Toyota Quick Hiace Delivery

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
WojtekG

Toyota Quick Hiace Delivery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: WojtekG »

Ogólnie to model skończyłem już dawno, chyba jakiś rok temu, ale dopiero teraz zachciało mi się relacji z budowy. A więc... zanim wziąłem sie do malowania pierwsze co zrobiłem to obrobiłem i zaszpachlowałem wszelkie nierówności na częściach. Gdy to wykonałem wziąłem się do malownia ramy. Pomalowałem ją na kolor czarny (21H). Po jakimś czasie, gdy rama wyschła pomalowałem felgi (11H) i nałożyłem opony, po czym przymocowałem do ramy. Gdy rama była już gotowa postanowiłem składać wnętrze. Podłogę pomalowałem na kolor biały (22H), a tylną część na kolor brązowy. Kokpit pomalowałem według instrukcji a także siedzenia. Po skończeniu wnętrza złożyłem karoserię i wyszpachlowałem niezbędne szpary. Następnie przygotowałem do malowania, czyli odtłuściłem i okleiłem tasmą maskującą. Gdy wszystko było przygotowane wziąłem się za malowanie. Najpierw położyłem podkład ponieważ malowałem farbą samochodową, a po jakimś czasie farba by odeszła płatami, a następnie po lekkim wyszchnieciu podkaładu nałożyłem farbę. Na całkowite wyschnięcie farby czekałem ok 2-3 tygodni (wtedy zrobiłem sobie lekką przerwe z tym modelem). Aby efekt był niezły przeleciałem model papierwem ściernym aż do uzyskania mattu( nie do gołego plastkiu) po czym odtłusciłem ponownie i wypastowałem ( ale nie aż tak dokładnie ponieważ w dalszych etapach i tak bedzie dotykana) cały model. Następną czynnością były szybki. Po wycięciu i obrobieniu ich przykleiłem je na specjlnym kleju (Revell). Gdy najważniejsze elementy były gotowe, złożyłe karoserię razem z z podwoziem. Koleją rzeczą jaką zrobiłęm to nakleiłem kalki. Po tej czynności model był już prawie gotowy jeszcze tylko pare poprawek (wypolerowanie i wyczyszczenie szybek) i koniec. No i to by było na tyle. Prosze o komentarze (jak coś nie tak to walić prosto z mostu ).

A oto zdjęcia gotowego modelu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ