Zdjecia "Pogorii" poszukiwane oraz pyt. dot. "

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Peterator
Posty: 50
Rejestracja: czw gru 18 2003, 10:00
Lokalizacja: Aquis Grani (Aachen)

Zdjecia "Pogorii" poszukiwane oraz pyt. dot. "

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Peterator »

Witam,

i jak zwykle z petycja o materialy...

Dzis zaiskrzylo sie w mojej skrzynce pocztowej - tzn dotarl do mnie Maly Modelarz 4-5/97 z "Iskra".

Nie wiem czy u Was tez tak - moja "Iskra" ma kolor minii, tak jakby MarWojowi czy stoczni skonczyla sie czerwona farba i zastapiono ja minia... Jak czerwona jest Iskra naprawde? Rozne zdjecia pokazuja pasek na burcie w roznych kolorach - od jasno czerwonego do prawie bordowego...
Poza tym model jest nieco uproszczony i dlatego szukam zdjec wyposazenia, pokladu na dziobie etc. "Iskry" i "Pogorii" (z ta bedzie pewnie latwiej, bo wiecej ludzi sie przewija).

Czy ktos z Was posiada moze zjecia starej rufy "Pogorii" (sprzed przebudowy klasyfikacyjnej w latach 80tych?)? Jaki kolor/material pokladu miala wtedy? Obecnia (tak wynika ze zdjec) poklad jest drewniany.

Cos niecos znalazlem w internecie - niestety ciekawe szczegoly wyposazenia zastawione sa postaciami pozujacej mlodziezy...

Za wszystkie zdjecia na mojego maila peterator@web.de, komentarze i pomoc bede Wam niezmiernie wdzieczny
Pozdrawiam, Peterator
Jan Piasecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jan Piasecki »

Ahoj! Przesyłam Koledze rycine wykonaną przez Gdyńską Fundację Żeglarską z okazji Sail Gdynia 92. "Pogoria" w warjancie gaflowym trudny do obsługi i sylwetka według mnie zeszpecona.Krąży anegdota,wersje były uzależnione od Kapitana,który akurat był na burcie.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Myślę Peterator, że też wpadłeś na tak prosty pomysł by poszukać TUTAJ interesuących cię materiałów
Marek T
Posty: 84
Rejestracja: czw sty 08 2004, 0:53
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek T »

Obrazek
Zdjęcie wykonane w lipcu 2003 roku.
Pogoda była wyjątkowo podła, więc i kolory są takie sobie.
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Peterator wyslalem Ci troche na PW ;-) Tu masz rufe ale czy cos sie zmienilo :roll:

Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
-ukash-
Posty: 96
Rejestracja: czw sie 25 2005, 0:43
Lokalizacja: Pruszkow
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -ukash- »

Witam

Pisze do ciebie z takim pytaniem.
Mam w planach modelowanie pogori ale w 3D i bardzo by mi sie przydaly rzuty twojej iskry. Dlatego chcialbmy prosic o mozliwosc podeslania skanow. CZy bylby to wielki problem?

z gory dzieki

Ps nie moglem wyslac do ciebie mejla, cos nie dziala..
ODPOWIEDZ