Katastrofa F-14 w Polsce!!!

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Triger
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 11 2006, 13:59
Lokalizacja: Wawa

Katastrofa F-14 w Polsce!!!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Triger »

Dzisiaj ok. godziny 20:30 miała miejsce katastrofa F-14 nad wilanowem w warszawie. Ze wstępnych ustaleń wynika że powodem katastrofy była awaria prawego silnika.
Tuż po starcie maszyna przechyliła sie na prawe skrzydło i zaczęła pikowac w dół uderzając po chwili o ziemię. Heroiczna walka pilotów nie przyniosła skutku - obaj zginęli w wybuchu.
Szczątki maszyny były porozrzucane na sporym obszarze i części maszyny nie udało się odnaleźć.
Poniżej zdjęcia z wypadku oraz to co zostało z maszyny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Tak, wiem, jestem nienormalny ale podoba mi się to :D
Chyba dokleje przód (mam drugi egzemplarz F-14), kupię mocniejszą rakietę (obecna była za słaba i dlatego się nie udało) i pójdzie w kosmos :D
Ostatni model
Spitfire mk Vb
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3226
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 100

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Hmm, też tak się bawiłem za młodu ale był to bardzo wczesny młód. Ostatnio w Krakowie takie zabawy skończyły się niewesoło.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Wacław
Posty: 25
Rejestracja: ndz paź 15 2006, 18:18
Lokalizacja: Jordanowo>>>woj.lubuskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wacław »

Gratuluje pomysłu, kreatywni górą! :cool:

Kiedyś mój tato opowiadał mi, że kleili sobie samoloty w internacie a później urządzali małe pokaz pirotechniczne z ich udziałem: pomiędzy oknem internatu a Matką Ziemią naciągali żyłka po której puszczali zapalone samoloty, gdy osiągnęły ziemie następowała efektowna eksplozja. Wszystko działo sie oczywiście późnymi wieczorami. Szczegółów nie znam mogę sie tylko domyślać, że "główne ładunki" wklejone były między wręgami w poszczególnych segmentach kadłuba.

Pozdrawiam!:)
Triger
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 11 2006, 13:59
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Triger »

Tempest pisze:Hmm, też tak się bawiłem za młodu ale był to bardzo wczesny młód. Ostatnio w Krakowie takie zabawy skończyły się niewesoło.
Tzn jak się skończyło?


Pojechałem w miejsce gdzie w promieniu kilkuset metrów nie było zabudowań, w zasięgu wzroku nie było ludzi - jedyne kto ew. mógł ucierpieć to ja.
Ostatni model
Spitfire mk Vb
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Swego czasu z kupmlami budowalismy jesienia i zima, oprocz normalnych , jakies nedzne modele. By jak sie zrobi cieplo urzadzic taka sesyjke.
Sporo roznych materialow bylo instalowanych w trakcie budowy. Dodatkowe druty itp., segmenty pokryte gipsem w srodku i wypelnione prochem. Rozne rodzaje prochu z petard, baczkow itp.
Zabawa przednia.
Twoj pomysl z rakieta doskonaly. Fajne zdjecia z lotu.
Szkoda, ze wtedy nie wpadlismy na to, badz nie bylo funduszy.
Pozdrawiam
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
SmokHaosu
Posty: 61
Rejestracja: sob maja 26 2007, 21:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SmokHaosu »

No to my z kolega urzadzilismy rekonstrukcje zdarzen z zestrzelenia czerwonego barona. Model revella 1:72, po jednym ładunku pod skrzydło, głowny podkadłub (znaczy petardy odpalane draską). Dla polepszenia efektów troche rozcienczalnikla do kabiny, ale to w ostatniej chwili przed startem zeby nie zaczelo za szybko reagowac no i taki fokker z odpalonym glownym ladunkiem opadal z bakonu do ogrodka w korkociagu i klebach dymu, a na koniec po uderzeniu w ziemie eksplodowal. To dopiero było glupie
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Powiem Ci że czytając to zacząłem sie zastanawiać od kiedy u nas latają F14 ;-)

Fajny pomysł
Awatar użytkownika
Marcin G.
Posty: 75
Rejestracja: pn sty 08 2007, 12:58
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin G. »

Też się tak kiedyś bawiłem, ale z reguły modelami okrętów. Tutaj efekt byłby lepszy, gdyby Twój Tomcat upadł na jakąś twardą nawierzchnię :)
Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Życie projektanta byłoby piękniejsze, gdyby karton nie miał grubości..."
Pt-47
Posty: 183
Rejestracja: czw cze 02 2005, 10:33
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pt-47 »

Mam mieszne uczucia co do tego typu zabaw. Po co kupować model żeby go póżniej spalić ? Moim zdaniem to forum jest dla modelarzy , którzy chcą pokazać to co zbudowali i jakie mieli ewentualnie problemy z budową danego modelu. Moim zdaniem trochę niepoważne.
Triger
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 11 2006, 13:59
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Triger »

Bartosz B. pisze:Powiem Ci że czytając to zacząłem sie zastanawiać od kiedy u nas latają F14 ;-)

Fajny pomysł
Hehe i o to chodziło :D
Ostatni model
Spitfire mk Vb
ODPOWIEDZ