Stary okręt. Kto mu pomoże?

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Lygi
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 23 2014, 8:42

Stary okręt. Kto mu pomoże?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lygi »

Czołem

Wszedłem w posiadanie starego ponad 50-cio letniego galeonu z którym czas nie obszedł się łaskawie. Wymaga pilnych napraw by mógł powrócić do czasów swej świetności. Myślę ze ten model zasługuje na drugą "młodość". Moje umiejętności są za małe i wole to zostawić profesjonalistom.

Czy znajdzie się jakiś modelarz na tym forum który podejmie napraw i renowacji tego modelu? Rzecz jasna odpłatnie.

[img]http://static.pokazywarka.pl/bigImages/ ... 1406095424[[/img]


Więcej dokładniejszych zdjęć pod tym adresem:

http://pokazywarka.pl/0pkay5/#zdjecie12113319

Mój mail lygi@vp.pl
Mateuszy
Posty: 19
Rejestracja: pt lip 22 2011, 15:56

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateuszy »

Piękny model, zważywszy ze ma 5 dekad za sobą to jest w doskonałym stanie prezentuje się wspaniale gdyby nie kafelki to nie uwierzyłbym że to model. Nie mam pojęcia czy ktokolwiek poza konserwatorem zabytków by się tego chwycił ale życzę powodzenia może ktoś podejmie się naprawy jak dla mnie perła w koronie. Powodzenia
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Popraw tylko takielunek a resztę zostaw jak jest i do gabloty ;-) to tak według mnie :D
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Nic nie rób!!!!! Nawet go nie odkurzaj!!!!
Jedyne co bym zrobił to przyklejenie kołkownicy tej przy grotmaszcie (wisi nie naturalnie) , skleił bym też reję na grotmaszcie (też dziwnie wygląda).
Zmajstruj mu gablotę i gotowe.
A jak Ci się nie podoba taki to ja go przygarnę. :)

P.S. Po bliższym przyjrzeniu się myślę że kołkownice można zostawić tak jak są, tylko tą białą nitkę z fokmasztu wywal.
Lygi
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 23 2014, 8:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lygi »

Chmm... Ciekawa koncepcja. Że niby statek widmo ? taki latający holender ? :) Tak ma zostać ? Ale dlaczego ? Czy naprawiony i wyczyszczony nie prezentowałby się lepiej ?
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

No właśnie taka koncepcja. Statek widmo!
Jeśli będziesz go odnawiał to liny maszty i reje są do wymiany. Kadłub trzeba szlifować i malować. Wymaga uzupełnień więc bez tego się nie obejdzie. Po takich działaniach to już będzie zupełnie inny model.
Ten żaglowiec jest zbyt piękny, zbyt dobrze wykonany i zbyt oryginalny żeby zmieniać jego obecny stan. Po prostu szkoda.
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Ten model emanuje efektem, jaki wielu modelarzom osiągnąć jest trudno. Jest piękny przez to naturalne zestarzenie się. Takie cuda potrafią osiągnąć ceny pięciocyfrowe.
Ja bym poprawił dwie rzeczy: zabarwienie jakąś farbą tych białych wstawek z kratkami okien (dość proste).
Trudniejszym byłoby poprawienie olinowania tak, by bardziej naturalnie wisiało, a nie sterczało jakby było z drutu.
Lygi
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 23 2014, 8:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lygi »

No cóż chyba mnie przekonaliście. Dziękuje wam za podpowiedzi Chyba stary okret będzie pasował do starego domu w którym mieszkam w którym wszystko jest stare :)
Lygi
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 23 2014, 8:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lygi »

Swoją drogą ten temat założyłem na kilku innych forach modelarskich, ale tylko tu spotkałem się z odzewem. Wielki plus dla was chłopaki
Ostatnio zmieniony sob lip 26 2014, 15:34 przez Lygi, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
rycho
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 05 2008, 15:32
Lokalizacja: Zielona Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rycho »

Pan "kierownik" ma rację w 100%.
Ten model ma z naturalności tzw. "brudzing" , i to jest to.
Pozdro RYCHO
ODPOWIEDZ