Smierć "MARTELA"

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

Smierć "MARTELA"

Post autor: OldMan »

Niestety, jedno z najlepszych, jeśli nie najlepsze Forum Modelarstwa Kolejowego zmarło śmiercią tragiczną.

www.forum.martel.pl

Przez nieodpowiedzialnych dupków, którzy myśleli, że wszystkie rozumy zjedli.

Początek tragedii zaczął się tak: http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... c&start=20

Cześć Jego Pamięci !!!

Czekam na reinkarnację.
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

Post autor: OldMan »

Gwoli wyjaśnienia na zadawane pytania:

Nie OD TEGO WĄTKU się zaczęło, tylko TAK się zaczęło
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 72
Rejestracja: czw kwie 17 2003, 2:00
Lokalizacja: New York

Post autor: marcin »

Mam nadzieje ze Martel powruci. Szkoda zeby taka skarbnica wiedzy poprostu znikla.
Worowo Train Station
Awatar użytkownika
KHOT
Posty: 70
Rejestracja: wt paź 12 2004, 7:52
Lokalizacja: Konsorcium Honette Ober Advencer Mercantiles

Post autor: KHOT »

...zaglądałem tam czasami, widocznie nie dość często - można wiedzieć dokładnie o co poszło, czy to jakaś tajemnica...??

Szkoda, bo można było się wiele dowiedzieć czytając Martela...
W planach: samochód -> żona -> dziecko -> dom -> emeryturka -> urna... ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Nemo
Posty: 66
Rejestracja: śr lis 26 2003, 22:26

Post autor: Nemo »

Niestety , początki zawsze niewinne są , a koniec do d... .
W miejsce tego rzeczywiście dobrego forum , przynajmniej do czasu zainfekowania przez różnego autoramentu oszołomów i pyskaczy, powstają jak grzyby po deszczu, inne fora zakładane przez byłych "martelowców" którym się wydaje że forum i jego renoma powstaje wraz z fizycznę jego postacią.
Z obowiazku (jako "kolejarz" ) obserwuję je i zaprawdę powiadam , poziom nawet nie jest niski, a to nic w porównaniu z inwektywami i przechwałkami.
Kiedyż my jako nacja wyzbędziemy się tych negatywnych cech.

Martelowi się nie dziwię.

Bum cyk bomba , kto to czytał ten trąba. :-?
Paweł Radecki ŁKMK
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

Post autor: OldMan »

Żadnej tajemnicy nie ma.
Po prostu nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że Martel jak i inne Fora tego typu, są własnością prywatną.
Ktoś za to płaci i ustala zasady. Nie zawsze demokratyczne, ale tal to juz jest.
Pewna grupa użytkowników Martela rozpoczęła niczym nieuzasadniony atak na Administratora, który skończył się wyłączeniem Forum Martela.
Kto stracił ?
Np. ja i wielu innych użytkowników, którzy czerpali stamtąd dość obszerną wiedzę.
P. Leszek Lewiński, jest, a raczej był tam Wielkim Guru. Coś a'la nasz Wujek i paru innych naszych znamienitych kolegów.
Ale komuś to przeszkadzało i zaczął się dym.
Na co odpowiedzią Mariusza (Martela) było zamknięcie Forum zanim dyskusje przerodzą się we współczesną Bitwę pod Grunwaldem.
Daję to pod rozwagę tym wszystkim, którym się wydaje, że wszystkie chwyty na prywatnym Forum są dozwolone.
Żebyśmy się pewnego poranka nie obudzili bez Teleranka :D .
Tworzymy pewną małą społeczność i jak w każdej społeczności, zdarzają się pewne utarczki.
Czasami należy tupnąć nogą, ale też trzeba wiedzieć kiedy spuścić z tonu.
Dla dobra swojego i innych użytkowników.

I to by było na tyle, jak mawiał prof. Jan Tadeusz Stanisławski.
Kłaniam się Państwu nisko.
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Awatar użytkownika
KHOT
Posty: 70
Rejestracja: wt paź 12 2004, 7:52
Lokalizacja: Konsorcium Honette Ober Advencer Mercantiles

Post autor: KHOT »

...szkoda, mogę jedynie powiedzieć, że w takiej sytuacji jedynym wyjściem jest sprawnie działająca moderacja, która nie wdaje się w pyskówki (jak można było zaobserwować na innym forum kartonowym niedawno), ale tnie posty bez ostrzeżenia. Najbliższy ideału imho jest system wypracowany na Tweaku.

Szkoda Martela, byłem tam tylko czytającym, ale dzięki niemu wiele się dowiedziałem...
W planach: samochód -> żona -> dziecko -> dom -> emeryturka -> urna... ;-)
Obrazek
gwiazdor
Posty: 50
Rejestracja: pn lut 09 2004, 9:17
Lokalizacja: Torun

Post autor: gwiazdor »

Pare dni tam nie zagladalem, a tu taki bigos. Nie mam pojecia co tam sie narobilo, wiec pytam sie zorientowanych: czy w Waszej opinii jest szansa, ze po jakims czasie, gdy emocje opadna forum powroci? Czy tez pociachali sie na amen? Szkoda mi tego forum, bo mnostwo ciekawych rzeczy tam bylo.
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

Post autor: stillman »

OldMan pisze:Żadnej tajemnicy nie ma.
Po prostu nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że Martel jak i inne Fora tego typu, są własnością prywatną.
tia... to niech się właściciel zarejestruje pod dwoma tysiącami nicków i sobie sam ze sobą prowadzi dyskusje.

Jak ktoś sobie chce uprawiać prywatę, to powinien uczciwie o tym poinformować na samym początku, że łaska pańska będzie jeżdziła na pstrym i ciągle pijanym koniu. Choćby po to, by inni widzieli czego się spodziewać, a właściwie czego się nie spodziewać.
Awatar użytkownika
yaa
Posty: 206
Rejestracja: pt paź 31 2003, 17:50
Lokalizacja: Radom

Post autor: yaa »

Coprawda nie modelarzem kolejowym nie jestem i z Martela nie kozystalem, mam taka ogolna refleksje... Kurcze, forum internetowe jest z zalozenia miejscem wymiany pogladow. A ze kazdy uzytkownikow jest inny, wiec ma tez inne poglady. A prowadzac tak popularne forum jak np. Martel trzeba sobie tez zdawac z ciazacej na tej funkcji odpowiedzialnosci. Troche nie rozumiem admina... Ktos mu napyskowal, to zamknal forum... "Bo ten pan mi powiedzial ze jestem gupi, to wszyscy wynocha z mojej piaskownicy"... Troche to nie fair w stosunku do tych wszystkich pozostalych uzytkownikow, ktorzy traktowali forum powiedzmy normalnie... Do wymiany doswiadczen, jako skarbnice wiedzy. A jak ktos sie rozbestwi, jest wulgarny i nieokrzesany i niekulturalny, czy wrecz chamski, to przeciez mozna takiego delikwenta poporstu usunac, zbanowac i co tam jeszcze...

I nie bardzo roumiem co ta sprawa ma wspolnego z watkiem o drukowaniu modeli...
Zablokowany