Ceramika modelarska

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
ASLAN
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 31 2017, 6:55

Ceramika modelarska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ASLAN »

Witam .
Chciałbym Wam przedstawić nową formę modelarstwa. Jestem właścicielem firmy ASLAN. Zajmuję się produkcją i sprzedażą klocków ceramicznych. Stworzyłem linię produktów, które swoimi kształtami nawiązują do wyrobów powszechnie stosowanych w budownictwie. Posiadam bardzo duży asortyment elementów, dzięki czemu macie nieograniczone możliwości tworzenia realistycznych modeli.

Obrazek

Klocki są wykonane dokładnie tak samo jak cegły stosowane w budownictwie. Uformowana glina została wypalona w temperaturze około 850 stopni Celsjusza.

Nadszedł czas na prawdziwe wyzwania, zbuduj coś niepowtarzalnego.

Obrazek

Obrazek

Pod spodem macie podstawowe elementy. Więcej elementów znajdziecie na stronie www:ceramika-modelarska.pl

Obrazek

Oczywiście nie są to wszystkie elementy. Jak widzicie większość profili służy do ozdobnego wykończania krawędzi ścian. Mam także dachówki i gąsiory. Jeżeli ktoś potrzebuje inne profile lub elementy w innej skali, to istnieje taka możliwość aby je zrobić.
Zainteresowanych zapraszam na moją stronę www:ceramika-modelarska.pl oraz na Facebooka na profil modelarstwo ceramiczne tel 600 023 487.


W związku z zainteresowaniem modelarstwem ceramicznym ogłaszam PROMOCJĘ.
Jeżeli jesteś gotowy wznieść niepowtarzalną konstrukcję i dzielić się na forum postępami podczas prac, zgłoś się jak najszybciej !!!!!

Dla pierwszych pięciu osób 50% rabatu na zakup wszystkich elementów. Udzielimy także wszelkiego niezbędnego wsparcia.

Nie daj się wyprzedzić i bądź pierwszy.
Ostatnio zmieniony śr wrz 20 2017, 20:58 przez ASLAN, łącznie zmieniany 3 razy.
pawcio37
Posty: 211
Rejestracja: sob sty 31 2015, 15:52
x 6

Re: Ceramika modelarska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawcio37 »

Czy jest możliwość wykonania cegły w skali 1:25 tj o wymiarach 2,6/4,8/10 [mm]?
ASLAN
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 31 2017, 6:55

Re: Ceramika modelarska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ASLAN »

Jeżeli chodzi o wymiary 2,6/4,8/10 mm. Taka dokładność jest trudna do uzyskania w ceramice, biorąc pod uwagę, że chcemy mieć powtarzalność wymiarów w kolejnych elementach. Pamiętajmy, że glinę miesza się z wodą. Po jej odparowaniu w zależności od jej ilości i struktury surowca (procentowa ilość piachu w glinie i jego ziarnistość) materiał ulega skurczeniu. Następnie po wypale mamy kolejny skurcz materiału. Im wyższa temperatura wypału tym skurcz jest większy. Wiele czynników decyduje o takiej dokładności, nawet ilość tlenu podczas spalania. Z mojego doświadczenia wiem, że rozbieżność wymiarów elementów przy wymiarze 25mm może wynosić nawet 1mm. Przy mniejszych elementach odchyłka jest mniejsza.

Moja maszyna tnie glinę z dokładnością do 0,5mm. Minimalny wymiar cięcia jaki mogę na niej nastawić to 5,5mm lub krotność tego wymiaru, czyli 11mm, 16,5mm..... itd. To jest wymiar, który musi być natomiast dwa pozostałe wymiary mogą być dowolne. Możemy zbliżyć do wymiarów bazowych, ale nie jesteśmy w stanie uzyskać ich dokładności na poziomie dziesiątych części milimetra.

Przy takim zamówieniu ważna jest ilość. Dodatkowy koszt stanowi wykonanie kilku profili do prasy.

Z najmniejszych elementów które posiadam mam profile o wymiarze 6mmx5,5mmx13mm
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ