Kredki do retuszów- dyskusja*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

WUK
Posty: 8
Rejestracja: czw lis 06 2003, 10:43
Lokalizacja: Radzyń Podl. (Kresy Wschodnie Rzeczpospolitej)

Kredki do retuszów- dyskusja*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: WUK »

Część Kolegów bardzo zachwala kredki akwarelowe, jako narzędzie do retuszu. Czym różni się retusz wykonany taką kredką od retuszu zwykłą farbą akwarelową ? Akwareli nawet nie warto używać do malowania bo bardzo szybko tracą kolor w słońcu. Plakatówki też są marne pod tym względem. Farby olejne, najbardziej wredne w użyciu, są jednak najlepsze.
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

Retusz wykonuje się raczej na niewielkich powierzchniach i w zakamarkach więc nie ma się co martwić blaknięciem. A kredki są dużo mniej kłopotliwe niż jakiekolwiek farby.
Si vis pacem, para bellum.
Awatar użytkownika
WIT
Posty: 96
Rejestracja: pn wrz 29 2003, 18:59
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: WIT »

najważniejsze przy zabawie w "brudzing" jest to, bez względy na to czego się używa, że trzeba potem model pomalować jeszcze lakierem bezbarwnym, wtedy nie ma problemu z wycieraniem się farb np. akwareli czy blaknięciem

pozdrawiam WIT
w powietrzu znajdują się tylko dwa rodzaje samolotów: MYŚLIWCE I ICH CELE :snajper: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Ja powiem szczerze nie jestem zabardzo zadowolony z kredek akwarelowych...jakoś słabo pozostawiają kolor na krawędzi.....chyba że to wina koloru bo mam szary taki jasny i może dlatego.
W celu próby kupiłem coś innego, a nazywa się to chyba kredka pastelowa..
Bruynzeel *design PASTEL * 8640 * HOLLAND
i kosztuje 4,40 PLN/szt.
Kredka odjazdowa ale bardzo krucha trzeba uważać żeby gdzieś nią nie stuknąć bo się kruszy, pęka i potem są problemu żeby to naostrzyć ...
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Pancho
Posty: 16
Rejestracja: sob kwie 19 2003, 13:27
Lokalizacja: Bytom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pancho »

Pastele olejne i zero blaknięcia ........
WUK
Posty: 8
Rejestracja: czw lis 06 2003, 10:43
Lokalizacja: Radzyń Podl. (Kresy Wschodnie Rzeczpospolitej)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: WUK »

Pastele olejne !!! :D No jasne. Od czego ma się żonę plastyka-zaraz pobuszuję w jej klamotach.
tygrys

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tygrys »

Cały czas mam dylemat !!! W sklepach są zarówno pastele suche jak i olejne ! Jaka jest między nimi różnica ??? Tzn. mniej więcej się domyślam ale wolałbym się upewnić ! Co do tego ,które są lepsze to widzę, że wszyscy chwalą olejne !!! Więc jak to z nimi jest ???



Pozdrowionka
sebaslk
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 09 2003, 11:14
Lokalizacja: Rybnik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sebaslk »

no właśnie powiedzcie bo nie jestem wogóle zorinetowny co to są te pastele to takie glinki czy poobne coś do tej kredki świecowej
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Tę kredkę która opisywałem wyżej to chyba pastel suchy. Wygląda jak normalna krdka, temperuje się i wogóle ale jest bardzo ale to bardzo mięka.
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
tygrys

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tygrys »

To różnicę już znam ! A jak jest z zastosowaniem ??? Które lepiej kupić i które lepiej będą służyły ??? I wogóle , które lepiej się nadają do retuszu ???
ODPOWIEDZ