Aziz czyli za oknem impreza II- scratch

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Joł :lol:

Jak zwykle , nic nie pomontowane na klej , poprzykładane do zdjęcia telepiącymi się łapami tudzież na taśmę klejącą .

Zrobiłem z kawałka polistyrenu 0,25 mm , 0,5 mm i rurki plasticzanej trzon masztu . Wykonawszy "szkielet" masztu , owinąłem go na kształt cienkim polistyrenem :

Obrazek

Z polistyrenu naszatkowałem ramki platformy , wkleiłem kawałek siatki z Abera , lub jakiegoś innego ... Abera :P . Wkleiłem słupki wytrawione wcześniej przez wspomnianego wcześniej kolegę współmodelarza i wlutowałem reling .Odczyniałem egzorcyzmy z chwaloną i polecaną pastą "koki" , ale chyba nie umiem tym ustrojstwem lutować , połączenie jest zbyt słabe według mnie . Polutowałem kolbą na cynę i pastę . Do zdjęcia wystawiłem Preiserowego przystojniaka , bez specjalnego wyrazu tFarzy ...

Obrazek

Na taśmę przylepiłem rzeczoną platformę do masztu

Obrazek

Obrazek[/quote]
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Z takich bajerów , tyle że w nieco większej ilości :

Obrazek

wymodziłem ostatni pomost . Teraz żmudnie oczyszczam z cyny miejsca połączeń , wbrew pozorom nie jest jej dużo. Dopiero na zdjęciu widzę wżer na jednym ze słupków , ale już temu zaradziłem. Ten element naprawdę dal mi w kość . Dopiero raczkuję w lutowaniu i naprawdę nie jest to takie łatwe , zlutować słupki z drutami na tak małej powierzchni , nie ma jak dobrze kolby przyłożyć .

Biorę się za piłowanie i mizianie podestu , coby podkład położyć ....

Obrazek

I jeszcze z zatkniętymi bez kleju antenkami :

Obrazek
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Wygląda świetnie ale czy te siatki nie powinny być przyklejone z góry a nie od dołu ? Chodząc po tym pomoście wpadać się będzie w zagłębienie no chyba że tak też jest w oryginale.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Trudno się nie Tempest nie zgodzić :cool: , ale musiałem pójść na jakiś kompromis . Klejąc ją od góry widoczne byłyby babole od kleju i miałbym problem ze wstawieniem słupków . W zasadzie to siatka teoretycznie musiałaby być wkomponowana w te "otwory" stanowiąc jedną płaszczyznę , ale ręcznie byłoby to niewykonalne , jeżeli miałoby wyglądać estetycznie . Pozostałoby jedynie wytrawić całą taką "podłogę" , na trawienie przyjdzie czas , ale jeszcze nie teraz :cool:

Jak było w oryginalne , tego nikt nie wie , bo jest tylko jedno zdjęcie z lat 80 tych tego podestu i to z odległości kilkunastu metrów o jakości żadnej . W planach ten element kompletnie nie przypomina podestu ze zdjęcia i ktoś go sobie narysował , żeby był .

Coby posta pod postem nie było :

Zrobiłem od nowa pierwszy podest , wyszedł koślawy i poszedł do śmietnika . Uciekło mi pół milimetra i rzucało się w oczy . Słupki uratowałem i na nowo ulutowałem .
Nie wiem czemu , ale pierwotnie wypiłowałem go z jednego kawałka , tym razem zlepiłem go z figur .
Podkładki przyklejone do opiłowania na okrągło jako szablon . Teraz lutowanie barjerek będzie i mogę składać do kupy cały maszt .

Obrazek

Obrazek
Greif
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 22 2009, 14:38
Lokalizacja: Motherwell/Scotland

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Greif »

Witam
Tak podglądam poczynania, fajne , może mała podpowiedź, najprawdopodobniej powinna na pomostach być krata złożona z płaskowników, ale jako że skala skalą imitować można ją poprzez zlutowanie tej siatki w 3-5 warstw. Daje to dość stabilną konstrukcję a jak widzę lutowanie idzie całkiem nieźle więc tylko wykonać szablonik i kratka powinna wejść na wcisk. Może coś będzie widać na moim MAN`ie
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam i zaglądam
ArturN
Posty: 126
Rejestracja: pn lut 27 2006, 12:42
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ArturN »

Grzesiu trawienie jest na początku strasznie irytujące ale potem totalnie rozleniwia :) ten pomost bym jednak wytrawił i nakleił blaszkę z siatką. Zgadzam się Greifem ze lutuje się blaszki na grubość nie jest to proste bo trza uważać by nie pozalewać elementów ale na swoim kołeczku to praktykowałem - Piotr80 oglądał i nawet zbytnio nie marudził ;). Podoba mi się że pokazujesz swój warsztat od kuchni i liczę że pójdziesz krok dalej tak by oglądając twoją relację początkujący mogli się uczyć (ach te zboczenie zawodowe :P).
rychenko
Posty: 8
Rejestracja: sob wrz 01 2007, 18:41

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rychenko »

Witam
Panie Grzegorzu od jakiegoś czasu śledzę pana relacje z wypiekami na twarzy i jestem pod ogromnym wrażeniem dokładności i dbałości o szczegóły , nie wiem jak powinny wyglądać te pomosty bo jak pan wspomniał nie jest to widoczne na planach a i z dokumentacją fotograficzną tej jednostki nie jest najlepiej , jak dla mnie pomosty wyglądają bardzo dobrze choć faktycznie ta siatka logicznie myśląc nie powinna być w takim zagłębieniu i elementy foto trawione na pewno by ten problem rozwiązały ,ale przy tej skali i wielkości detalu i tak pomosty wyglądają extra!
Pozdrawiam
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Przestań się wydurniać Ryśku :lol:

Jeszcze na takie trawienie jestem za mały i tak jak wspomniałem - improwizuję. Ale wcześniej czy później dam rade i opanuję tą sztukę .




Tymczasem zrobiłem wentylator z takim bajerem , po raz drugi zresztą , bo poprzedni wyszedł niekoniecznie :

Obrazek

A maszt miewa się tak , zostały lampy i radary do zrobienia , sucha przymiarka :

Obrazek

Obrazek
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

I jeszcze lutowanie anteny :

Układam drut i smaruję pastą , te paprochy srebrne to cyna odcięta ze zwoju nożykiem :

Obrazek

Łapię kolbą płatki cyny , której zresztą złapałem za dużo i przykładam do miejsca łączenia :

Obrazek

O dziwo za pomocą pasty udało mi się przylutować mosiądz do stalowej igły dla koni i krów :

Obrazek

I mam antenę :

Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1099
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 193

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

:shock: :spoko: Masta! :spoko:
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
ODPOWIEDZ