane
A takie coś robię w realu ;)
Majówka z ASG http://pl.youtube.com/watch?v=ti2nEMwScwc
rafpio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rafpio »

piotrec pisze:Znów mnie naszło kolejne pytanie w sprawie blaszek. Jak widać są one pokryte warstwą koloru szarego, a pod nimi znajduje się chyba właściwy kolor (złoty). Wydaje mi się ,że zanim przystąpie do malowania muszę je doprowadzić do takiego wyglądu. Dlatego pytam czy jest jakiś specyfik ,który by to zrobił szybko i sprawnie?
Blaszki Eduarda sa o ile mi wiadomo stalowe - kolor jest wlasciwy i nic nie trzeba poprawiac.

Rafal
Talib
Posty: 142
Rejestracja: śr cze 16 2004, 19:25
Lokalizacja: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Talib »

wszystkie blachy sa z mosiadzu, Jak poszlifujesz blaszke Edzia to wyjdzie ich własciwy kolor.

Nie zeskrobuj tej szarej warstwy, ba pokryj ja jeszcze podkładem (np. Mr.Metal Primer) lub po prostu pomaluj jakims neutralnym kolorem (ja uzywam Humbrol 64) i dopiero wtedy właściwy kolor.
Jakub Jastrzębski
modelarz/teoretyk

Once to be a str8 man turns into wreck...
Awatar użytkownika
piotrec
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 28 2003, 13:19
Lokalizacja: Ostrołęka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrec »

Czy ktoś z was wie jakim kolorem malowano wnętrze w M113A1 lub posiada kolorowe zdjęcia z okresu wojny w Wietnamie. W instrukcji zalecają malowanie na insignia white, ale ze wszystkich zdjęć które widziałem jakoś nie bardzo jestem do tego przekonany. W internecie strasznie ciężko coś znaleść. Liczę na waszą pomoc.
Ostatnio zmieniony czw lip 21 2005, 18:01 przez piotrec, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Dokładnie tak jak w instrukcji...

Pozdrawiam,
Maciej
ODPOWIEDZ