Lufy do ORP Burza z roku 1939

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

Lufy do ORP Burza z roku 1939

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

Witam,

Nie bardzo wiem gdzie umieścić ten wątek więc wrzucam tu.

Otóż stałem się posiadaczem modelu ORP Burza (skala 1:200) z okresu przedwojennego. Zachciało mi się zakupu luf do tego modelu, od razu więc uderzyłem do sklepu online GPM'u tym bardziej, że dodatkowo dokupiłem również lufy do ORP Grom (1:200) także z okresu przedwojennego. Dziś dostałem przesyłkę. Jakież było moje zdziwienie gdy zacząłem się przyglądać otrzymanemu asortymentowi gdzie lufy 130 mm (Burza) jakimś cudem u producenta mają mniejszą średnicę niż lufy 120 mm (Grom). O profilu rzeczonego bubla nie wspomnę.
Generalnie to co otrzymałem nadaje się na reklamację ale jakoś nie chce mi się boksować z producentem o 10,00 PLN. Jakkolwiek postanowiłem sprawy nie zostawiać i choć ostrzec innych nieświadomych przed podobną wpadką.

Do tej pory generalnie starałem się raczej nie szufladkować w żaden sposób wydawców ale życie do takiej pobłażliwości dopisuje własne epilogi.

Poniżej porównanie obu produktów. Nie ulegajcie temu co podpowiada Wam rozum i wiedza. Te z lewej to właśnie Burza a z prawej to Grom. Uprzedzam pytania - na opakowaniu stoi czarno na białym: Wicher, Burza 1939 - to nie są działa z okresu powojennego!!!

Obrazek

A teraz rzeczony profil:

Obrazek

Pozwoliłem sobie jeszcze podeprzeć się zdjęciem z wiki:

Obrazek

Jednym słowem science fiction w wykonaniu producenta. Srogo się zawiodłem.

Pozdrowienia.
Jobox
Posty: 18
Rejestracja: ndz maja 20 2007, 8:18
Lokalizacja: Garwolin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jobox »

Tytuł obrazka przedstawiającego profil rzeczonego bubla to Canonde_138mm, co prawda niewielka, ale jednak, różnica w porównaniu z kal. dział Burzy ;)
Awatar użytkownika
wieslaw_
Posty: 78
Rejestracja: ndz kwie 04 2010, 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 22

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wieslaw_ »

JoBox - moja wina choć to niewiele zmienia. Widzę, że bawimy się dalej:

to jest z wiki
Obrazek

i jeszcze to
Obrazek

Jeszcze link do strony:
http://www.dws-xip.pl/wojna/bron/polska/p44.html

Może być? Według mnie cały czas profil jest z nieba.
faris
Posty: 1
Rejestracja: czw sty 30 2014, 11:11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: faris »

Better late then never hahaas far as I know floating drydock has any plans for the lajby.
ODPOWIEDZ