*[Relacja/Samolot] polski MIG-29

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Partyzant
Posty: 58
Rejestracja: sob kwie 15 2006, 14:01
Lokalizacja: MIŃSK MAZOWIECKI

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Partyzant »

Tak się składa że pracuję w tej eskadrze więc jeśli będziesz potrzebował konkretnych zdjęć związanych z migiem o nr 77 to może coś mi się uda zrobić , a tak w ramach ciekawostki samolot ten na początku kwietnia wrócił razem z polskim kontyngentem z Litwy gdzie pełnił służbę w ramach Air Policing strzegąc granic Łotwy ,Estoni i Litwy.Powrócił z tamtąd z kilkoma nowymi emblematami na płatowcu tzn na prawym stateczniku w tej chwili znajduje się okrągła "pieczęć" z białym orłem , koło kabiny pilota jest namalowany mały czarny smok i nick pilota który na nim tam latał oraz na wszystkich zasłonkach dyfuzorów wlotowych silników samolotów "litewskich"są namalowane ozcy jakiegoś drapieżnika.Trzymam kciuki i czekam na dalsze postępy Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Partyzant
Posty: 58
Rejestracja: sob kwie 15 2006, 14:01
Lokalizacja: MIŃSK MAZOWIECKI

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Partyzant »

Główne chwyty powietrza, podobnie jak górne, wykonałem jako zamknięte. Czyli samolot będzie w całkowitym spoczynku.

Wtym miejscu muszę powiedzieć ale , ponieważ zasłonki lub jak kto woli wloty główne zamykają się w trakcie uruchamiania silnika na ziemi a wloty górne się otwierają.Ma to na celu ochronę silnika przed przypadkowym zassaniem czegokolwiek w trakcie kołowania. W momęcie oderwania się samolotu od ziemi zaslonki główne się otwierają a górne zamykają.
mores
Posty: 136
Rejestracja: ndz wrz 18 2005, 17:25
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mores »

Co do szpar na łączeniu gondol silnikowych z kadłubem (części OP i OL), to nie wiem czy zauważyłeś, że wszystkie wręgi kadłuba trzeba było zagiąć wzłuż dwóch pionowych linii, tak żeby lekko były pochylone w kierunku przodu. (u siebie się zorientowałem po sklejeniu szkieletu, ale coś tam "przycyganiłem" i nie wyszły takie duże). Chyba dlatego Ci wyszła taka szpara.
Ale, to nie jest problem, bo jak już napisałeś, można to bez problemu schować pod dyszami :)
Model ten wymaga bardzo dokładnego przestudiowania instrukcji oraz rysunków montażowych. Wszystko jest, tylko sobie trzeba umieć znaleźć :)
Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 03 2005, 19:12
Lokalizacja: Mińsk Maz.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ukasso »

Slepya -ja miga drukowałem bezpośrednio na bloku technicznym i niczym nie podklejałem, ani nie impregnowałem.

Pawel. R. -Jeśli chodzi o malowanie, to bazowałem na schematach samolotu zaraz po remoncie jeszcze przed rokiem 2000. Wiem, że barwy nie są już całkowicie aktualne. Poza wymienionymi przez Ciebie zmianami ma on też kilka nowych plam, o nieco innym odcieniu szarości. Powstały one zapewne podczas prac remontowych. Dobrze jest to widać Tutaj. Pracę nad całkowicie aktualnym malowaniem ze wszystkimi szczegółami pozostawiam specjalistom od projektowania modeli. Moje malowanie zawiera zapewne jeszcze kilka innych błędów, ale opierałem je głównie na zdjęciach wyszukanych w internecie. Jako cywil, nie mam bowiem zbyt często bezpośredniego kontaktu z samolotami.
Co do zasłonek na wlotach, to znam zasadę ich działania, ale (może niepotrzebnie) zasugerowałem się opisem budowy:

Obrazek

Być może to błąd, ale tak je zostawię. Do ekspozycji zrobię najwyżej pomarańczowe osłonki na górne wloty. Takie jak na poniższej fotce.

Obrazek

Mores -wszystkie wręgi odgiąłem tak, aby były w jednej linii z łączeniem części poszycia. Widocznie trzeba było odgiąć je mocniej. Ale jest to w sumie nieistotne, bo po zamontowaniu dysz nie będzie w ogóle widoczne.

Dzięki wszystkim za cenne uwagi i powolutku zabieram się za dalszą budowę.
Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 03 2005, 19:12
Lokalizacja: Mińsk Maz.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ukasso »

Pora na kolejne fotki z budowy.
Święta nie sprzyjały zbytnio postępom w pracach. Obżarstwo i lenistwo górowało. Ale udało się coś tam dłubnąć. Zrobiłem hamulec aerodynamiczny wraz z osłonką spadochronu oraz stateczniki poziome.

Obrazek Obrazek Obrazek

W dalszej kolejności będę się brał za dysze wylotowe silników.
Awatar użytkownika
Wymysl
Posty: 21
Rejestracja: ndz gru 14 2003, 15:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wymysl »

PAWEŁ R. pisze:Powrócił z tamtąd z kilkoma nowymi emblematami na płatowcu tzn na prawym stateczniku w tej chwili znajduje się okrągła "pieczęć" z białym orłem , koło kabiny pilota jest namalowany mały czarny smok i nick pilota który na nim tam latał oraz na wszystkich zasłonkach dyfuzorów wlotowych silników samolotów "litewskich"są namalowane ozcy jakiegoś drapieżnika.
Miałbyś możliwość podzielić się fotkami tych detali?
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 03 2005, 19:12
Lokalizacja: Mińsk Maz.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ukasso »

Wymysl -Masz TUTAJ małą galerię ze zdjęciami.
Awatar użytkownika
Wymysl
Posty: 21
Rejestracja: ndz gru 14 2003, 15:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wymysl »

ukasso pisze:Wymysl -Masz TUTAJ małą galerię ze zdjęciami.
Dzięki za linka.
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
macias13_84
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 06 2006, 18:45
Lokalizacja: Śmiechowice koło Opola/Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: macias13_84 »

ukasso pisze:Slepya

Obrazek

Być może to błąd, ale tak je zostawię. Do ekspozycji zrobię najwyżej pomarańczowe osłonki na górne wloty. Takie jak na poniższej fotce.

To nie błąd ten typ tak ma

po wyciągnięciu podwozia w 29tce automatycznioe zamykają się główne wloty powietrza do silników
ma to na celu zapobiegnięciu dostanią się jakiegoś syfu do silnikia i zrobienia mu sporego bubu
sprytny ten samolocik
Czym sie różni rosyjski żołnierz od Amorka???...
Zupełnie niczym... Jest tak samo goły,bosy ale uzbrojony po zęby...
a strzelając do Ciebie mówi, że to z miłości
Awatar użytkownika
Partyzant
Posty: 58
Rejestracja: sob kwie 15 2006, 14:01
Lokalizacja: MIŃSK MAZOWIECKI

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Partyzant »

Wymysł.Tak mam możliwość zrobienia bliższych zdjęć tego samolotu i jego nowych emblematów to co koledzy pokazali też jusz dużo pokazało ale mimo to spróbuję zrobic więcej zdjęć jak pożycze cyfrówkę.Chciałbym też poprawić swój błąd co do loga smoka.Oczywiście sam.77 nie ma smoka koło kabiny ma go sam. 111.Tak jak to widać na zdjęciach powyżej sam. 77 ma czarnego orła. Powodzenia przy budowie Ukasso bardzo mi się podoba to co już zrobiłeś.Powodzenia
ODPOWIEDZ