[dokumentacja]Monografie Lotnicze - Su-25, Su-39*

technika, historia, dokumentacja, linki itp.

Moderatorzy: kartonwork, Aviator, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Drewal
Posty: 51
Rejestracja: pn mar 10 2003, 8:39
Lokalizacja: Tarnów

[dokumentacja]Monografie Lotnicze - Su-25, Su-39*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Drewal »

Nigdy wcześniej nie miałem tego wydawnictwa w rękach, więc jestem ciekaw co zawiera. czy jest to suchy opis konstrukcji, czy są tam schematy malowń, plany itd. itd.
Odnosnie numeru to bardziej jestem zainteresowny Su-25, a szczególnie jego wersją TM (Su-39), czy w numerze znajdę coś co mnie interesuje?
Na okładce widać dwie maszyny Su-25, jednak tytuł "Su-25 Su-34" sugeruje, że znajdę wewnątrz opis odmiennej maszyny - czy jest to jakieś porównanie konstrukcji? Szczerze mówiąc jestem jedynie zainteresowany tym wydawnictwem od strony modelarskiej i nie wiem czy warto?
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob lip 19 2003, 7:45 przez Drewal, łącznie zmieniany 3 razy.
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Pewnie jakas kaczka drukarska :D Mysle , ze powinno bys Su-25 i SU-39. Nie moge wyobrazic sobie aby w jednym zeszycie byly dwa rozne samoloty.Ja mam monografie o Mig-15 i Jak ( no wlasnie chyba 9) i sa dosyc ciekawe.W przypadku Mig-15 pokazano silnik , godole uzbrojenia itd. Schematy tez sa. ;-)
pozdrawiam
Obrazek
AWOT
Posty: 276
Rejestracja: sob mar 22 2003, 17:09
Lokalizacja: EPTO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AWOT »

Nie mam co prawda tego konkretnego numeru ale nazwisko autora raczej gwarantuje jakość opracowania. Piotr Butowski jest fachowcem od ruskich konstrukcji i wie o czym pisze. Co do Su 34 w tytule to myślę, że wynikać to może z faktu, że nie istniał wtedy obecny Su 34 (wariant rozwojowy Su 27) i numer 34 został przypisany chwilowo wersji rozwojowej Su 25.
Pozdrawiam
AWOT
Drewal
Posty: 51
Rejestracja: pn mar 10 2003, 8:39
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Drewal »

Dzieki za info :)
Drewal
Posty: 51
Rejestracja: pn mar 10 2003, 8:39
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Drewal »

O ile wczesniej mialem watpliwosci (wynikajace z nieznajomosci tematu, nie z uprzedzen) to teraz jestem pewien, ze warto, cala masa zdjec ktorych nie znajdzie sie w sieci, schematy itd. szczegoly az bija po oczach - miodzio.
A co do tych numerow 25 i 34 to bylo tez 28 (mial brac udzial w zawodach akrobacyjnych (w swojej klasie) jednak, jakis geniusz uznal, ze numer mu nie pasuje, wczesniej takiego nie widzial i ze pewnie jest to maszyna tajna, wiec nie wyrazil zgody na wyjazd) ale to juz trzeba zaglebic sie w temat, spoko lektura.
Ostatnio zmieniony sob lip 19 2003, 7:42 przez Drewal, łącznie zmieniany 1 raz.
Drewal
Posty: 51
Rejestracja: pn mar 10 2003, 8:39
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Drewal »

Dotarłem do kolejnej publikacji, jest to czeskie wydawnictwo, tytuł chyba dobrze znany "4+". Jezeli mielibyście kiedyś kłopot z wyborem, to zdecydowanie polecam "4+" - wart każdej ceny, szczególnie, że na www.allegro.pl można je czasem znaleźć sprzedawane za "bezcen".
Masa zdjęć typowo modelarskich (kokpit, flapy, lotki, wszelkiego rodzaju sprzęt ruchomy, komory, wneki, dysze itd. sa przedstawione tak na zdjęcieach, że nie pozostawiają żadnych niedomówień)
Obrazek
ODPOWIEDZ