[Relacja] Nysa 522 Ambulans"R" z Modelika

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Buczo
Posty: 48
Rejestracja: sob paź 07 2006, 21:04
Lokalizacja: Gdańsk

[Relacja] Nysa 522 Ambulans"R" z Modelika

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Buczo »

Witam!

Będzie to moja pierwsza relacja z budowy modelu. Do tej pory kleiłem letadła..ale patrząc na te Wasze cuda to ja nie mam się czym tu pochwalić:-P. Po trzech latach przerwy wróciłem do kartonu i będe próbował swoich sił we wszystkim co ma koła:-P.
Na początek Nyska "Erka" z Modelika...mam nadzieje,że ją skończę bo model klei się przyjemnie i bez większych problemów(dużo pomaga relacja Pulpetta - Pozdrawiam!)..

Lepie to coś od dwóch miesięcy z powodu braku czasu, ok.3h pracy w tygodniu...i tak oto powstała rama i płyta podłogowa:
Obrazek
Obrazek

Jedziemy dalej...niedawno ukończyłem(w 99%) silnik. Oglądając relację z budowy Krazów postanowiłem powalczyć z waloryzacją(pierwszy raz w mojej krótkiej karierze modelarza). Bardzo Was proszę o uwagi dotyczące moich zmagań, szczególnie te krytyczne, co spaprałem i jak tego unikać...Śledząc Wasze relacje na tym forum mam nadzieje, że wiele się tu nauczę..
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na razie to tyle...
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

Odnosnie modelu raczej niewiele mozna powiedziec , bo wszystko do tej pory pomalowales .Wyglada fajnie :) Moge ci jedynie polecic uzywanie papieru sciernego na krawedziach [poki co masz zadziory od farby].
Dlaczego twoje fotki wygladaja jakby na obiektywie byla siatka zlozona z kwadracikow ?
Czy zamierzasz malowac rowniez 'bude'? Rowniez kleilem ta nyske , tylko ze w wersji milicyjnej , i jestem ciekaw czy autor wprowadzil jakies zmiany , dlatego jestem rowniez ciekaw czy bedziesz stronil od szpachli .
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Buczo
Posty: 48
Rejestracja: sob paź 07 2006, 21:04
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Buczo »

Witam!
Rzeczywiście są zadziory ale zdjęcia robiłem na makro w dużym zbliżeniu, normalnie to tak się nie rzuca w oczy:-P, fotki mają "siatkę" bo robiłem w b.dużym rozmiarze i nie chciały mi wejść do fotosika więc na gify przerobiłem i tak wyszło(pierwszy raz relacjonuje budowę i wstawiam foty do netu:-P,następne powinny już być ok.)Budy nie zamierzam malować ale zobacze jak mi wyjdzie...Od szpachli postram się stronić (blok silnika trochę szpachli przyjął:-))
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Buczo
Posty: 48
Rejestracja: sob paź 07 2006, 21:04
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Buczo »

Witam!
Budowa pomału do przodu.Duża ilość dyżurów ogranicza niestety czas pracy przy modelu.Skończyłem silnik:
Obrazek
Obrazek
Powstał także most,resory i przednia ławka zawieszenia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Aktualnie męcze koła...zobaczymy jak wyjdą:-P
Obrazek
Narazie tyle.Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Buczo
Posty: 48
Rejestracja: sob paź 07 2006, 21:04
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Buczo »

Witam! Udało mi się trochę podłubać przy Nysce..oto efekty:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Całe podwozie pomalowałem gęstą farbą aby wyglądało jak konserwacja:-)..jak wyszło oceńcie sami!
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
iron_84
Posty: 59
Rejestracja: wt mar 27 2007, 21:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: iron_84 »

Witam.
Jak dla mnie wyszło super.
Koła rewelacja.
Czym malowałeś te błyszczące dekle (kołpaki)?
Przednie koła rbisz skrętne czy kleisz je na stałe ?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Buczo
Posty: 48
Rejestracja: sob paź 07 2006, 21:04
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Buczo »

Witam!

Cieszę się, że się podoba ...jest mobilizacja do pracy:-P
Kołpaki były grubo glutowane i szpachlowane a potem obrabiane na wiertarce.Malowałem Humbrolem srebrnym nr 11.
Ze skrętm kół jeszcze zobacze jak mi będzie szło ale fajnie by było jak by się skręcały:-)
Kacper0405
Posty: 29
Rejestracja: ndz sie 26 2007, 23:16
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kacper0405 »

Ze skrętnymi kołami podpatrz sobie technologie z nowo wydanego Żuka, bo jeśli sie nie myle to żuk miał take samo podwozie jak nyska
pozdrawiam! ;-)
Gdyby Bóg postawił na przedni napęd ludzie chodziliby na rękach :)
Awatar użytkownika
Buczo
Posty: 48
Rejestracja: sob paź 07 2006, 21:04
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Buczo »

Jest takie samo jak w Żuku ale tym modelu Nysy rysunki montażowe są bardzo skąpe, a niektóre części zawieszenie nawet nie są podobne do tego co na rysunku.
Awatar użytkownika
Buczo
Posty: 48
Rejestracja: sob paź 07 2006, 21:04
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Buczo »

Szanowni Koledzy!!

Wstawiam fotki mojego "prototypu" układu wydechowego..Mam do Was wielką prośbę, oceńcie jak to wygląda,czy rury nie są za cienkie i źle powyginane???? Czy może tak zostać? ( to na zdjęciu jest przyłożone "na sucho")
pozdrawiam!

Obrazek
Obrazek
po ewentualnym przyklejeniu będzie to dużo dokładniej ułożone..i postaram się zrobić jakąś walorkę podwozia pastelami :razz:
ODPOWIEDZ