[N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Awatar użytkownika
Darek D.
Posty: 82
Rejestracja: pn gru 12 2005, 21:29
Lokalizacja: Olsztyn
x 1

[N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek D. »

Dzień dobry,
przedstawiam długo oczekiwanego dzbanka ze Stegny. „Dzban” jaki jest każdy widzi ;).
Od siebie dodam, że jak zacząłem rozmawiać z Halem o odcieniach czerni to (parafrazując Bruce’a Lee) na początku rozmowy czarny był czarny, później czarny nie był czarny, a po godzinie znowu czarny był czarny.
Odnośnie samego malowania, to było ono konsultowane m.in. z panem Kolachą (i pośrednio z jego amerykańskimi przyjaciółmi), który w tym temacie ma niesamowitą wiedzę. Stąd góra i boki kadłuba, góra skrzydeł i usterzenia poziomego w kolorze czarnym, obwódki kadłubowych gwiazd w kolorze Azur Blue 609, skrzydłowych w granatowym Insignia Blue, a limuzyna w żółtym, o czym wcześniej bym w ogóle nie pomyślał, bo na ogólnie dostępnych zdjęciach zbyt dobrze tego nie widać. Poza malowaniem nowe jest wnętrze kabiny pilota (całkowicie), pylony podskrzydłowe i kilka zewnętrznych detali. Trafi do RUCHu i EMPiKu w najbliższy czwartek-piątek. Cena 70,35 zł.
To było by na tyle.

Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek,
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek,
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek,
Obrazek, Obrazek, Obrazek
-"Natura jest wszędzie taka sama" - Pitagoras
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

W zamierzchłych czasach kartonowy myśliwiec w tej skali mieścił się na 4 stronach :lol:
salmon
Posty: 90
Rejestracja: sob lis 12 2005, 21:21
Lokalizacja: Poznań
x 2

Re: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: salmon »

... i sklejało się go w dwa dni :) Piękny, zastanawiam się z czego wynika nowe opracowanie kokpitu?
Galeria: Bf-109E-4 AH
Awatar użytkownika
Darek D.
Posty: 82
Rejestracja: pn gru 12 2005, 21:29
Lokalizacja: Olsztyn
x 1

Re: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek D. »

Ponieważ obecna wersja jest wersją "M"
pozdrawiam
-"Natura jest wszędzie taka sama" - Pitagoras
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2050
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

Re: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Cześć Darek.
No niestety muszę powiedzieć, że się rozczarowałem tym modelem. Liczyłem że będzie on wyglądał mniej więcej tak, jak prezentuje nam go większość obecnie dostępnych materiałów. Myślałem że będzie ciemno granatowy a obwódka gwiazdy na górnej powierzchni skrzydła będzie jednak jasna, tak jak na kadłubie.
Zdjecie innego samolotu z tego dywizjonu wyraźnie wskazuje na to że była ona jasna.
http://www.littlefriends.co.uk/gallery/56g/hv-j.jpg
Bardzo ożywiłoby to ten model. No ale jest jak jest. Szkoda.
Co do żółtej ramy owiewki, to nie chcę się spierać, ale musicie mieć naprawdę niezbite dowody że taka właśnie była. W internetach, wydanych modelach plastikowych i na zdjeciach oryginału wygląda na to, że jest po prostu w kolorze aluminium.
Ale ok mogłaby sobie być i żółta, ładniejsza nawet. Ale czarny kolor i granatowa obwódka gwiazdy na skrzydle zniechęcają mnie od tego modelu.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Bizon
Posty: 35
Rejestracja: pn maja 05 2008, 7:55
Lokalizacja: Żarki Letnisko

Re: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bizon »

Co do HV-J faktycznie widać obwódkę na skrzydle, ale co do HV-Z ciężko dostrzec, aby taka obwódka była.
A tutaj zdjęcie P-47 HV-K http://www.ww2incolor.com/d/675015-2/hv-k+sue
Pytanie czy to pierwsze kolorowe fotografie, czy zdjęcie poddane koloryzacji? Jeśli oryginał to widać, że ramka owiewki była malowana, a przynajmniej jej tylna ruchoma część. Jeśli chodzi o malowanie górnych powierzchni, to zdjęcie widać ma dominantę niebieską, więc i czarny przybrał kolor śliwkowy.
Awatar użytkownika
Darek D.
Posty: 82
Rejestracja: pn gru 12 2005, 21:29
Lokalizacja: Olsztyn
x 1

Re: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek D. »

Laszlo,
to zdjęcie Obrazek pokazuje, że owiewka na pewno nie była w kolorze duralu, a to, Obrazek, że gwiazda na skrzydle samolotu W. Łanowskiego nie miała jasnej obwódki. Było kilka takich w 56FG. Oryginał tego zdjęcia jest podobno w posiadaniu J. Cynka. Oglądałem je w doskonałej rozdzielczości i widać na nim więcej szczegółów niż na pomniejszonych kopiach dostępnych w internecie. Hal oparł się na analizie Kolachy i Matusiaka z którą i ja zgadzam.
Szkoda, że model nie przypadł Ci do gustu, bo po cichu liczyłem na to, że go kupisz i napoczniesz. Teraz będę musiał z tym żyć :placz: ....ale może jest jednak jakaś szansa (jak dam na mszę za Wilelkiego Twaroga, czy PeKaeSa), że zmiękniesz i zmienisz zdanie? :chytry:
-"Natura jest wszędzie taka sama" - Pitagoras
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2050
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

Re: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Darek, o ile drugim zdjęciem jesteś w stanie mnie przekonać (choć i tak wolałbym błękitną obwódkę), to pierwsze zdjęcie w ogóle do mnie nie przemawia. Nawet pomimo tych strzałek, które nie wiadomo co znaczą. Nie wiem gdzie Wy tam widzicie, że to nie dural, tylko żółty...
Obejrzę go jeszcze w Empiku, może się skuszę.
Ale ja mam jeszcze w kolejce do zrobienia P-47 Gładycha. I ten czarny chyba tamtego pasiastego nie przebije. No może jakby był granatowy... Zobaczymy.
Pozdro!
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
greatgonzo
Posty: 283
Rejestracja: pt lis 30 2007, 22:45
Lokalizacja: Giżycko
x 10

Re: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: greatgonzo »

Mam nadzieję, że mowa o pasach inwazyjnych.
Awatar użytkownika
Darek D.
Posty: 82
Rejestracja: pn gru 12 2005, 21:29
Lokalizacja: Olsztyn
x 1

Re: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek D. »

- Greatgonzo- oczywiście, że inwazyjnych :usmiech:
- Laszlo...ja Ciebie rozumiem, ale...no popatrz i skuś się, Mike poczeka Obrazek.
Odnośnie pierwszego zdjęcia to strzałki oznaczają różnice w odcieniach i to widać wyraźnie - tam gdzie na owiewce (dół ramy) schodzi się ciemniejsze z jaśniejszym. Malowanie P-47 W. Łanowskiego w interpretacji Zb. Kolachy przekonało Hala i w oparciu o nią zarządził takie, a nie inne malowanie.
Jak będziesz w Przeciszowie i wyrazisz taką wolę, to za pomocą takiego, czy innego specyfiku :piwo: (szczegóły do ustalenia) na pewno dojdziemy do jakiegoś konsensusu.
-"Natura jest wszędzie taka sama" - Pitagoras
ODPOWIEDZ