SZEBEKA - jak budowałem

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

osxxx-18

SZEBEKA - jak budowałem

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: osxxx-18 »

Tytułem wstępu:
Witam wszystkich Szanownych Forumowiczów. Co jakiś czas przyglądam się Waszym dokonaniom, a że od najmłodszych lat interesowałem się modelarstwem to mnie "natchnęło". Ostatni model zbudowałem jakieś 20 lat temu dlatego "SZEBEKĘ" potraktuję jako "wprawkę". Dzięki uprzejmości znajomych pozyskałem materiały i .... zaczęło się. Model będzie wykonany w większości z forniru i nie mam ambicji zbudować repliki a raczej sprawdzić jak sobie poradzę. Fotorelację będę zamieszczał w miarę możliwości. Część elementów już wykonałem jednak będę pokazywał je w pewnych odstępach czasu aby można było na gorąco je skomentować.
Dość pisaniny przejdźmy do konkretów:
kadłub w kilku ujęciach
Obrazek

Obrazek

Obrazek
osxxx-18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: osxxx-18 »

Witam ponownie. Dzisiaj kolejna porcja zdjęć zgodnie z obietnicą.

Obrazek
Tak zaczynałem pokrywać pokład, jak widać pierwsze deski (a właściwie ich "czoła" nie są idealne, w następnych krokach zmieniłem technologię i myślę, że jest OK.

Obrazek
Ster; biorąc przykład z innych kolegów grosz jest na swoim miejscu.

Obrazek
A tak udało się wykonać właz.

Proszę o komentarz. Do zobaczenia.:)
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Witam!

Za mało potrafię, żeby moja ocena mogła trochę znaczyć, ale powiem, że bardzo fajnie Ci to wychodzi i że zapowiada się chyba kolejne dzieło sztuki na forum :D

Powodzenia i pozdrawiam
jungu
Posty: 119
Rejestracja: wt sie 23 2005, 11:16
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jungu »

bardzo miło się robi na forum ponieważ coraz więcej osób skleja modele żaglowców.... trzymam kciuki za ukończenie budowy
bardzo dobry pomysł z deskowaniem pokładu ja swoją drogą to przerabiałem pokład w corelu (wyglądał bardzo podobnie do deskowanego....ale to zawsze papier :-()

pozdrawiam
praca w stoczni wstrzymana do wiosny (brak czasu)
HMS Cleopatra - rozpoczynam budowę poszycia...
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 311
Rejestracja: wt lip 12 2005, 15:32
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Toff »

A czy to całkowicie od podstaw, czy na podstawie jakiejś wycinanki?
Pozdrawiam
osxxx-18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: osxxx-18 »

Dzięki uprzejmości kolegi dostałem wycinankę SHIPYARD'u i głównie opieram się na niej.
Awatar użytkownika
TheSnake
Posty: 36
Rejestracja: ndz maja 16 2004, 0:42
Lokalizacja: Kołobrzeg, Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TheSnake »

zmien tlo na ciemniejsze bo wszystko sie zlewa - szkielet jest bialy i tlo tez w rezultacie zdjecie jest malo czytelne. powodzenia przy budowie. Mi w mojej szebece zostalo tylko olinowanie z zaglami. A model jest swietnie sklejalny. :D
osxxx-18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: osxxx-18 »

Ok coś poradzę. Pierwsze zdjęcia robiłem aparatem znajomych w pośpiechu. Teraz mam już własny i staram się go opanować. Jako że, to mój pierwszy aparat to są małe problemy. Ale dam radę.
osxxx-18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: osxxx-18 »

Kolejna porcja zdjęć. Pokład wyklejony cały oraz kilka drobiazgów na rufie
Obrazek

A to szczegóły:
Obrazek

i widok na drzwi z których na razie jestem najbardziej zadowolony:
Obrazek

tutaj widać iż użyty lakier jest trochę niewłaściwy, z bliska widać białawe plamki. Następnym razem zamieszczę zdjęcie puszki.
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Cześć osxxx-18 :D
Szybko poszło Ci to deskowanie i wygląda bardzo fajnie. Widać, że masz już wprawę. Będzie co oglądać :jupi:, bo widzę, że jesteś modelarsko wygłodniały i pełen zapału. Ech, Wy Młodzi :lol: .

Ciekawi mnie sposób oklejenia wręg - czy są tam jakieś dodatkowe np. paski, czy też oklejki są naklejone na wręgi na styk.
Moje modele: archiwum
ODPOWIEDZ