Skalpele, noze - czyli czym ciac

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Kurde juz nie pamietam ale chyba w Aldi albo Penny Markt :roll:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2760
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 730

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

witam,
nooo..... bardzo ciekawy wątek. Ja osobiście nie mam zaufania do prezentowanych powyżej zestawów (na fotkach)- uchwyt trzymający ostrze jest plastikowy. Kiedyś zostałem obdarowany takim zestawem przez ...teścia. U mnie plastik się wyrabiał i ostrze, leciutko wprawdzie, ale "chodziło", a i ostrza nie najwyższych lotów. Ponadto plastikowy gwint też szlag trafił.
Klika lat temu kupiłem za ok. 15 zet uchwyt (nożyk) EXCELL-a (chyba tak się to pisze) cały metalowy z wymiennymi ostrzami i z powodzeniem używam, także jako obsadkę do wierteł (ręcznych :D ).
JETA takie ostrza jednorazowe też można uwieczniać przeciągając po kalce itp. :?: . Musze spróbować. (Jak wyciągnę skórzany pasek z portek i zacznę jeździć po nim ostrzem to żona ani chybi skieruje mnie do specjalisty od głowy :lol: )
a tak na marginesie warto byłoby zmienić tytuł wątku żeby odnosił się do dysputy o narzędziach tnących.
pzdr Grzegorz
Drewal
Posty: 51
Rejestracja: pn mar 10 2003, 8:39
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Drewal »

Junior, to jest to, do tej pory wyrzucalem ostrza z powodu ich stopniowego zuzywania sie, myslalem, ze ostrzenie nie ma sensu. Tego typu wpisy chyba trzeba skopiowac i wkleic w ABC.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

a pamiętasz takie ustrojstwo do ostrzenia ? marmurek - ciekaw jestem czy można jeszcze gdzieś kupić
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

Ja mam jeszcze takie coś schowane na działce, a kupić można w sklepach z narzędziami. Pracowałem w narzędziowni i facet z którym pracowałem miał kamienie docierakowe te najtańsze nie nadają się za bardzo, ale są jeszcze czeskie i hamerykańskie. Z tego co pamiętam jedne z nich nazywały się Missisipi czy jakoś tak. Te zwykłe są zazwyczaj szare i chropowate, te lepsze są dużo gładsze pomarańczowe (z tych co widziałem), ale trzeba z nimi uważać bo są kruche więc jak upadnie to po nim.
Si vis pacem, para bellum.
ODPOWIEDZ