Brudzing- techniki*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

Brudzing- techniki*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

problem jest taki: chciałbym zbudować kartonowy model fw190. powiedzcie jak wykonać odpryski farby na krawędziach blach poszycia, skoro nie są one wklęsłe a tylko namalowane na poszyciu? rozcinać części na poszczególne blachy poszycia, brudzingować i sklejać ponownie w całość?

macie jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
-ukash-
Posty: 96
Rejestracja: czw sie 25 2005, 0:43
Lokalizacja: Pruszkow
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -ukash- »

Rozcinanie to nie najlepszy pomysł. Możesz mieć potem trudności ze złożeniem tego do kupy. A by zaznaczyć taką wklęsłość wystarczy przy linijce przejechac po poszyciu jakimś ostrym narzędziem, które zrobi mały rowek, ale nie zniszczy papieru ani nadruku. Co do odprysków. To dośc szeroki temat i nieznam sie na nim zbytnio. Jedyne co mi przychodzi do glowy to poprostu wziąć mały pędzelek i namalować, pamiętając przy tym żeby odrapania znajdowały sie tylko z jednej strony łączenia blach. Do tego dobrze jest użyć taśmy do maskowania.

Pozdrawiam
ESP
Posty: 136
Rejestracja: pt sty 14 2005, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ESP »

tezsie kiedys nad tymzastanawialem
jedyne co mi przyszlo do glowy - przed wycieciem i uksztaltowaniem czesci zrobilbym tak:
wszystkie linie podzialu blach odcisnalbym np wypisanym dlugopisem lub stepiona igla a potem bardzo delikatnie naniosl waloryzacje
na razie to tylko teoria
wiem ze niektorzy robia brudzing juz sklejonych modeli ale nie wyglada dla mnie zbyt fajnie
ODPOWIEDZ