holownik h 300

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
sirKacper

holownik h 300

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sirKacper »

Witam wszystkich!!!
Niezbyt znam sie na modelach szkutniczych bo głównie kleje pojazdy ale mimo wszystko chciałbym zmierzyć się z tym modelem. Wykonam go według planów z allegro. Mam zamiar zrobić go zdalnie sterowanego. I właśnie związku z tym mam pytanie: czy statek ten mam ster strumieniowy czy taki zwykły(nie wiem jak sie nazywa fachowo) :oops:
bo jak sie domyślam ster taki jest dużo łatwiej zrobić.
Prosze o pomoc i wszelkie wytłumaczenie tego tematu!
Awatar użytkownika
Krzysiek D
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 22 2007, 16:31
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krzysiek D »

Może zamiast 100% redukcji postaraj się zrobić np. do linii wodnej. Mi się wydaje że jeżeli to holownik to powinien mieć stery strumieniowe.
Obrazek
Awatar użytkownika
VIPER GTS-R
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 04 2006, 12:46
Lokalizacja: Biała Podlaska<->Warszawa
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VIPER GTS-R »

Krzysiek pływający RC do linii wodnej - taki modelarski jednorożec :haha: Zrób relację, chętnie zobaczę na własne oczy :lol:

sirKacper holownik Tomka D. - tam jest sporo informacji ;-)
sirKacper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sirKacper »

Dzięki!!! Pewnie że sie przyda. Nie wiem jaką technologią zrobić kadłub. Może jakaś podpowiedź od bardziej zaawansowanych kolegów?? Chodzi mi o to żeby była w miare łatwa dla takiego "wilka morskiego" jak ja :D
Prezes

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Prezes »

Najprościej jak się da -> wręgi z balsy obłożone kartonem na którym kładziemy włókno szklane -> nic innego nie wymyślisz chyba że twój tata pracuje w odlewni ;)
sirKacper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sirKacper »

Zastanawiam sie jeszcze nad holownikiem "Ares"
Mam jeszcze jedno pytanie?? Pare dni temu dowiedziałem sie że w Modelarstwie okrętowym były takie artykuły o zrobieniu modelu statku rc. Dowiedziałem sie o tym pare dni temu kiedy była już daleka część tego felietonu. I w związku z tym mam pytanie: czy ktoś może ma jakieś skany tych artykułów?
Oczywiście jak praca ruszy to postaram sie nią pochwalić :cool:
sirKacper

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sirKacper »

też myślalem o tej technologi bo jest najprostsza :D
Ale wolałem sie upewnić... (Tata nie pracuje w odlewni) :)
Awatar użytkownika
Krzysiek D
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 22 2007, 16:31
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krzysiek D »

VIPER GTS-R pisze:Krzysiek pływający RC do linii wodnej - taki modelarski jednorożec
Też się z tym nie spotkałem :lol: . Najwyraźniej źle coś napisałem. Chodziło mi o redukcję do LW. W sensie że dno mogłoby byś SF.
Obrazek
ArturN
Posty: 126
Rejestracja: pn lut 27 2006, 12:42
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ArturN »

W Modelarstwie Okretowym pisal Jarek Leoniec mozesz zamowic archiwalne numery lub skontaktowac sie z Jarkiem na stronie www.modelteam.com.pl Oprocz tego ukazalo sie pare artykolow w RC Przegladzie Modelarskim. Zalecana jest wycieczka do czytelni i wlatach 80 w modelarzu tez bylo pare fajnych artykulow jak wykonac kadlub. Polecam ci tez Modelarstwo Okretowe Jerzego Litwina tam tez jest troche rzeczy ktore sie moga przydac. Poszukaj tez bloga modelarza z Bydgoszczy który budowal holownik Ares jest sporo dobrego materialu. A jesli to nie wystarczy to polecam pielgrzymke do jakiejkolwiek modelarni szkutniczej tam zdecydowanie prosciej buduje sie modele.
Z powazaniem
Artur N
P.S. Holownik Bogdan i Ares nie posiadaly steru strumieniowego :P. A plywajacy model RC do linii wodnej bylby nie lada wyczynem i na pewno wzbudzilby uznanie :P (to oczywiscie w "" )
ODPOWIEDZ