[Relacja/Galeria] Baranów Sandomierski z GPM 1:150

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

[Relacja/Galeria] Baranów Sandomierski z GPM 1:150

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Wita Was stary wiarus :)

Abyście nie myśleli że już umarłem, wrzucam tu nowy temat.

Obrazek

Nie znalazłem w internecie ani jednej relacji z budowy tego modelu mimo że wydany został w 2005r dlatego czuję się pionierem na tej drodze.

Mam ochotę zrobić mu diodowe oświetlenie górnej galerii dziedzińca, ale zobaczę czy mi nie zabraknie chęci.
Nie obędzie się oczywiście bez małej waloryzacji, która dotyczy okien wydrukowałem je sobie osobno i podklejam pod wyciętymi otworami.

Obrazek

Praca żmudna bo zostawiam krzyżaki w oknach które muszą być licowane z elewacją, tak jest w rzeczywistości.

Tutaj przerobiona brama wejściowa, dorobione ozdobne boniowanie wokół bramy oraz latarnia
Obrazek Obrazek

cdn :)
Ostatnio zmieniony sob lut 15 2014, 14:45 przez chochlik, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Mam ochotę zrobić mu diodowe oświetlenie górnej galerii dziedzińca, ale zobaczę czy mi nie zabraknie chęci.
Weź pod uwagę fakt, że w dawnych czasach elektryczności jeszcze nie było i to oświetlenie powinno być liche bardzo, chyba że model przedstawiać ma stan obecny budowli.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Witam
Co do oświetlenia to zgadzam się całkowicie, ale ono ma podkreślać urodę dziedzińca z tymi krużgankami arkadowymi i myślę o co najwyżej 4 diodach nad górnym krużgankiem. Okna nie będą przezroczyste, chociaż i taki pomysł chodził mi po głowie :)

Znalazłem właśnie mocno nie dopracowane miejsce na tym modelu, otóż ta piękna klatka schodowa prowadzić miała na podest z którego nie było wyjścia, więc oczywiście po zapoznaniu się ze zdjęciami i filmami pałacu dorobiłem to przejście i za nimi schody na krużganek
ObrazekObrazek

jak widać dorabiam kolumnadę z patyczków do szaszłyków

Obrazek

a tak to wygląda z podstawą

Obrazek

Pracuję teraz nad oknami ściany oporowej, bo od strony dziedzińca i krużganków miały być mocowane we wnękach o grubości muru , a zaprojektowane są bez tych wnęk, znowu czeka mnie przeróbka, pewnie nie ostatnia, ale nic to, dam radę :)

cdn
Ostatnio zmieniony czw sty 16 2014, 17:30 przez chochlik, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Dzisiaj chcę pokazać moje zmagania z klatką schodową, ponieważ nie lubię schodów w formie malowanych pochylni, więc i tutaj przerobiłem na "prawdziwe" schody.
Dla chcących pójść tą samą drogą informacja, stopnie wyszły mi o wys 2mm jest ich 9 + podest.
Ta przeróbka pociągła za sobą następną mianowicie musiałem przerobić obudowę schodów wraz z balustradami ale w Photoshopie poszło bez problemów, jak skleję to pokażę.

Obrazek

cdn
Ostatnio zmieniony śr gru 18 2013, 13:43 przez chochlik, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
Hastur
Posty: 421
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 23:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hastur »

Szacun za zakres waloryzacji. Zapowiada się świetny model.
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Dzięki za uznanie hastur :) , ja też marzę aby to był efektowny model.
Dzisiaj zdjęcia tego co już znowu zrobiłem
Klatka schodowa zabudowana z galeriami i galerie boczne

Obrazek

Wykonanie wnęk okiennych w ścianie oporowej(to ta za klatką schodową) tutaj ma grubość 7mm, wnęki będą zamknięte elementem z oknami przezroczystymi, bo chcę aby ewentualne oświetlenie dziedzińca modelu było widoczne na zewnątrz, to taka moja wariacja na temat :D

Obrazek

No i dziedziniec w części oklejony ścianami i podestami galerii

Obrazek

No a teraz pora zrobić sobie przerwę świąteczną na budowie i na komputerze odpalić kochanego WoTa :D

Wesołych świąt kartoniarska wiaro
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

Baranów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Witam. Mamy już nowy rok i czas coś robić w temacie Baranowa

Oto ściana zwana oporową z wnękami na okna i z zamontowanymi oknami, jak widać zrezygnowałem z pomysłu zrobienia części okien przezroczystymi


Obrazek Obrazek

a tu efekt końcowy moich przemyśleń nad oświetleniem modelu, zostało mi kawałek taśmy diodowej z oświetlenia szafek kuchennych (na 12v)więc zamontowałem je na swojej budowli. Do zasilania mam stary i nie potrzebny zasilacz o napięciu 7,5V który rozpala diody do mocy która zapewnia dyskretne oświetlenie galerii i dziedzińca, zdjęcie ukazuje sposób zamocowania taśmy, nie obyło się bez wzmocnienia efektu samoprzylepnego, klejem szewskim przezroczystym

Obrazek

powolutku do przodu, cdn :)

PS.
Poprawka, okna są półprzezroczyste drukowane na kalce technicznej, dlatego światło z galerii będzie widoczne na zewnątrz, tak jak w prawdziwym pałacu.
Ostatnio zmieniony ndz lis 30 2014, 13:10 przez chochlik, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Efekt tego co jeszcze "udłubałem"

Front pałacu ze ścianą oporową i dziedziniec już zamknięty

Obrazek Obrazek

Okazuje się że model przedstawia wygląd pałacu do roku 2008 bo po remoncie dosyć sporo zmieniło się w jego wyglądzie.
Zapomniałem napisać o sposobie na okna, otóż na wydrukowane okna nakleiłem folię do zdjęć fotograficznych do drukarek atramentowych, ma jedną stronę porowatą, druga jest błyszcząca.
Ta błyszcząca jest na zewnątrz, dzięki temu okna wyglądają jak oszklone.
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

Baranów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Oprócz zasilacza pomyślałem też o zasilaniu bateryjnym, ponieważ podstawę modelu stanowi karton falisty gr7mm wyciąłem więc gniazdo na baterię, tak to wygląda w modelu

Obrazek Obrazek

Teraz zamykam ten bok gotowymi elementami, widać też dorobione dodatkowe wręgi wzmacniające

Obrazek Obrazek

cdn
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Na warsztat wziąłem kopuły i oczywiście poprawiłem je zmieniając iglice kopuł na bardziej przypominające oryginalne, jako materiał posłużyły mi szpilki, a kulki zrobiłem z masy papierowej toczonej w palcach dlatego może nie są idealnie równe. Podstawy małych kopułek zrobiłem ażurowe bo takie są oryginalne, a nie pełne jak chciał autor. Aha ,zmieniłem też ilość podpór tej małej kopułki z 4 na 8 bo taka ilość wynika ze zdjęć pałacu. Wszystkie kopuły są zdejmowalne gdyby trzeba było model gdzieś transportować bo te iglice są delikatne :)

Obrazek Obrazek

Zabrałem się też za dachy tutaj zmieniłem tylko szkielet dachu robiąc go tak jak na zdjęciu

Obrazek Obrazek

Tu zdjęcie wystawy moich modeli w bibliotece miejskiej, już ich tam nie ma bo dzieciaki troszkę mi je zdewastowali i mam je już w mieszkaniu odrestaurowane, ale stały tam przez 6 miesięcy. Ponieważ przy nich umieściłem link do tego forum to może jakiś oglądacz zajrzał tutaj też :)

Obrazek

cdn
Ostatnio zmieniony sob lut 15 2014, 14:50 przez chochlik, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam kartoniarzy.
ODPOWIEDZ