[Relacja]IJN Kiji

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
CRS
Posty: 33
Rejestracja: wt wrz 16 2003, 20:33
Lokalizacja: Szczecin

[Relacja]IJN Kiji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: CRS »

Nie bedzie to relacja tak senso stricte, bo nie wiem ile zajmie mi klejenie tego okreciku ale pomyslalem ze jak juz skonczylem kadlub to chociaz tyle moge pokazac :) Kiedys pewnie uda mi sie uzupelnic ta relacje o reszte IJN Kiji :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Krzysiek P. aka CRS
=========================
#Construct Responsible for Sabotage#
=========================
Awatar użytkownika
CRS
Posty: 33
Rejestracja: wt wrz 16 2003, 20:33
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: CRS »

wlasciwie pojawily sie drobne postepy :) projekt sie rozwija wlasnie robie podstawe komina :) oto jak wyglada to na dzien dzisiejszy
Obrazek
Krzysiek P. aka CRS
=========================
#Construct Responsible for Sabotage#
=========================
Awatar użytkownika
CRS
Posty: 33
Rejestracja: wt wrz 16 2003, 20:33
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: CRS »

dzis nadbudówka wzbogaciła się o jeden pomost i komin, jeszcze nie skonczony ale juz ogolny zarys widac :) najdluzej meczylem sie chyba z osłonami na kominie...
Obrazek
tak wyglądały po blisko 1.5godzinie zabawy efekt koncowy po złożeniu wszystkiego na sucho wygląda tak
Obrazek
pozostaje drobne wykonczenie, dorobienie drabinek, no i kosmetyka...i chyba moge powiedziec ze 1 element ponad pokładem bedzie skonczony :)
Krzysiek P. aka CRS
=========================
#Construct Responsible for Sabotage#
=========================
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 311
Rejestracja: wt lip 12 2005, 15:32
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Toff »

Tak z ciekawości zapytam - co skłoniło cię do malowania modelu? Jest to przecież całkiem sympatyczna wycinanka w ładnych barwach ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
CRS
Posty: 33
Rejestracja: wt wrz 16 2003, 20:33
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: CRS »

pomysł własny by robic wszystko malowane, a przyokazji dorobic pare rzeczy dodatkowo :) pozatym malowanie moim modelom wychodzi na dobre :) daje tez to mozliwosc robienia poprawek gdy cos niewyjdzie za pierwszym razem
Krzysiek P. aka CRS
=========================
#Construct Responsible for Sabotage#
=========================
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1069
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 136

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Mógłbyś użyć cieńszych drucików na czapę komina. I nie wiem, czy ten patent z siateczką na pokładach jest najlepszy. Zdecydowanie lepiej byłoby wytłoczyć ryfle w kalce i nakleić na pokład. Teraz nie dość, że nie są to ryfle, to jeszcze powstała dość przerysowana struktura do tego niezgodna z rzeczywistością. Już chyba lepiej byłoby zostawić gładkie pokłady.

Chociaż może w realu wygląda to nieco inaczej. Zdjęcia są sporymi powiększeniami.

Malowanie nie powinno służyć maskowaniu błędów. Poświęć więcej czasu na pasowanie elementów, odpuść sobie na razie "bajery" w styly niby ryflowanego pokładu, a czas poświęć na porządne sklejenie w standardzie. Na bajery przyjdzie czas, jak w standardzie wszystko będzie sklejone idealnie a dalej będziesz miał niedosyt szczegółowości.

Mam ten model i wiem, że sklejony w standardzie wyglądałby naprawdę rewelacyjnie. Jest bardzo dobrze opracowany i np. ryfle lepiej wyglądłyby nadrukowane, niż ta naklejona siateczka.

Przepraszam za tak krytycznego posta, ale może to pomoże Ci kleić lepsze modele.
Awatar użytkownika
CRS
Posty: 33
Rejestracja: wt wrz 16 2003, 20:33
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: CRS »

wszystko jest kwestia gustu, doceniam takze i krytyke ale mnie akurat pomysl z siateczka przypadl do gustu, co do drucikow na czapie komina cienszych jak 0.24mm nie mialem dlatego jest taki gruby, moze pojdzie to ktoregos dnia do poprawki narazie z brakow materiałowych są takie :) z pasowaniem elementow nie mam tak duzych problemow, wiekszym problemem jest dla mnie to ze czasem cos upapram klejem albo maźnie mi sie farbą, dlatego pomalowanie całego modelu pozwala mi wyeliminowac wiekszosc takich bledow :) Kazda krytyka i pomysl co mozna poprawic jest mile widziany i bedzie brany pod uwage :)
Krzysiek P. aka CRS
=========================
#Construct Responsible for Sabotage#
=========================
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

QN'iu, uwierz mi, widziałem model CRS'a na żywo podczas ostatniego spotkania modelarskiego w Szczecinie i tak jak sam napisałeś - model na żywo wygląda zdecydowanie lepiej i nawet wspomniane przez Ciebie ryfle-nie ryfle wyglądają całkiem przyzwoicie. Co do okaptowania kominów się nie wypowiadam bo tych nie miałem okazji "pomacać" ale wiem że nie są jeszcze przyklejone i można je poprawić.
Awatar użytkownika
CRS
Posty: 33
Rejestracja: wt wrz 16 2003, 20:33
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: CRS »

praca posuwa się do przodu, narazie powoli bo detal ktory wykonywalem kosztowal mnie wiele czasu ale ostatecznie doszedlem do wniosku ze warto było i jest to najlepsze dzialko przeciwlotnicze jakie do tej pory wykonałem :) dodam ze w wycinance składa się ono z 6 czesci z czego dwa to podstawa :) ja dolozylem pare swoich wedle paru małych zdjęc wiec poziom waloryzacji tez nie jest oszałamiający ale ja jestem z siebie dumny :) najtrudniej było zrobic mi celownik i korbke, kosztowało mnie to 4 próby ale wkoncu jakos wyszło :) zresztą sami oceńcie :)
pierwsze zdjęcie pokazuje stan surowy
Obrazek
reszta to juz efekt końcowy w porównaniu z modelarską jednogroszówką :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Krzysiek P. aka CRS
=========================
#Construct Responsible for Sabotage#
=========================
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1069
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 136

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

No to mi się podoba ;) Naprawdę pikne maleństwo.

Wyciągnąłem swojego Kiji i porównałem z wielkością zdjęć. Na "żywca" kadłub może naprawdę zupełnie inaczej wyglądać.
ODPOWIEDZ