*[Relacja/Pojazd] Yamaha SR 400

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
danyf
Posty: 40
Rejestracja: sob paź 22 2005, 18:22

*[Relacja/Pojazd] Yamaha SR 400

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: danyf »

Po roku oglądania jak to robią inni postanowiłem w końcu spróbować swoich sil
dlaczego w konkursie ? bo pozwala on sklejać model "tak jak jest" a w relacjach jak patrze to takie cudeńka są ze jeszcze wiele lat bym się nie odważył ;) I nie zależy mi na nagrodzie - po prostu uznałem ze w tym konkursie będę mógł się spróbować z prostym modelem...
Znalazłem sobie model który moim zdaniem jest na tyle prosty ze może być moim debiutem i jednocześnie nie jest tylko modelem sylwetkowym wiec zabawy przy nim już trochę będę miał

Model pobrałem z sieci.
http://www.yamaha-motor.co.jp/entertain ... r_full.pdf
i instrukcja
http://www.yamaha-motor.co.jp/entertain ... y_full.pdf

jest tam kilka innych modeli
http://www.yamaha-motor.co.jp/entertain ... realistic/

link chyba jest wam znany
http://www.yamaha-motor.co.jp/entertainment/papercraft/
gdzie można znaleźć więcej prostych modeli

sam motorek (choc w regulaminie nie byly wspomniane motocykle ale pasuja do zasad ;P ) wyglada tak:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po wstepnym obejzeniu wydrukow wydaje mi sie ze model po sklejeniu bedzie mial ok 35cm dlugosci


Już na poczatku popelnilem chyba blad drukujac go na papierze 250g
po pierwszych probach klejenia dochodze do wniosku ze chyba 180g bylby akurat w sam raz...
No i jednak gdy ogladalem jak sklejacie wydawalo mi sie ze tez potrafie wyciac i skleic ;) oj jakze sie mylilem... ;)

do pracy mam tylko nozyk i tubke kleju typu BCG. Nie retuszuje krawedzi bo jeszcze nie umiem wiec nie bedzie to tak ladne jak bym chcial
ale chce sprobowac swoich sil w modelarstwie i jak na pierwszy raz mam nadzieje ze sie nie skompromituje

Tyle tytulem wstepu - wieczorem odzyskam aparat to sprobuje pokazac moje pierwsze proby
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Na twoim miejscu zaimpregnowałbym od razu arkusze za pomocą BCG - wydrukowi przyda się każda ochrona przed wytarciem paluchami przy klejeniu, a dodatkowo łatwiej ci będzie kleić - wystarczy odrobina kleju.

Polecam zarekwirować z łazienki suszarkę do włosów - osobiście nie wyobrażam już sobie klejenia BCG bez niej :)

Jeżeli to twój pierwszy model to życzę powodzenia...

P.S. co do retuszu, pobaw się kredkami albo pisakiem. Nawet czarny wygląda lepiej niż żaden...
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
mielona
Posty: 35
Rejestracja: ndz lut 05 2006, 16:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mielona »

Modele motocykli Yamaha zdecydowanie nie nadają się na pierwszy model. Mogą raczej zniechęcić do modelarstwa kartonowego. Życzę powodzenia w klejeniu tylko BCG - co prawda model nie posiada szkieletu ale wymaga sporego doświadczenia.
Pozdrawiam
mielona
Awatar użytkownika
danyf
Posty: 40
Rejestracja: sob paź 22 2005, 18:22

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: danyf »

Skleilem juz caly "przod" lacznie z kierownica ale w relacji umieszcze wczesniejsze fotki
Ostatnio zmieniony śr sty 17 2007, 19:31 przez danyf, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danyf
Posty: 40
Rejestracja: sob paź 22 2005, 18:22

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: danyf »

Wstyd mi sie przyznawac co do rezultatow mojego lepienia ale skoro juz zaczalem relacje to zgodnie z bodajze faq powinienem ja skonczyc ... tak wiec i czynie...

Najpierw pokaze efekty dzialania lepiszczem na pociety papier (zdjecia w ogolnie przyjetej skali ;) )
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zabrudzenia na krawedziach to moje nieudolne proby retuszowania
bo znalazlem kredke ktora pamieta jeszcze czasy mojego dzicinstwa ;)
Niestety nie chciala zbytnio rysowac a na mokro choc ladnie zamalowywalem krawedzie to przy okazji brudzilem tez elementy wiec sie poddalem
Model na tych zdjeciach jest zlozony na sucho bez sklejanycch laczen
Podczas klejenia dokonalem wielu odkryc ;) ktore zapewnie ocenice ze kazdy glupi to wie ;) a ja moim postem udowadniam ze jednak nie kazdy
Kazde podejscie do tej zabawy to dla mnie kolejna lekcja
powoli juz nabieram wprawy w poslugiwaniu sie nozykiem
Podczas sklejania drobnych elementow "odkrylem" ze latwiej jest jednak kleic na styk niz tak jak przewidzial projektant do tych no takich "zabkow"

No coz.. nie wiem coz wiecej opisywac wiec zabieram sie do mojej zabawy i zaczynam sklejac rame...
Awatar użytkownika
danyf
Posty: 40
Rejestracja: sob paź 22 2005, 18:22

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: danyf »

No to udalo mi sie w koncu skleic rame
i upchnac w niej silnik
Podczas sklejania rurek wydawalo sie ze wszystko jest ok
lecz po zlozeniu w calosc juz tak pieknie nie bylo
rama jakby krzywa i zbyt mala
Co do jej skrzywienia to mimowszystko daje sie spasowac calosc w kupe
a jak na model ktory dostanie potem do zabawy moj niespelna dwuletni bratanek to i tak niezle ;)
pewnie (przynajmniej jej rozmiar) to wina zbyt grubego papieru
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i po probie przylozenia juz sklejonych elementow
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mazter
Posty: 37
Rejestracja: czw lut 03 2005, 19:22

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mazter »

Witam

Mam pytanie czy nie widziałeś gdzieś darmowego modelu Yamahy TZR50?

Pozdrawiam
Mazter
Obrazek
Phantom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Phantom »

Cześć!
No, model całkiem fajnie klejony. :D brakuje tylko troche, retuszu.
Ja, zaretuszowałbym krawędzie czarnych części pisakiem, tego samego koloru, przed sklejeniem. Modelik całkiem fajny. Wyrazy uznania dla Ciebie.

Pozdro :pice:
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Nie polecam pisaków ani innych tego typu mazaków, po pewnym czasie zmieniają kolor i z czarnego robi się np. czerwony.
Awatar użytkownika
danyf
Posty: 40
Rejestracja: sob paź 22 2005, 18:22

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: danyf »

akurat tak sie sklada ze nie posiadam w tej chwili ani czarnego ani innego pisaka ani tez niczego czym by sie dalo retuszowac bo wszystko czym mozna w jakikolwiek sposob rysowac/malowac zarekwirowal moj maly bratanek ;)
Przez moment gdy posiadalem jeszcze kredki probowalem retuszowac rurki ramy i rzeczywiscie o wiele lepiej to wyglada
Dodatkowa sprawa ktora rowniez obniza estetyke wykonania to (co po raz kolejny powtorze) za gruby papier i aby go zgiac lekko go nacinalem co powodowalo rowniez powstawanie bialych rys na zgieciach
ODPOWIEDZ