[plastik/relacja]ORP Mazur wz 35 1/400 Mirage

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Z chęcią się budowie Mazura poprzyglądam, a w szczególności użyciu blaszek.
peter pisze:ostatnio zacząłem się mocno zastanawiać, czy w ramach odpoczynku od 1/35 nie zrobić sobie serii u-bootów - też mirażowych
Dobry pomysł. Jestem jak najbardziej za. :lol:
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2774
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 738

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

gulus pisze:
Największym problemem jest brak dokumentacji, za cholerę nie mam niekiedy pojęcia, co jest czym.

gulus
Gulus, Modelarz swego czasu zamieścił plany Mazura - i o ile mnie pamięć nie zwodzi to według stanu na lata 30 z pokazaniem różnic w stosunku do wyglądu z lat 20. Mam gdzieś te Modelarze w którejś kupce makulatury - jeśli jesteś zainteresowany mogę odkurzyć.

pzdr Grzegorz
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Jasne, że jestem zainteresowany i to bardzo, jeśli możesz poskanować, to super, jeśli nie, to przynajmniej napisz, jakie numery Modelarza to zamieściły. Może moja biblioteka będzie je posiadała (kiedyś zbierali wszystkie numery Modelarza, ale nie wiem, jak jest teraz).

gulus
A&M
Posty: 30
Rejestracja: wt gru 28 2004, 23:42
Lokalizacja: Łódź
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: A&M »

Materiały były publikowane w Modelarzu 4/87 i 5/87. Informacja ta jest zamieszczona w instrukcji do blaszek :)

Jestem na tym samym etapie klejenia co Ty. Fotki postaram się zamieścić wieczorem.
Pozdrawiam,
Arek
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Dziura na dziubku okręcika została wspomnieniem.
Obrazek

Po pierwszym nałożeniu szpachlówki i jej obróbce pozostał niedosyt. Przyszło położyć kolejną, nie zbyt grubą warstwę szpachli i doszlifować kolejny raz. Teraz wygląda to lepiej

Obrazek

Poszpachlowane zostało również dno okrętu. Tutaj widoczne jest w towarzystwie jednego litra MPP (Modelarskiego Przyrządu [Pieniążka?] Porównawczego
Obrazek

gulus
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

W mojej instrukcji do blaszek nie ma słowa pisanego.

gulus
A&M
Posty: 30
Rejestracja: wt gru 28 2004, 23:42
Lokalizacja: Łódź
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: A&M »

Teraz zauważyłem, że mam inną blaszkę. :) Jest to PART do ORP Mazur wz.35 i wz. 39. Jest dużo elementów identycznych. Różnią się między innymi elementem z nazwą okrętu, detalami szalupy, numeracją części. No i zawiera instrukcję :) . Jak chcesz, to mogę Ci ją podesłać.
Pozdrawiam,
Arek
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Jasne, może coś nowego instrukcja Parta wnosi? W blaszkach Mirage, też jest instrukcja. Prawdopodobnie te też robił Part, bo wygląda właśnie jak wrób Parta, z którym miałem już kilkakrotnie do czynienia.

gulus
A&M
Posty: 30
Rejestracja: wt gru 28 2004, 23:42
Lokalizacja: Łódź
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: A&M »

Oto obiecane fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,
Arek
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Mniej więcej wiem, gdzie pojawił się mój pierwszy błąd w klejeniu kadłuba - doszedłem do wniosku, że nawis pokładu nad burtą dziobową, jest za duży i postanowiłem go tak wkleić, żeby był mniejszy. To spowodowało, że dziub, w górnej części mi się nie zszedł (mam nadzieję, że po szlifowaniu wygląda on na dziub okrętu a nie na dzioba ptaszyska jakiegoś). Niestety. później trochę to poszlifowałem. co niestety odbiega od planów, które dzisiaj dostałem (dzięki A&M).

Wpadłem na dwa szalone pomysłu w tej skali - wykonanie drewnowania pokładów i zrobienie bulajów, może nawet z szybkami. Co z tego wyjdzie??Cholera to wie. O ile na bulaje z imitacjami szybek, mam jakiś pomysł to na drewnowanie w tej skali (30 mm pokład w najszerszym miesjcu) absolotnie żadnego.

gulus na sen
Ostatnio zmieniony wt wrz 13 2005, 9:45 przez gulus, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ