Jak wykonać poprawny wydruk domowym sposobem?*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

barman44
Posty: 61
Rejestracja: czw kwie 15 2004, 19:53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: barman44 »

a co myślicie o drukowaniu na lexmark Z13. ja wydrukowałem na niej titanica ze jakiejś stronki przy ustawionej najlepszej jakości wydruku i wydaje mi się że wygląda to dobrze. no chyba że moje oko syci się byle czym to rozwiejcie moje wątpliwości co do druku na tejże drukarce
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

jesli masz jakis program graficzny (corel, ilustrator czy nawet freehand) - zrob sobie linijke i wydrukuj w kilku egzemplarzach na jednej kartce - pozniej te linijki sprawdz inna linijka - nie musi byc super dokladna, wazne zeby pomiary byly robione ta sama linijka. Porownaj wymiary kazdej z tych linijek i zobaczysz, czy sie roznia - jesli nie - to masz super drukarke :)
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Marcintosh pisze:Poza tym zawsze mozna zdobyc papier wiekszego formatu jezeli chcemy drukowac "na spad" dajmy na to A4 -> SRA4. I po sprawie.
Ktory to papier czesto sie nie miesci w takie zwykle drukarki :)
Lecz nie chcialem o tym - kazda drukarka jest wykonana inaczej - co z tego, ze sa z tej samej fabryki, a obie maja przeklamania - to jest tylko maszyna tym bardziej dokladna im wiecej kosztuje. Nie mowie tu o naswietlarce, ktora jest chyba najbardziej dokladna z tego co znam, ale o zwyklych domowych drukarkach.

Wiec zwyklemu uzytkownikowi zwyklych drukarek pozostaje tylko jedno - albo wiara "zeby moja drukarka nie oszukiwala", albo dlugie i zmudne testy roznych rodzajow papieru i atramentu :(
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

Panowie pamiętajcie, że ogrzebujecie temat z przed prawie roku, wiele w tym czasie zostało powiedziane i całkiem możliwe, że nikt nie właczy się już w tę dyskusję
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Fakt. Nie zauwazylem :oops:
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
karol przezdziecki
Posty: 29
Rejestracja: ndz lip 27 2003, 19:32
Lokalizacja: Torontowo Kanada

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: karol przezdziecki »

uzywam Hpdeskjet 5550 bez zadnych bajerow i wszystko wychodzi "prawie" tak jak chce.
niestety w kraju mojej rezydencji nie moge kupic drukarki a tym bardziej papieru formatu A4 wiec mecze sie z formatem listowym 8.5x11 cali.poprawka-8x10 cala -zapomnialem o p$#%$^ marginesie
i wy macie problemy?10 lat temu robilem modele z xero i tez bylo dobrze.
ODPOWIEDZ