[Relacja]Zamek Hohenzollern, 1:190

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

[Relacja]Zamek Hohenzollern, 1:190

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Witam
Nie wytrzymałem długo bez klejenia, nawet WoT mnie nie powstrzymał :D buduję zamek, ale chwilowo nie podaję jego nazwy, niech to pozostanie zagadką aż go skończę, no chyba że ktoś z oglądających odgadnie wcześniej co buduję.
Model robię w skali 1:190 oczywiście zmniejszony, a i tak jego podstawa ma wymiary 26x44. Spodobała mi się kolorystyka modelu no i bajkowy wygląd.
Zamek posiada niespotykane w innych zamkach wejście w kształcie ślimaka o trzech poziomach, nieprzyjaciel próbując zdobyć go miał być ciągle pod ostrzałem.
Podobne rozwiązanie widziałem tylko na modelu pewnego Japońskiego zamku (może go jeszcze zbuduję), który przez stulecia był niezdobyty, uważam że Japończycy byli mistrzami budowy twierdz.
Waloryzacja jest, ale niewielka, dorabiam chwilowo bramy i wejścia których miało nie być.
Pierwsze zdjęcie pokazuje wejście główne do zamku, również dla turystów (zwaloryzowane)
Obrazek

spojrzenie z góry na wejście

Obrazek

no i na całość makiety

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam :) cdn

Dzisiaj dam podpowiedź, model ten zdobył pierwsze miejsce na wystawie modelarskiej w Gdyni w 2007 roku w grupie juniorów.
Dzisiaj ten modelarz jest już seniorem i może zagląda na to forum jeśli nie porzucił modelarstwa.
widzowi będzie się podobał właśnie z tego powodu, ale mnie razi w oczy.
Powoli kończę model, ale nie spieszę się z wykończeniem
Pozdrawiam kartoniarzy.
ODPOWIEDZ