T 80 BV [Relacja z budowy]

Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Budowa posuwa się dalej mimo braku dostatecznej ilości wolnego czasu coś tam jednak "przy produkowałem" :D Obecnie powstaje wieża którą możecie zobaczyć na fotkach buduje się przyjemnie była tylko źle spasowana i wymagała szpachlowania na łączeniu dwóch połówek ale jakoś poszło teraz jeszcze pancerz reaktywny z przodu wieży włazy /udało mi się zrobić ruchome/ i kilka drobnostek typu wyrzutniki granatów do których dorobiłem przewody zasilające z miękkiego miedzianego drutu i to na razie wsjio :D

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz paź 30 2005, 16:06 przez Fidel, łącznie zmieniany 1 raz.
Ukończone: M 113 Fitter
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Fidel pisze:... i kilka drobnostek typu wyrzutniki granatów do których dorobiłem przewody zasilające z miekkiego miedzianego drutu
Daj jakas fotke :tuptup:
pozdrawiam
Obrazek
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Tak postanowiłem właśnie trochę popracować przy tych detalach, ponieważ w zestawie są elementy dość uproszczone więc dorobiłem do nich przewody zasilające oraz wykonałałem zagłębienia w ich górnych częściach wzorując się na zamieszczonej fotografii.
Ostatnio zmieniony ndz paź 30 2005, 16:07 przez Fidel, łącznie zmieniany 1 raz.
Ukończone: M 113 Fitter
Maverick

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maverick »

Kurna jak zwykle Fidel czarujesz ;-) Bede Ci kibicowal :cool:
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Prace montażowe postępują i model jest prawie ukończony . Brakuje tylko kilku drobnostek i już niedługo najfajniejsza część czyli malowanie . Mam nadzieję że wyjdzie ciekawie :D A teraz do rzeczy : w modelu dodałem linkę holowniczą z miedzianego drutu , którą to zakupiłem kiedyś na giełdzie modelarskiej podczas jakiegoś konkursu . Dorobiłem także z cienkiej blaszki mosiężnej uchwyty do tej właśnie liny . Przybyły beczki paliwowe oraz lufa , którą niestety bardzo trudno skleić tak aby nie było widać łączenia . No i to na razie wsjio :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz paź 30 2005, 16:13 przez Fidel, łącznie zmieniany 1 raz.
Ukończone: M 113 Fitter
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Budowa modelu dobiegła już końca i tak model otrzymał już dodatkowy pancerz z przodu kadłuba, wykonałem także WKM DSzKA 12.7, a środkowe zdjęcie prezentuje ukończony model przygotowany do malowania ale to nastąpi dopiero w kolejnym odcinku :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz paź 30 2005, 16:14 przez Fidel, łącznie zmieniany 1 raz.
Ukończone: M 113 Fitter
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

No Pawel to juz teraz chyba czas na kolorki :mrgreen:
pozdrawiam
Obrazek
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Nie martw się Okonku już niedługo zademonstruję pomalowany model i trochę opiszę jak go malowałem.Schemat został już wybrany przy okazji dzieki Okonku za schemat okazał się bardzo pomocny :D Model bedzie więc pomalowany tak szary jako podstawowy i do tego plamy w kolorze zielonym i brązowym mój model będzie posiadał numer 703 i to tyle teorii a już niedługo praktyka :lol:

pozdrawiam
Ukończone: M 113 Fitter
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

No Fidel, fajnie się prezentuje. Co prawda ja wolę II Wojnę, ale tak patrzac na to, to kto wie, moęe coś współczesnego też zrobię. Pozdro. :lol:
Przemo L.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemo L. »

Fidel wydaje mi się, że te otworki, które wykonałeś w wyrzutnikach granatów są ciut za głębokie, na zdjęciu widać, że są to delikatne przetłoczenia które chyba zabezpieczają tą zatyczkę przed odkształcaniem się, o ile sięgam pamięcią, a widziałem coś takiego w wojsku to na innych pojazdach również były one takie delikatne. Pozdrawiam!
Zablokowany