[IN-BOX] Fokker E.V Eduard 1:48

"In-Box" oraz nowości i zapowiedzi modeli plastikowych.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zxcvbnm1971
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 13 2006, 23:31

[IN-BOX] Fokker E.V Eduard 1:48

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zxcvbnm1971 »

Model: Fokker E.V
Skala: 1/48
Producent: Eduard
Cena: 69,90 PLN
Malowanie: zestaw pozwala wykonać model w jednym z czterech malowań
Uwagi: sponsorem In-boxa jest Mc Maniak

Pudełko:

Obrazek

Zestaw składa się z trzech wyprasek:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

jednej barwionej blaszki:

Obrazek

maski w stylu taśmy Tamiya:

Obrazek

trzech arkuszy kalkomanii:

Obrazek Obrazek Obrazek

oraz ładnej, kolorowej instrukcji:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Podsumowanie:

Po otwarciu pudełka zmysły nasze zostają bardzo przyjemnie połechtane: bardzo ładnie i dokładnie odlane detale, płat oraz stateczniki w całości, nie z połówek. Ramka z dwoma wariantami płata (choć różnic pomiędzy nimi na razie nie zauważyłem) sprawia wrażenie ciężkiej, wiadomo, cały element z litego kawałka plastiku, sprawia to, że krawędź spływu jest delikatniejsza. Dołączona barwiona blaszka (od jakiegoś czasu standard u Edzia) zawiera między innymi pasy, zegary czy osłony karabinów. Dołączona maska pozwala np. na zamaskowanie kół przy malowaniu. Zestaw zawiera trzy arkusze kalkomanii: duży arkusz z oznaczeniami i dwa arkusze lozenge, jeden to górne poszycie, drugi dolne. Bardzo dobra, kolorowa instrukcja prowadzi nas przez wszystkie etapy budowy i na końcu prezentuje cztery efektowne schematy malowania, z czego jeden szczególnie bliski naszemu sercu, gdyż przedstawia maszynę kapitana Stefana Bastyra. Nie mogę obiektywnie ocenić tego zestawu, gdyż samolot ten darzę sentymentem a firmę sympatią, ale subiektywnie oceniam go jako bardzo dobry.
Obrazek
"Trochę więcej wiedzy oświeci naszą drogę" Yoda
mr.jaro
Posty: 560
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: [IN-BOX] Fokker E.V Eduard 1:48

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

zxcvbnm1971 pisze:Ramka z dwoma wariantami płata (choć różnic pomiędzy nimi na razie nie zauważyłem)
Bo i nie latwo zauwazyc, przynajmniej na pierwszy "rzut" oka. Roznica polega na tym, ze jedna wersja plata posiada lekkie wglebienia, imitujace faldy pokrycia fornirem.

zxcvbnm1971 pisze:...prezentuje cztery efektowne schematy malowania, z czego jeden szczególnie bliski naszemu sercu, gdyż przedstawia maszynę kapitana Stefana Bastyra.
No wlasnie, tak przynajmniej napisano w instrukcji budowy modelu. Natomiast wedlug popularnego (i stosunkowo wiarygodnego) "Windsock" maszyna ta latal Stec. Ktora wersja jest prawdziwa?
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Awatar użytkownika
zxcvbnm1971
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 13 2006, 23:31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zxcvbnm1971 »

Ponad 10 lat temu Eduard miał w ofercie podobny zestaw (oczywiście ten jest nowy, tamten był inny i miał chyba całe wnętrze z blaszek, już nie pamiętam dokładnie) i tak mi coś świta, że malowanie pudełkowe było właśnie takie, 002 na boku, leżąca ósemka i szachownica. I właśnie tam, jeżeli mnie pamięć nie myli, opis podawał, że pilotem był porucznik Stefan Stec. Gdzieś czytałem, że nie ma pewności, który z wymienionych pilotów latał tym konkretnym egzemplarzem. Jednak składając do kupy strzępki informacji w mojej głowie, obstawiałbym, że por. Stec latał samolotem oznaczonym 001 a kpt. Bastyr 002. Ponadto Stec zamiast 8 miał S na boku kadłuba. Ale to tylko moje przypuszczenia. Jeżeli czyta to ktoś obeznany w temacie, to proszę o zabranie głosu. Wiem tylko, że kpt. Bastyr wykonał pierwszy lot bojowy polskiego lotnictwa 5 listopada 1918 roku, natomiast por. Stec używał biało - czerwonej szachownicy jako swojego godła osobistego w lotnictwie austro - węgierskim, która to 1 grudnia 1918 została przyjęta jako nasz znak rozpoznawczy.
Obrazek
"Trochę więcej wiedzy oświeci naszą drogę" Yoda
mr.jaro
Posty: 560
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Wlasnie doszukalem sie tego, co mialem wyzej na mysli:

Obrazek
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
ODPOWIEDZ