[Relacja] SKOT - czyli poranek pewnej niedzieli

Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

[Relacja] SKOT - czyli poranek pewnej niedzieli

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Kto z nas nie pamieta pewnego niedzielnego poranka kiedy to niewyemitowano teleranka :placz: Tego dnia ulice wypelnily sie roznymi pojazdami w kolorze oliwkowo-zielonym . Jednym z nich byl wlasnie juz dzisiaj prawie zapomniany SKOT. Model , ktory zaczynam prezentowac czeka juz w mojej szafie na swoj dzien jakies dobrych 3 do 4 lat i mysle , ze nadszedl czas aby cos z tym zrobic. Zawsze odstraszal mnie iloscia czesci i odkladalem rozpoczecie jego budowy z dnia na dzien. Teraz mam troche wiecej czasu ( noga w gipsie ) wiec chyba sie uda . Model wykonala firma Jadar , jest w calosci zywiczny z dodatkiem czesci fototrawionych. Bedzie to moj pierwszy model w calosci z zywicy . Do tej pory uzywalem tego materialu tylko do uzupelnien . Czy sie uda zobaczymy. :roll:

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz paź 16 2005, 16:52 przez Okonek, łącznie zmieniany 3 razy.
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Dla tych , ktorzy nie pamietaja tamtych dni ze wzgledu na wiek pare fotek jak wygladaly ulice tamtej niedzieli ;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Jak juz pisalem model rozpoczolem jakies 3-4 lata temu . Nie zrobilem duzo. Polaczylem tylko obie polowki nadwozia :cry:

Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Wznowienie prac rozpoczolem od oczyszczania czesci z nadlewek , ktore sa normalka w zestawach zywicznych :cool:

Obrazek

To tylko maly skrawek wszystkich czesci potrzebnych do budowy zawieszenia a jest ich razem ponad 120 :!: Po oczyszczeniu zabralem sie powoli do jego budowy :roll:

Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Caly dzien stracilem tylko na samo zawieszenie ale mysle , ze sie oplacilo. Tu musze wspomniec , ze instrukcja modelu jest bardzo kiepska . Przypomina schemat polaczen elektrycznych. Bez fotek orginalu nie ma szans aby to poskladac :cool:

Obrazek

Pozniej zamocowalem kola . Te na przednich osiach ustawilem skrecone co napewno doda troche zycia modelowi . Na niektorych czesciach widac bialy nalot. To opary po kijowym cjanoakrylu , ktory musialem uzyc do budowy. Ten , ktory uzywam podprowadzily mi moje szkodniki :twisted: Teraz juz sprawilem sobie nowy wiec i nalotu tez nie bedzie :mrgreen:

Obrazek

Ps.
Ustawiajac kat skretu kol na pierwszych dwoch osiach kierowalem sie tym rysunkiem .

http://hometown.aol.de/Okonek1967/okonek2/skot/skot.bmp
Ostatnio zmieniony sob wrz 03 2005, 0:11 przez Okonek, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Przybyly wszyskie pokrywy i wlazy a sam model stanol juz na kolach . Wiezyczka jeszcze nie zamocowana i prawdopodobnie taka pozostanie aby mozna bylo nia pokrecic :zeby:

Obrazek

cdn. ;-)
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Jeta do mnie pisze:Mnie się kojarzy, przynajmniej na razie , z trumną na kołach. Ciekawe Jędruś czy uda Ci się zrobić z tej trumny coś interesującego.
Moze to juz cos zmieni :roll:

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob wrz 03 2005, 0:13 przez Okonek, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Powoli zaczalem sie bawic w uzupelnianie pojazdu dodatkami typu siekiery , kilofy czy lopaty . Na zdieciu widac oslone tlumika wykonana z cienkiej blaszki aluminiowej . Zostalem do tego zmuszony uszkodzeniami tych czesci w zestawie. Spilowalem je do golych tlumikow i zastosowalem do wykonania nowych wlasnie takie blaszki . Same wydechy tez daja duzo do zyczenia ale nie mam pomyslu na ich poprawienie :roll:

Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Po tej operacji calosc prezentuje sie tak :roll:

Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Teraz przyszedl czas na oslony srob a moze pelnily tez funkcje sterow :roll:

Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Zablokowany