Tiger P Italeri ( 1/35) - wstęp do dioramki

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Skończony......Brakuje tylko drobiazgów które pojawią się na dioramce…….
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek


Pozdrawiam. ;-)
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Miało być poligonowo – będzie warsztatowo. Zmieniła się koncepcja dioramy, co widać na zdjęciu poniżej.

Obrazek

Poszperałem w swoim magazynie i znalazłem zestaw Iraleri nr.419 – Fidel Tool Shop, czyli dość sporo warsztatowych narzędzi i całego osprzętu. Mam też blaszki fototrawione z drobnymi narzędziami, które na pewno się przydadzą. Pojawił się mały problem z figurkami, gdyż te, które mam były przygotowane na dioramę poligonową, ale już powoli ten problem zaczynam rozwiązywać. Co do samej koncepcji dioramy.
Za tygrysem na pewno pojawi się ściana z okienkami. Musze się tylko zastanowić czy będzie „ceglana” czy wykonana z deseczek. I dalej trzeba dorobić okna, kable na ścianie….. no fajnie się zapowiada.
Do tego dochodzą jakieś szafki…… hmmmm….. też trzeba będzie zrobić. Stoły jak widać na zdjęciu mam.
Przy stole, gdzie na zdjęciu ustawiony jest wózek z butlami pojawi się podpora dachu. Ale jeszcze nie wiem czy będzie to metalowy słup, czy kawałek ściany. Jeżeli ściana, to na wprost lufy Tygrysa, fajnie będą wyglądały duże metalowe drzwi, chyba odsuwane, bo nie będzie miejsca na ich otwarcie. Zrobię też kawałek dachu, ale tylko nieduży fragment, tak aby nie zasłaniał scenki na dole. I tyle jeżeli chodzi o wstępne założenia. Cieszyłem się, że skończyłem modle pojazdów, ale gdzy czytam tekst napisany wyżej to chyba połowy jeszcze nie zrobiłem.
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Powoli do przodu…… co widać na fotkach.
Obrazek

Zdecydowałem się na takie rozwiązanie. Szkielet budyneczku to płytka pilśniowa do której dokleję ceglaną ścianę. Płyta pilśniowa będzie wzmocnieniem dla całej konstrukcji i do tego będzie na czym trwale przymocować dach. Nie będę się też obawiał, iż przy jakimkolwiek wstrząsie, uderzeniu, wszystko się rozpadnie. Na tylnej ścianie pozostaje tylko wytrasować i wyciąć okienka. Chyba z półokrągłym, górnym wykończeniem.

Obrazek

Ścianę z drzwiami cofnąłem o centymetr od krawędzi podstawki. Doszedłem do wniosku, iż skoro zdecydowałem się na drzwi to po zewnętrznej stronie też wypada zrobić ceglaną ścianę.
Tak jak tylną po zewnętrznej stronie mogę pomalować na czarno, tak ścianka z drzwiami musi być wykończona bo bedzie widoczna. Pewnie starczy miejsca na mały gzyms, rynnę.


I już techniczne zdjęcie…..
Obrazek

Jeszcze dobrze nie zacząłem pracy a już jest nadzorca.
Obrazek

Gdzie jest tablica informacyjna……
Obrazek


Pozdrawiam. ;-)
ODPOWIEDZ