Holownik pełnomorski Granit / Bazalt [Relacja]

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

bartek88
Posty: 23
Rejestracja: pn maja 03 2010, 18:58
Lokalizacja: Słupsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bartek88 »

weekend minął praca wrze :) model pomalowany :) kolory dobrałem idealne ale z wykonaniem trochę gorzej :( no ale cóż człowiek się uczy co nie. Na pewno do poprawek mam pokład farba pozaciekała mi między podpórki nad burcia.
Teraz fotki:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Sorki za szczerość Bartek ale moim zdaniem do poprawki jest całe malowanie.
bartek88
Posty: 23
Rejestracja: pn maja 03 2010, 18:58
Lokalizacja: Słupsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bartek88 »

wiem :( po prostu delikatnie ująłem to :( jestem nie zadowolony z tego malowania ale mam nadzieję że następne będą lepsze.
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1099
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 193

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Niestety Bartku przyłączam się do opinii Tomasza. Wygląda jakbyś malowal model pędzlem do ścian. Spróbuj popracować nad dokładnością, zacznij używać taśmy tamiya do odcinki barw. Farba wygląda jakby była kładziona bardzo grubo, taki model trzeba malować natryskiem i bardzo cienkimi warstwami inaczej jest porażka.
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
bartek88
Posty: 23
Rejestracja: pn maja 03 2010, 18:58
Lokalizacja: Słupsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bartek88 »

odcinałem za pomocą taśmy papierowej to już był błąd. A co do farb wiem już że taniej mnie będzie kupowanie farb samochodowych w puszkach i wlewanie do aerografu niż kupowanie farb w spreju jak się z daleka popatrzy jest w miarę ok dlatego zostawię to tak jak jest zrobię poprawki małym pędzelkiem tam gdzie farba pozaciekała.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Spójrz Bartku na mój model - Smit - malowany on jest praktycznie w całości właśnie sprayami, więc wydaje mi się że problem nie tkwi w tym czym malujesz a jak malujesz. Pamiętaj że lepiej jest psiknąć kilkoma cienkimi warstwami niż jedna grubą. W przypadku Granita odnoszę wrażenie że położyłeś od razu zbyt grubą warstwę.
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1099
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 193

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Ja maluje aerografem TG-130 za 76 zł + kompresor MA 2000 za 190 zł, puszka farbek akrylowych model master 4,5 - 5,5 zł + rozcieńczalnik do nich 17 zł. Koszty są relatywnie nieduże a sprzęt, przynajmniej to moja opinia, niezawodny. Jedyne co mnie wkurza to problem z niektórymi kolorami farbek model master, ale wkrótce przesiądę się na akryle vallejo i problem zniknie. Jeżeli chodzi o malowanie motipami to koszty się zaczynają w momencie, kiedy musisz sobie "domieszać" kolor. Jest u mnie na osiedlu mieszalnia i za puszkę 500 ml dobranego kolorku chcą 40 zł. W porównaniu do malowania aerografem i model masterkami + koszty sprężarki koszty moje są dużo niższe niż gdybym wszedł tylko w malowanie motipa z opcją miszania kolorów na zamówienie. Czysta matematyka.
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
bartek88
Posty: 23
Rejestracja: pn maja 03 2010, 18:58
Lokalizacja: Słupsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bartek88 »

Każdy kolor kładłem po 3 warstwy w godzinnych odstępach a między kolorami czekałem po 4godziny, wydawało mi się że są cienkie a może to kwestia dysz w spreju ?? no na pewno umiejętności też są ważne a ich nie posiadam. Da czasu następnego modelu muszę pomalować zwykłem butelki poćwiczyć w końcu praktyka czyni mistrza tak :). Piotr80 to masz tanią puszkę za domieszkę ja zapłaciłem 70 zł za 400ml tego pomarańcza. Koszt wszystkich farb wyniósł mnie ponad 200 zl :( wiec na kompresor i pistolet by było :(
jsyrovat
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 13 2010, 22:16
Lokalizacja: Praga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jsyrovat »

Pozdrawiam,
widze ze koledzy z Polski znalezli zdjecia - zrobilem je w 2004 r. w Den Helder w Holandii. Jednak te zdjecia sa pomniejszone i jest ich tylko kilka. Cale album w originale znajduje sie teraz tutaj:
http://www.mo-na-ko.net/php/portal/view ... 2009110013.
Kiedy bylem na Granit po raz drugi, byla niesamowita wichura, na drogach byly poprzewracane ciezarowki i na statku musialem sie jedna reka silnie trzymac, zeby mnie nie zwialo do wody, podczas gdy druga robilem zdjecia.
Powodzenia w budowie.
Jiri Syrovatko
ODPOWIEDZ