[Nowość z WAK] Polski Samolot Myśliwski PZL P.50a Jastrząb -

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

ODPOWIEDZ
Homik
Posty: 147
Rejestracja: pt lip 25 2003, 23:56
Lokalizacja: Wratislavia

[Nowość z WAK] Polski Samolot Myśliwski PZL P.50a Jastrząb -

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Homik »

Obrazek

Witam, kolejna nowość z WAK. To się robi nudne :-)
Model samolotu myśliwskiego PZL P.50a Jastrząb będzie dostępny od 6. lutego 2006r. (może wcześniej, ale raczej nie później). Cena typowa dla WAK - 15zł.

Model przedstawia przypuszczalny wygląd samolotu w 1940r. Oparliśmy się na nowych i starych zdjęciach (głownie na nowych) i poza elementami nie pokazanymi na żadnym z nich reszta wg nas odpowiada rzeczywistości.

Model można wykonać w malowaniu jedej z 3 eskadr myśliwskich - 112 (Kogut), 113 (Sowa) i 121 (stylizowany "Orzeł") oraz wybrać rodzaj cyfr numeru seryjnego (czerwone lub czarne). W sumie można wykonać jedno z sześciu malowań.

Model nie jest za bardzo skomplikowany (jeden z testerów 12-latek), ale dla bardziej doświadczonych modelarzy przewidzano możliwość wykonania ruchomych powierzchni sterowych. Po prostu po dwóch modelach trudniejszych (IŁ-2 M3 i WZ.28) coś "łatwiejszego".

Mam nadzieję, że do czasu odkrycia fabrycznych planów "Jastrzębia" model będzie "poprawny". Proszę jednak nie porównywać modelu do rysunków i planów które ukazały się w ostatnim czasie w prasie - "oni" też zmyślali w paru miejscach i nie ma sensu porównywać z nimi modelu.

Wybrane arkusze z modelu (kolory na monitorach nie musza być takie jak na wydruku)

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia surówki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ps. "Pancerniacy" i "Okrętowcy" - na was czas też przyjdzie, zapowiedzi o kilku modelach dla was są prawdziwe, jak zawsze u mnie :)
PanPanek
Posty: 205
Rejestracja: pt cze 10 2005, 22:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PanPanek »

Świetny model, jeszcze lepsza okładka. Gdzie można kupić modele z tego wydawnictwa??
Obrazek
Homik
Posty: 147
Rejestracja: pt lip 25 2003, 23:56
Lokalizacja: Wratislavia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Homik »

PaniePanku (chyba dobrze odmieniłem) - WAKi można dostać u "nas", w dobrych sklepach modelarskich i w Empikach (teraz WZ.28, a od lutego P.50a).
Homik
Posty: 147
Rejestracja: pt lip 25 2003, 23:56
Lokalizacja: Wratislavia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Homik »

Odpowiadam w punktach:

1. Nie odpowiadałem wczesniej bo jestem "niedysponowany" (Dirty Homik nigdy nie choruje!!)

2. Autoram "Jarząbka" jest ..... Marek Pacyński ..... tak ten Marek P.

3. Model skleiłem i ja jestem zadowolny z niego.

4. Okładka jest "inna", bo nudzą mnie już okładki z samolotem na tle szachownicy pól - jeśli mogę to wciskam "malarzom", że ma być "inaczej" - autorem tej okładki jest oczywiście Tomek Suchak ...... dobrowolne wpłaty na rozwój jego talentu proszę przekazywac przeze mnie :)

5. Nierówny kolor na surówce jest spowodowany .... drukarką atramentową i wymianie zasobników na świerze.

6. Na razei nie będzi eplakatów w WAKach...chyba ze chcecie podwyżkę cen.

7. Przecieków nie będzie, czekam aż konkurencja coś zapowie, a ja wtedy ..... :)

Na razie tyle, jak się oddysponuję to znów coś zapowiem :)
ODPOWIEDZ