SKANSEN KOLEI WĄSKOTOROWEJ W ŻNINIE

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

Bartek
Posty: 115
Rejestracja: pn lip 28 2003, 10:08

cd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek »

cd
Bartek
Posty: 115
Rejestracja: pn lip 28 2003, 10:08

cd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek »

cd
Bartek
Posty: 115
Rejestracja: pn lip 28 2003, 10:08

........

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek »

trudno powiedziec czy dzis to nadal tam istnieje, np skansen kolejki w Cisnej przeniesiono do Chabówki(o ile mnie pamięć nie myli....)
Czy ktoś nie wie co z koleja wąskotorową w Przeworsku? Od czasu do czasu mijajac stacje można zobaczyc stojące zniszczone już wagoniki i czasem jakąs lokomotywę. W okolicy cmentarza na wzgorzach Krzesławickich przy wyjeżdzie z Krakowa (blizej Nowej Huty )też można dostrzec resztki trasy koleji wąskotorowej - ogólnie rzecz ujmując ten kawałek historii kolejnictwa nieodwracalnie odchodzi w przeszłośc powracając jedynie w postaci jakiś juz o charakterze czysto rekreacyjnym kolejek typu RETRO swym charakterem nawiąującymi raczej juz do disneylandowych parków rozrywki .
To wszystko w nawiązaniu do budowanego modelu kolejki Kierownika.
Bartek
Posty: 115
Rejestracja: pn lip 28 2003, 10:08

!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek »

dziś na chłodno przejrzałem swoją relację , przepraszam za błędy
czy oprócz parowozu z pługiem odśnieżającym nie została wydana jakaś lokomotywa z powyżej prezentowanych?
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Oczywiście! Na tym forum była pokazywana T2-71 w skali 1:25 z Modelika. Skansen istnieje nadal - to Chabówka ma zostać zlikwidowana. A ten jak piszesz "przekazany od Austrii" to jedyny zachowany chyba w Europie belgijski parowóz wąskotorowy o układzie osi "Pacific".
Bartek
Posty: 115
Rejestracja: pn lip 28 2003, 10:08

.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek »

dziekuje za poprawke , niektorym lokomotywom zdjecia robilem z mysla ze zbuduje ich modele , szczegolnie mi wpadly w oko : ta ktorej zdjecie mi sie zdublowalo oraz czarna z bebnem na kominie(to chyba cos w rodzaju tlumika?)- ostatnio kupilem cos zblizonego wygladem - lokomotywe towarowa kolei warszawsko wiedenskiej (oczywiscie zwykly tor) niestety coraz mniej czasu na poswiecanie sie temu hobby.
Awatar użytkownika
nikdo
Posty: 141
Rejestracja: pn kwie 14 2003, 11:03
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nikdo »

to Chabówka ma zostać zlikwidowana
Nie, nie :)
Z tego co czytałem, to w ramach restrukturyzacji Chabówka i inne skanseny były na stanie likwidatora PKP (czy czegośtam) i przez pewien czas żadna z nowopowstałych spółek (Przewozy regionalne, Infrastruktura, Cargo itp itd) nie chciała się do Chabówki przyznać ;-)
Ale w końcu PKP Cargo poszło po rozum do głowy i skansen w Chabówce jest ich i nic mu nie grozi...
Gorsza sytuacja jest ponoć w Jaworzynie Śląskiej
nikdo
Bartek
Posty: 115
Rejestracja: pn lip 28 2003, 10:08

T271

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek »

Wracajac do T2 71 rozumiem ze tej z Modelika wzorem byla ta lokomotywa ze Znina? (moze zabrzmiec glupio bo te same oznaczenia)
chyba wiec tez byla w Skawinie ? Ile Kierowniku sie takie cos buduje?
poza tym chyba ta zielen na modelu jest zbyt jasna ?
Bartek
Posty: 115
Rejestracja: pn lip 28 2003, 10:08

malowanie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek »

i chyba nie zupelnie odpowiadaloby malowanie
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

W Skawinie była, ale nie moja. Jak wyjaśniałem w tamtych postach wzorem istotnie była ta ze Żnina. Kolor to sprawka drukarzy, a i samych właścicieli oryginału - co kilka lat malują ją inaczej. W Krakowie stoi druga - pomalowana w kolorowe ciapki. Byłem, widziałem - horror!
ODPOWIEDZ