OL 49 Parowóz

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

OL 49

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

Był może ktoś was w Iławie, jeśli to dla informacji powiem że tam koło stacji stoi Ol'ka 1:1 . Imponująca.....
Ostatnio zmieniony pt lis 28 2003, 20:42 przez _TONY_, łącznie zmieniany 1 raz.
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
Awatar użytkownika
ergie
Posty: 158
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:23
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ergie »

A te orzełki w jakiej skali chcecie? I plaskie czy takie dwuwarstwowe? :D
A napisy też zrobić? Powiedzcie co i jak, bo ja na kolejkach to się zupełnie nie znam.
Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Bartek
Posty: 115
Rejestracja: pn lip 28 2003, 10:08

?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek »

Robert czy zamierzasz zrobic te orzelki moze w technice fototrawienia?
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Kierownik,
Nie zauwazylem twojego postu wczesniej. Mam obrysowanego jednego z tych orzelkow (tego z Ty45) i napis PKP. Jezeli potrzebujesz to daj znac
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Też to zrobiłem ! Mój orzełek jest juz też na budowanym właśnie wagonie. Obrysowałem najpierw bardzo dokładnie. Pomniejszyłem do skali i przestraszyłem się-na monitorze była tylko plamka. Nieco więc przerzedziłem mu skrzydełka i delikatnie powiększyłem. Wyglada o niebo lepiej niż ten z Oelki!
Awatar użytkownika
Ty51
Posty: 5
Rejestracja: śr lis 12 2003, 17:45

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ty51 »

Jestem też szczęśliwym (oby) posiadaczem Ol49 z wydawnictwa MODELIK i przyznaję że robi faktycznie duże wrażenie. Nie brałem pod uwagę jej budowy, ale skoro jest takie wydanie to czemu nie. Błedy wykazane przez Kierownika rzeczywiście są niewielkie, ale dobrze o nich wiedzieć by uniknąć przykrych niespodzianek. Nie kleiłem jeszcze lokomotyw z wycinanek i będzie to nowe doświadczenie, chociaż przyznam że mam wielką ochotę doprowadzić Okl do wielkości moich modeli (1:22,5) i lekko ją waloryzować (wygląda że koła są nieruchome w moich wszystkie sie kręcą) mam pytanie do tych co sklejali - czy rzeczywiście sugerowane grubości podklejeń są bardzo złe (nie dotyczy części 1Pa i 1La bo w porównaniu do częsci 7 jest to nazbyt oczywiste). Serdecznie pozdrawiam wszystkich sklejaczy.
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Już niewiele pamiętam, ale np. wręgi powinny być grubsze - a te okrągłe w kotle magą mieć nawet kilka milimetrów - to nie przeszkadza. Poszycia też można podkleić brystolem, bo przy tej wielkości trzeba bardzo na nie uważać.
ODPOWIEDZ