[N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2050
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

Re: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

I ja też rezultat ZERO.
Ale akurat ja zdziwiłbym się gdyby było inaczej. ;)
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2050
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

Re: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Wracając do wątku przewodniego, przedwczoraj byłem w Empiku będąc w Gdańsku. No muszę przyznać, że tak mi się spodobał że nabyłem. Jednak zajeb...cie wygląda. Pomijając już wszelkie wątpliwości mogę z całą pewnością stwierdzić że model będzie wyglądał rewelacyjnie po sklejeniu.
Znowu mi się lista następnych priorytetów zaburzyła :P
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Darek D.
Posty: 82
Rejestracja: pn gru 12 2005, 21:29
Lokalizacja: Olsztyn
x 1

Re: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek D. »

Trochę mnie nie było.
Ja również chciałem Wam wszystkim podziękować za fajną dyskusję i za to, że nie muszę z siebie zeskrobywać "tego czegoś".
Myślę, że jak ukaże się książka ze Stratusa (Polish fighter colours vol.2) to wrócimy jeszcze do tematu.

Laszlo...nawet nie wiesz jak się cieszę, że model przypadł Ci do gustu, no bo jak nie Ty, to kto?

....i zrobiłem sobie test, ale nie jestem "anglo" (pilotowała mnie córka i to w ograniczonym czasie)....
wyszło mi coś takiego:
Score: 2
Gender Male
Select Age Range 40 - 49
Best Score for your Gender 0
Worst Score for your Gender 1604
Czy ktoś z kolegów może przełożyć z "polskiego na nasze" i powiedzieć coś więcej odnośnie moich wyników?
Wybieram się w najbliższym czasie właśnie do okulisty :boje:
-"Natura jest wszędzie taka sama" - Pitagoras
skarczew
Posty: 112
Rejestracja: czw lis 03 2016, 17:06
x 11

Re: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skarczew »

Darek D. pisze: Score: 2
Gender Male
Select Age Range 40 - 49
Best Score for your Gender 0
Worst Score for your Gender 1604
Dla Twojego przedziału wiekowego najlepszy wynik to 0, najgorszy to 1604 (im bliżej zera, tym lepiej).
Twój wynik to 2, więc jest całkiem dobrze :) .
Awatar użytkownika
Darek D.
Posty: 82
Rejestracja: pn gru 12 2005, 21:29
Lokalizacja: Olsztyn
x 1

Re: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek D. »

Dziękuję :)
-"Natura jest wszędzie taka sama" - Pitagoras
Awatar użytkownika
greatgonzo
Posty: 283
Rejestracja: pt lis 30 2007, 22:45
Lokalizacja: Giżycko
x 10

Re: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: greatgonzo »

Darek, w tym teście wynik to ilość niepoprawnie ułożonych kwadracików kolorów. Nie sądzę, by ktoś bez istotnej wady wzroku uzyskał wynik znacznie ponad 10. Z drugiej strony, 'na szpicy' są ze dwa-trzy miejsca już mocno kłopotliwe, gdzie łatwo się pomylić.
Jakikolwiek punkt, oznacza, że postrzeganie tonów nie jest idealne, ale dwa to jest bardzo niewiele. Istotniejsze znaczenie ma to, że ludzie mają różne wyniki, a to oznacza, że dyskutując o odcieniach kolorów robią to w różnych układach odniesienia. A jeśli dorzucimy do tego współczesny standard, gdzie ludzie patrzą się na monitory o różnych parametrach, to uświadomimy sobie potrzebę pewnego dystansu do tematu, a jeszcze lepiej gdy przerodzi się to w korektę podejścia do tematu kolorów.

Na Polish Fighter Colours v.2 za bardzo bym nie liczył w temacie. Nigel Julian i Peter Randall pracują nad drugą i trzecią częścią Fighting Units in Color AJPressu. Dopiero w trzeciej części może coś się ukazać, ale o ile wiem, nic ponad rzeczy, o których tu wspomniałem.
Awatar użytkownika
Darek D.
Posty: 82
Rejestracja: pn gru 12 2005, 21:29
Lokalizacja: Olsztyn
x 1

Re: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek D. »

Greatgonzo - dziękuję Ci za poszerzenie horyzontów i puentę.
Odnośnie Polish Fighter Colours v.2 to bym poczekał jednak na książkę i wtedy zobaczymy jaki "materiał dowodowy" zapoda nam Zb. Kolacha.
Bardzo ucieszyłeś mnie natomiast informacją, że...
Nigel Julian i Peter Randall pracują nad drugą i trzecią częścią Fighting Units in Color AJPressu.
Mam pierwszą część i szczerze mówiąc zastanawiałem się co dalej....Czy może znasz przybliżony termin ukazania się pozostałych części?
-"Natura jest wszędzie taka sama" - Pitagoras
Awatar użytkownika
greatgonzo
Posty: 283
Rejestracja: pt lis 30 2007, 22:45
Lokalizacja: Giżycko
x 10

Re: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: greatgonzo »

Materiał dowodowy będzie taki, jaki udostępnią Nigel i Peter. Kolacha współpracuje z nimi przy AJPressie. Nie sądzę, by autorzy chcieli uszczknąć coś na rzecz Stratusa. No i Nigel wylistował mi tylko to o czym wspominałem. Jedyną szansą jest ten przybliżony termin publikacji i nadzieja, że dokopią się do czegoś nowego. Trochę czasu mają bo książki ukażą się... kiedy się ukażą. Pierwsza wyszła ładnych parę lat po tym gdy Nigel pierwszy raz mi o niej wspomniał. nagabywany zawsze coś bąkał o problemach technicznych z wydawcą. A użeranie się z akcjami jak ta żółta rama i ustalanie kto jest autorem, a kto ilustratorem nie przyśpiesza procesu :).
Tym niemniej źródła są raczej ogarnięte i pozostaje liczyć na 'złoty strzał', np list od zaaferowanej pani, która przypadkowo znalazła zdjęcia po dziadku w starej kanapie, a znajomy wspomniał jej o istnieniu strony o 56th FG... .
Awatar użytkownika
Darek D.
Posty: 82
Rejestracja: pn gru 12 2005, 21:29
Lokalizacja: Olsztyn
x 1

Re: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek D. »

Dzięki za wyjaśnienia. Gdyby potrzebowali dobrego grafika do mogę im polecić jednego gościa z Giżycka :)
....i pochwalę się, że moja biblioteczka wzbogaciła się ostatnio o ZEMKE'S WOLFPACK: http://www.littlefriends.co.uk/
...gdyby ktoś chciał kupić to proszę bardzo: https://fightinghigh.com/products/56th- ... wolfpack-2
-"Natura jest wszędzie taka sama" - Pitagoras
Awatar użytkownika
greatgonzo
Posty: 283
Rejestracja: pt lis 30 2007, 22:45
Lokalizacja: Giżycko
x 10

Re: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: greatgonzo »

Wg mnie wspaniała książka. Może niezbyt modelarska, ale dla miłośników historii lotnictwa związanych z P-47 mistrz! W zasadzie cala kręci się w okół spraw 'odkuchennych', pomijanych w standardowych publikacjach. Jedyna wada to modny skład, gdzie połowa powierzchni to biała plama i małe zdjęcia staja się przez to mikroskopijne.
A'propos grafiki i Thunderbolta, choć mało w temacie, to :

Obrazek
ODPOWIEDZ