Modelarskie odpowiedniki kolorów WWII Royal Navy

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

Waldek K
Posty: 61
Rejestracja: wt lut 10 2004, 12:17
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waldek K »

Panie Marku cieszę się, że zabrał Pan głos w tej spawie. Pańskie opracowanie dotyczące malowań polskich okrętów podczas II w.ś. opublikowane swego czasu w Modelarzu jest dla mnie ciągle najlepszym materialem źródłowym dotyczącym malowania.
Jeśli można to i ja poproszę o ów dokument

walkacz@yahoo.com

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ZzB
Posty: 252
Rejestracja: śr paź 15 2003, 11:57
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZzB »

Witam.
Zgodnie z obietnicą pokazuję, co mi wyszlo.
Jedynym odstępstwem od otrzymanego tekstu był kolor MS1, który miał odpowiadac GunMetal-owi. Uznałem to za lekkie przegięcie, bo jak zielony, to zielony a nie stalowy i pobełtałem H32 z H86 (podanym przez Vivita)
Pozdrowionka
ZzB

..no bo skończyłem zamiatać pierwszą połowę pierwszej płyty...odsapnę nieco... i skończę drugą połowę pierwszej.
Awatar użytkownika
ZzB
Posty: 252
Rejestracja: śr paź 15 2003, 11:57
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZzB »

Model został zainspirowany twórczością CRS-a, bazował na MM ale przeskalowanym do 1/350. Po porównaniu MM, Planów Modelarskich i zeszytu Aj-Pressu właściwie zrezygnowałem z MM. Chociaż Aj-Pres tez ma sporo błądów - np. na liniach teoretycznych żadna z linii nie odpowiada wodnicy. Kamuflarz też pozostawia sporo do życzenia - autor najwyraźniej zignorowal zdjęcie rufy i co trzeba sobie 'domyslił'.
Uff... teraz trochę odsapne i ruszymy pomalutku dalej.
A'ha - nie pisałem co buduję, ale rozkład białych niedomalowanych plam w miejscu nadbudowki i dział artylerii głównej chyba wszysko wyjaśnia ;P

Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc w rozszyfrowywaniu kolorów
Pozdrowionka
ZzB

..no bo skończyłem zamiatać pierwszą połowę pierwszej płyty...odsapnę nieco... i skończę drugą połowę pierwszej.
ODPOWIEDZ