[Relacja]ORP Burza MM

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
medziku
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 13 2007, 21:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[Relacja]ORP Burza MM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: medziku »

Witam :) Jest to moja pierwsza relacja. Modelarstwem bawiłem się wcześniej w szkole podstawowej i na poczatku w liceum. Potem to cudowne zajęcie porzuciłem na rzecz zabaw przy kompie, programowania itp :) Potem do tego doszły studia.

Jak za chwilę zobaczycie, moje umiejętności z czasów "dzieciństwa" posostawiają wiele do życzenia, jednak po namowach Piterskiego postanowiłem założyć tą relację.

Przeglądawszy to forum ciężko bylo znaleźć jakieć wskazówki co do klejenia modelów, trzebabyło przeczytać od dechy do dechy kilkanaście relacji. Więc wpadłem na pomysł, że ten post będe edytował i wklejał wszystkie Wasze wskazówki.

Model polskiego niszczyciela ORP Burza, Mały Modelarz 6/96, skala 1:200.
Ostatnio zmieniony śr lut 21 2007, 13:00 przez medziku, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wszystkie modele znalazly sie w... koszu :(

Teraz pracuje nad ORP Grom - Maly Modelarz
Awatar użytkownika
medziku
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 13 2007, 21:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: medziku »

No to kilka fotek w 1 rzucie plus opisy.

Pierwsza moja rada: jak kleisz model to nie pozwalaj go macać innym. W prawej częśći zdjęcia, na środku modelu widać wgniecenie... jeszcze tylko brakuje linii papilarnych mojego brata i bedzie komplet ;)

Obrazek


Tutaj widać małą niedokładność modelu. musiałem ostro szlifować podłużną wręgę tak, żeby przedostatni segment poszycia pasował. Przyklejona burta jest trochę za długa.

Obrazek


Dziób jest jeszcze do dopracowania.

Obrazek


Zdjęcie trochę niewyraźne, ale widać, że część z pokładem z kominami jest za szeroka w stosunku do nadbudówki.

Obrazek


Pokład w części rufowej wygląda na niewyskalowany. początkowo pokład śródokręcia był szerszy o prawie 2mm, lecz spiłowałem to tak, żeby pasowało. Szyny w części rufowej są węższe.

Obrazek


Nadbudówka dziobowa trochę przykrótka :(

Obrazek
Moje wszystkie modele znalazly sie w... koszu :(

Teraz pracuje nad ORP Grom - Maly Modelarz
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Z edycja postu będziesz miał niejakie problemy bo jest ona na tym forum ograniczona czasowo.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Ryszard Borowiak
Posty: 46
Rejestracja: wt lis 11 2003, 17:01
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ryszard Borowiak »

A z którego roku będzie sylwetka niszczyciela?
Ernbar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ernbar »

Chyba jak już był okrętem muzeum (2 kominy, 4 działa i 4 p-lot dwulufowe), ja kleiłem ostatnio Burzę z MM 12/2002 i nie miałem tylu problemów. Ale powodzenia i tak twoja ładniejsza.
ODPOWIEDZ