[zapowiedz] Ił 2m3 z Wydawnictwa WAK

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

ODPOWIEDZ
Homik
Posty: 147
Rejestracja: pt lip 25 2003, 23:56
Lokalizacja: Wratislavia

[zapowiedz] Ił 2m3 z Wydawnictwa WAK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Homik »

Witam,
Na poczatku chciałbym zaprzeczyć jakoby w WAK miał się ukazać Messerschmitt 109, za to już niedługo (pare dni) dostępny będzie nowy model WAK.
Jest to długo oczekiwany Ił2 M3 w skali 1:33. Model będzie w kolorowym malowaniu z zimy 1944/45 Front Bałtycki. Autor modelu : Dawid "Qrczak" Furczak. W modelu będzie można wykonać pełne wnętrze kabiny, ruchome powierzchnie sterowe, uzbrojenie podwieszane, ... .
Cena modelu 25zł.

Rysunek okładki:

Obrazek

surówka w trakcie sprawdzania pasowalności elementów:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Homik
Posty: 147
Rejestracja: pt lip 25 2003, 23:56
Lokalizacja: Wratislavia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Homik »

IŁ nie będzie dostępny w sieci Empik.

a poniżej schemat malowania modelu

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt wrz 27 2005, 13:16 przez Homik, łącznie zmieniany 1 raz.
Homik
Posty: 147
Rejestracja: pt lip 25 2003, 23:56
Lokalizacja: Wratislavia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Homik »

Iła 2 będzie można nabyć tak, jak porzednie modele WAK - w dobrych sklepach modelarskich (nie tylko internetowych) i poprzez stronę wydawnictwa.
Homik
Posty: 147
Rejestracja: pt lip 25 2003, 23:56
Lokalizacja: Wratislavia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Homik »

Szczerze mówiac Jarosławie nie wiem co napisałeś. Próbowałem zrozumieć, ale sens do mnie nie dochodzi.
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Witam,
jak wcześniej napisałem - nie zmartwię się, jeśli inni wydawcy równolegle wydadzą ten samolot. Mam nadzieję, że to nie uszczupli zysków Wakowi, a ten rzadki temat (w Polsce 2 razy o ile wiem) naprawdę był zaniedbany jak mało który. Myślę, że o zbywalności modelu nie będzie decydowała kolejność ukazania się na rynku lecz jakość opracowania, kolorystyka, dodatki, nazwisko projektanta i renoma firmy - tak chyba jest z ostatnim wysypem meserszmitów - ja w każdym razie starannie wybiorę co kupię bez oglądanai się kto pierwszy.

Z tą dostępnością WAKa jest problem - mieszkam w Krakowie i nie widziałem ani jednego egzemplarza tego pisma w sklepach - co dopiero w mniejszych miastach. Jak wiadomo zamawianie przez internet nie wszystkich interesuje ze względu na koszty - może warto rozważyć zwiększenie dostępności pisma.

Przy okazji - Homik kiedy będzie nowy numer FK - przydałoby się...
Pozdrawiam,
TAD

Właśnie przeczytałem na innym forum ciekawą sprawę wyjaśnioną przez Homika. WAK EXTRA to nowy tytuł wydawnictwa, w którym będą się ukazywały duże modele (podaję za autorem: B 17, Concorde) i dlatego będą dostępne na zamówienie pocztą. To rozumiem - idea słuszna.
Tylko czemu ja robię za adwokata firmy? Tu jest ogromna publiczność i wielka liczba potencjalnych klientów która oczekuje wiadomości wprost od wydawcy...
Homik
Posty: 147
Rejestracja: pt lip 25 2003, 23:56
Lokalizacja: Wratislavia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Homik »

1. co do FK i ogłaszania na forach (wszystkich) - nie mam sieci teraz. Siedze w Caffe i piszę co muszę, a że o jakiejs wiadomosci nie napisze to z zalatania. A FK wymaga dostępu do FTPa, a bez dostępu do sieci takiego abym mógł wsadzić pliki i posprawdzac literówki/linki/... nie mam mowy.
2. nazwy modeli Extra podane na Konradusie, są "przykładowe" - chodzi o wielkość. Modele te też będą dostępne w sklepach, tylko nie w EMPIKach.
3. Co do dostępności np. w Krakowie - raz sklep musi chcieć wziaźć modele, dwa musi za nie zapłacić. O oba warunki trudno na waszym terenie. Powinnien być w Phantomie, ale to dziwni ludzie ...
4. Obrazek malował Seweryn Fleischer i mnie się też podoba, no ale ja mam orginał nad biurkiem :P
5. Nie ma szachownicy, bo to malowanie jest atrakcyjniejsze DLA MNIE i dla osób które mi pomagały je wybrać
6. Nie odpowiadam na kolejne pytania dotyczące następnego pływadła w WAK i na peweno to nie będzie Yamato.
7. Model powinien być dostępny 10.10.05
8. Dlaczego czekacie na wysyp Iłów z innych wydawnictw? Ja też lubię mieć wybór, ale jak widać łatwiej jest zaprojektować mały myśliwiec: Bf109, Mustang, Spitfire, ....
Awatar użytkownika
ZbyszekS
Posty: 390
Rejestracja: pn maja 24 2004, 15:10
Lokalizacja: Milanówek
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZbyszekS »

Homik, jak tam Twój Ił? Zaczynam już niecierpliwie przebierać nóżkami... :tuptup: Niech on już nadleci, plizzzzz....!!!! :jupi:
Homik
Posty: 147
Rejestracja: pt lip 25 2003, 23:56
Lokalizacja: Wratislavia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Homik »

Zbyszku to jest kwestia dni.

Spowodowane jest to następującymi powodami (tłumaczę sie jak nikt :) :

Były wybory, drukarnia zapchana ...... i dobrze sie stało, bo ..
1. Zmieniliśmy wlot powietrza do silnika z takiego jak w planach na taki jaki był naprawdę (wycieczka do MWP) - ciekawe czy konkurencja też się pokusi na to.
2. Poprawiliśmy malowanie (znaczy zrobiliśmy to co można bez używania walorki).
3. Dodaliśmy trochę detali, skoro ma być wysyp Iłów (kto już widział na żywo innego??) to chcemy aby nasz był najlepszy, a nie pierwszy. Te detale to np. więcej wymiennego uzbrojenia, więcej niepotrzebnych dup..detali (kompletne klapy, kabina ...).
4. Sprawdziliśmy jeszcze raz model, usuneliśmy zauważone "usterki".
Awatar użytkownika
ZbyszekS
Posty: 390
Rejestracja: pn maja 24 2004, 15:10
Lokalizacja: Milanówek
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZbyszekS »

Dziękuję, Homiku, za odpowiedź. Czekam zatem dalej. Od wielu miesięcy skutecznie, acz z niemałym trudem, opieram się pokusie zakupu coraz liczniejszych nowości, ale tej propozycji wydawniczej uległem... decyzja zapadła, kaska naszykowana, tylko towaru "niet"... Ale nic to, w końcu cierpliwość cnotą modelarza jest, czyż nie? ;-)
Homik
Posty: 147
Rejestracja: pt lip 25 2003, 23:56
Lokalizacja: Wratislavia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Homik »

Co do WAKów w Krakowie - są w Makiecie na Stradomskiej.
ODPOWIEDZ