Vasa do składania w zeszytach

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Awatar użytkownika
szwagier01
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 31 2017, 9:46

Vasa do składania w zeszytach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szwagier01 »

Cześć wszystkim, czy ktoś interesuje sie nową kolekcją ze statkiem Vasa? Skala coś koło 1:65, wychodzi chyba co tydzień, nie pamiętam tylko jakie to wydawnictwo. może ktoś coś podpowie?
MiSza
Posty: 90
Rejestracja: czw cze 17 2004, 11:34
Lokalizacja: Inowrocław
x 3

Re: Vasa do składania w zeszytach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MiSza »

Dla mnie za drogi interes. Stówa tygodniowo, a będzie dużo ponad 100 numerów. Przeglądałem inne podobne wydawnictwa (kolega ma salonik prasowy) i widziałem, że niektóre części nadają się na śmietnik. Mam plany Vasy i na tym poprzestanę. Jeśli chcesz kupować to musi być twój wybór :D. Moją opinię przedstawiłem. Zajrzyj na http://www.koga.net.pl , znajdziesz tam mnóstwo informacji na temat żaglowców.
Awatar użytkownika
szwagier01
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 31 2017, 9:46

Re: Vasa do składania w zeszytach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szwagier01 »

MiSza pisze:Dla mnie za drogi interes. Stówa tygodniowo, a będzie dużo ponad 100 numerów. Przeglądałem inne podobne wydawnictwa (kolega ma salonik prasowy) i widziałem, że niektóre części nadają się na śmietnik. Mam plany Vasy i na tym poprzestanę. Jeśli chcesz kupować to musi być twój wybór :D. Moją opinię przedstawiłem. Zajrzyj na http://www.koga.net.pl , znajdziesz tam mnóstwo informacji na temat żaglowców.
Stówa tygodniowo? A nie miesiecznie? :D Pierwszy numer wiadomo nbył w niższej cenie ale teraz chyba jest to coś koło 25 zł za jeden numer. Nie wiem jak to wychodzi w prenumeracie, ale pewnie też mniej. Musze sie tym zainteresować, ale dzięki za odp :) Miałeś jakies doswiadzczenia wczesniej z tym wydwnictwem?
MiSza
Posty: 90
Rejestracja: czw cze 17 2004, 11:34
Lokalizacja: Inowrocław
x 3

Re: Vasa do składania w zeszytach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MiSza »

Oglądałem zeszyty w saloniku, niektóre części tak jak pisałem były do wymiany. Składałem samochody, ale nie ja płaciłem :D. Pierwszy zeszyt zawsze jest tańszy w każdej serii. Na Kodze są relacje z budowy modeli z serii. Tam można dużo się nauczyć, jeśli chodzi o budowę modeli żaglowców.
Awatar użytkownika
zremb
Posty: 91
Rejestracja: ndz mar 26 2006, 21:09
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: Vasa do składania w zeszytach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zremb »

Zakładka FAQ, tam znajdziecie wszystkie odpowiedzi
https://www.deagostini.com/pl/kolekcja/vasa/index.html
Historia uczy nas, że ludzkość niczego sie od niej nie nauczyła.
Bosman
Posty: 121
Rejestracja: śr lip 18 2007, 18:53
Lokalizacja: centralna Polska

Re: Vasa do składania w zeszytach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bosman »

Cztery aspekty: 1 Cena. Mimo że na raty to jednak bardzo drogo, jeśli zważyć że faktycznie za znacznie mniejsze pieniądze można kupić bardzo przyzwoity model na raz w pudełku, niejako "pomacać" i zdecydować, ale nie każdy dysponuje gotówką dość wysoką jednorazowo.
2. jakość adekwatna do produkcji masowej, nie gwarantuje niestety jakiegoś szalonego poziomu, a niestety nie jest adekwatna do kosztu ostatecznego.
3. Instrukcja, wydana pięknie i reklamowo zapewniająca o tym, że każdy nawet abnegat wykona model. Mija się to naprawdę z prawdą bardzo daleko jeśli chętny nie miał do czynienia w ogóle z modelarstwem, a drewnianym w szczególności .
4. na KODZE paru modelarzy porwało się na modele z DeAgostini i niestety polegli.
Konkludując: jeśli kto jest silnej wiary w swoje umiejętności niech się porywa, jeśli ma sporo pieniędzy na przepłacony model również niech się porywa.
Jestem daleki od odmawiania komukolwiek chęci postawienia swego modelu, VASY, VICTORY czy innego , ale jeśli nigdy z modelarstwem nie miał do czynienia, niech potem ma TYLKO do siebie pretensje.
Wietrzny Bosman
Awatar użytkownika
szwagier01
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 31 2017, 9:46

Re: Vasa do składania w zeszytach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szwagier01 »

MiSza pisze:Oglądałem zeszyty w saloniku, niektóre części tak jak pisałem były do wymiany. Składałem samochody, ale nie ja płaciłem :D. Pierwszy zeszyt zawsze jest tańszy w każdej serii. Na Kodze są relacje z budowy modeli z serii. Tam można dużo się nauczyć, jeśli chodzi o budowę modeli żaglowców.
"Ale nie ja płaciłem" :D zazdroszczę w takim razie :P Ale jak skłądałeś te samochody to byłeś zadowolony z jakości? Dzięki za podpowiedź z tą Kogą, obczaję sobie, zawsze czegoś się nauczę co może mi się przyda przy budowie tej Vasy
Awatar użytkownika
szwagier01
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 31 2017, 9:46

Re: Vasa do składania w zeszytach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szwagier01 »

Bosman pisze:Cztery aspekty: 1 Cena. Mimo że na raty to jednak bardzo drogo, jeśli zważyć że faktycznie za znacznie mniejsze pieniądze można kupić bardzo przyzwoity model na raz w pudełku, niejako "pomacać" i zdecydować, ale nie każdy dysponuje gotówką dość wysoką jednorazowo.
2. jakość adekwatna do produkcji masowej, nie gwarantuje niestety jakiegoś szalonego poziomu, a niestety nie jest adekwatna do kosztu ostatecznego.
3. Instrukcja, wydana pięknie i reklamowo zapewniająca o tym, że każdy nawet abnegat wykona model. Mija się to naprawdę z prawdą bardzo daleko jeśli chętny nie miał do czynienia w ogóle z modelarstwem, a drewnianym w szczególności .
4. na KODZE paru modelarzy porwało się na modele z DeAgostini i niestety polegli.
Konkludując: jeśli kto jest silnej wiary w swoje umiejętności niech się porywa, jeśli ma sporo pieniędzy na przepłacony model również niech się porywa.
Jestem daleki od odmawiania komukolwiek chęci postawienia swego modelu, VASY, VICTORY czy innego , ale jeśli nigdy z modelarstwem nie miał do czynienia, niech potem ma TYLKO do siebie pretensje.
1. Zgadzam się z Tobą, zdecydowanie łatwiej jest wydać kasę na raty niż na raz.
2. Jakość - w reklamie i zeszytach wygląda na przyzwoitą,jak zamówię to dam znać :)
3. Poziom pewnie nie jest najniższy, ale jestem ambitny :D
4. Obserwowałem fora gdzie modelarze opisywali swoją budowę porpzedniego statku Dwunastu Apostołów czy jakoś tak i rzeczywiście nie jest to najłatwiejsza robota, ale jak ktoś się zaweźmie to pewnie da radę :)
Bosman
Posty: 121
Rejestracja: śr lip 18 2007, 18:53
Lokalizacja: centralna Polska

Re: Vasa do składania w zeszytach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bosman »

2. Jakość - w reklamie i zeszytach wygląda na przyzwoitą,jak zamówię to dam znać :)
3. Poziom pewnie nie jest najniższy, ale jestem ambitny :D
Nie chcę nikogo odwodzić od zamierzonego celu, ale przekonasz się że jakość materiałów niestety jest chwilami żadna, i większość budujących zastępowała wiele materiałów zupełnie innymi, bardziej nadającymi się do tego typu prac. A to podwyższa koszt.
Reklama jest dźwignią handlu, firmie nie zależy na rozwoju modelarstwa ale na maksymalizacji zysku, tak więc sama ambicja nie wystarczy.
I na koniec większość tych co pokazywali swe przeżycia z modelami z zestawów o których piszesz to są ludzie mający za sobą raczej spore doświadczenie, a nie debiutanci.
Wietrzny Bosman
MiSza
Posty: 90
Rejestracja: czw cze 17 2004, 11:34
Lokalizacja: Inowrocław
x 3

Re: Vasa do składania w zeszytach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MiSza »

Samochody to inna bajka. Główny materiał to metal i połączenia śrubowe. Jeśli ktoś potrafi pracować śrubokrętem to instrukcja tu jest wystarczająca, choć czasem trzeba pomyśleć. Bosman ma rację, żaglowce wymagają trochę doświadczenia. Na Kodze są proste modele drewniane i lepiej od nich zacząć, a model z kolekcji można złożyć później po nabraniu doświadczenia. :D
ODPOWIEDZ