*[Relacja/Samolot] Hawker Hurricane - AH

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Fokstrot
Posty: 76
Rejestracja: wt lis 25 2003, 16:05
Lokalizacja: Zagłębie cebulowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fokstrot »

Bartas,

jeśli kleisz Patexem, to jedna uwaga - nie dociskaj elementów poszycia do szkieletu. Ten klej wsiąka w karton i wiekszy nacisk spowoduje, że spod poszycia wyjdą "krowie żebra". Widać to u Ciebie w przedniej części kadłuba, choć tam, tak podejrzewam, zrobiłeś jeden błąd - wręgi powinieneś trochę oszlifować papierem nadając skos w kierunku dziobu. Dzięki temu nie rozepchałbyś tak części poszycia.

Poza tym, modelik fajny i wcale nie sądzę, że super trudny (mówię z doświadczenia, bo go kleiłem).

pozdrawiam i śledzę dalej,
"idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch"
Bartas
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 30 2006, 14:59
Lokalizacja: piła

Re: [Relacja]Hawker Hurricane AH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartas »

Witam ponownie.

Coś ostatnio mnie naszło i zmieniłem podejście do tego co robie :D Uświadomiłem sobie, że to dopiero mój drugi model, a do tego co oglądałem na forum modelarze dochodzili LATAMI i dziesiątkami, jak nie setkami modeli. Powiem więcej: teraz Hurricane PODOBA mi się :D
Teraz pora na fotki (po raz kolejny przepraszam za jakość, ale nie mam możliwości na lepszy sprzęt)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


pozdrawiam
Phantom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Phantom »

Cześć!

Dobrze, że wróciłeś! :spoko: Ja też nie kleje superdobrze. Ale z każdym modelem będzie coraz lepiej, tak myśle przynajmniej :D
Co do twojego modelu, to prezentuje sie swietnie. Mi też sie podoba. Widziałem też Twojego Karasia. Fajny modelik, mam zamiar go skleić.
I małe pytanko: Myślałeś juz z czego zrobisz oszklenie kabiny? A może kupisz lub juz kupiłeś osłone?

Pozdrawiam!! :pice:
Bartas
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 30 2006, 14:59
Lokalizacja: piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartas »

Phantom pisze:Cześć!

Dobrze, że wróciłeś! :spoko: Ja też nie kleje superdobrze. Ale z każdym modelem będzie coraz lepiej, tak myśle przynajmniej :D
Co do twojego modelu, to prezentuje sie swietnie. Mi też sie podoba. Widziałem też Twojego Karasia. Fajny modelik, mam zamiar go skleić.
I małe pytanko: Myślałeś juz z czego zrobisz oszklenie kabiny? A może kupisz lub juz kupiłeś osłone?

Pozdrawiam!! :pice:
mam w planach kupno tłoczonej kabinki, ale w tym samolocie osłona nie jest jakoś szczególnie skomplikowana i myśle, że nie będzie problemu z własnoręcznym wykonaniem :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
VIPER GTS-R
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 04 2006, 12:46
Lokalizacja: Biała Podlaska<->Warszawa
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VIPER GTS-R »

Witam!
Bardzo fajnie, że prowadzisz relację normalnym trybem do końca! :spoko:
Twój huraganik wygląda ok! Zwłaszcza, że to twój 2 model. Naprawdę jest ok!
Co do owiewki-ja kupiłem do swojego huragana gotową i jestem średnio zadowolony. Powodem jest przezroczystość kabinki-jeśli zakryje się nią kokpit, to słabo widać detale. Ja planuję zrobić owiewkę otwartą, więc u mnie nie będzie to miało takiego znaczenia, ale jeśli chcesz zrobić zamkniętą, to proponuję ją zrobić samemu-np. z folii do bindowania dostępnej w punktach xero. Jest ona bardzo dobra pod każdym względem-polecam spróbować!
Pozdrawiam!
Bartas
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 30 2006, 14:59
Lokalizacja: piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartas »

Viper dzięki za uwage, ale ja tez planuje "wersje otwartą" :D
Phantom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Phantom »

W moim przypadku ze zrobieniem osłony będzie trudno.(mustang III)
A z kupnem tez niełatwa sprawa( nie ma w okolicy sklepu modelarskiego, przez neta nie opłaca się za bardzo). Ale napewno się coś wymysli :paker:

Pozdrawiam :pice:
Bartas
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 30 2006, 14:59
Lokalizacja: piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartas »

Witam

tym razem z prośbą :D W Hurricanie skończyłem podwozie, ale chciałem "ztuningować" kółko ogonowe no i prawde mówiąc skopałem :D Więc prosze o skan częsci : 21. 21a, 20, 20a . Zrobie w standardzie :D

Bartas241@yahoo.pl

z góry dzieki :D fotki niebawem, pozdrawiam
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

posłałem i powielam pytanie z innego Twojego wątku.....
jak chciałeś ztiuningować kółko ogonowe??
Bartas
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 30 2006, 14:59
Lokalizacja: piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartas »

rowin pozwól, że zacytuje odpowiedź z "tamtego" wątku :D
po prostu doszedłem do wniosku, że "jestem na tyle dobry" aby zmienić coś w modelu, zmienić, waloryzowaniem tego nie nazwę. Wybór padł na kółko ogonowe, bo praktycznie nie można tam nic popsuć. Jak bardzo się myliłem, jestem jeszcze amatorem, i czego już się dowiedziałem jak na razie moje umiejętności nie pozwalają waloryzować nawet najprostszych elementów. No, ale czego mogłem oczekiwać klejąc drugi model?...
Co do relacji... JEDZIEMY DALEJ :D

Więc huragan stoi juz na własnych nogach. Jak znajdę chwilkę czasu to zmienię to nieszczęsne kółko ogonowe na standardowe. Nie będę się rozpisywał...zdjęcia: :D


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i te kółko...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ