Jak usunąć farbę?*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

AWOT
Posty: 276
Rejestracja: sob mar 22 2003, 17:09
Lokalizacja: EPTO

Jak usunąć farbę?*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AWOT »

Mam pytanie, w jaki sposób usunąć z modelu plastikowego farbę (HUMBROL), bo troche skopałem malowanie :(
i chciałbym cały model pomalować jeszcze raz.
AWOT
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

No to nieciekawa sprawa :( ale jest sposob ;-) . Ja robie to pospolitym kretem do czyszczenia kanalizacji. W stary metalowy garnek wlewam wode i wsypuje troche kreta. Z jego iloscia nalezy uwazac . Moj garnek ma jakies 3 litry i daje na poczatek dwie lyzki kreta. Musisz odczekas az ta mieszanina ostygnie bo inaczej po modelu.Obserwuje po godzinie co sie dzieje i czasami dodaje jeszcze kreta . U mnie trwa to okolo 3 do 5 godzin.Wszystko zalezy od tego jaka stara jest farba .Przy pierwszym razie radze obserwowac co sie dzieje z modelem. Moze te niemieckie krety maja inne skladniki , ze trwa to tak dlugo. Wyciagam i splukuje pod woda. Troche pomagam przy tym stara szczoteczka do zebow. Nie zawsze wszystko zejdzie za pierwszym razem wiec powtarzam operacje. UWAGA cala czynnosc wykonuj w gumowych rekawiczkach :!: Tym sposobem usuwalem juz kilkuletnia farbe ale trwalo to jeszcze dluzej . Slyszalem tez o piance do czyszczenia piekarnikow ale jeszcze nie prubowalem wiec nie moge potwierdzic dzialania ;-)
pozdrawiam
Obrazek
AWOT
Posty: 276
Rejestracja: sob mar 22 2003, 17:09
Lokalizacja: EPTO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AWOT »

Dzięki, postaram sie wypróbować. Farba nie jest az tak stara bo ma około 6 miesięcy ale modelu mi szkoda (Ta 152 z DRAGONA)
Jak tylko wypróbuje dam znać.
PZDR
AWOT
Krakus
Posty: 120
Rejestracja: czw kwie 03 2003, 9:53
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krakus »

AWOT, tylko uważaj aby po modelu nie pozostały Ci wspomnienia.
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Jesli od razu nie wlozy modelu do tej mixtury to nic mu wzasadzie nie grozi.Musi tylko odczekac az to ostygnie. Mialem juz model , ktory byl malowany pedzlem jakies 13 lat temu i to dosyc grubo .Farba puscila ale chyba po trzydniowej kapieli :lol: ale caly czas to obserwowalem ;-)
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

A co z oszkleniem, nie matowieje? Z moich inforacji z drugiej ręki wynika, że nie, a jak było z tym u Ciebie?

gulus mający nadzieję, że nie będzie musiał stosować kreta
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

U mnie tez nic takiego nie bylo :!:
pozdrawiam
Obrazek
AWOT
Posty: 276
Rejestracja: sob mar 22 2003, 17:09
Lokalizacja: EPTO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AWOT »

Powoli zabioeram się do roboty, troche czasu zajeło mi zdobycie kreta, dwie noce cztowałem w ogrodzie ale złapałem drania :D .
Mam jescze jedno pytanie, czy macie jakieś patenty na zabezpieczenie wnętrza kabiny? Modej nie jest sklejony w całości, tylko kadłub usterzenie i płaty ale chciałbym uniknąć złażenia farby z wnętrza kabiny tym bardziej, że zastosowałem tablicę z blaszki i folji i boję się, że zostaną zniszczone :-? .
Pozdrawiam
AWOT
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Tu to jestem bezradny.Ja zawsze rozkladam modele wiec sie tym jeszcze nie martwilem.To jest sposob usuniecia farby i nic pozatym . Czy mozna to czym zabezpieczyc ? Watpie ! Chyba musisz rozciac kadlub i wyjac kabinke no i pozniej poskladasz od nowa. :roll:
pozdrawiam
Obrazek
AWOT
Posty: 276
Rejestracja: sob mar 22 2003, 17:09
Lokalizacja: EPTO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AWOT »

A czy masz w takim razie sposób na rozdzielenie elementów bez konieczności ich rozcinania bo z tym moze byc problem?
AWOT
ODPOWIEDZ