[Relacja] Otwarcie fabryki Hughes w Polsce

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agula
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 20 2006, 9:35

[Relacja] Otwarcie fabryki Hughes w Polsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Agula »

Ostatnio obserwując wątki na forum, zauważyłam, że już paru z nas zaczęło robić model Hughes 500 Academy w skali 1:48. Sama więc postanowiłam zmierzyć się z tym modelem, a właściwie z pięcioma. Mam zamiar zrobić śmigłowce w pięciu różnych malowaniach, ponieważ udało mi się zdobyć na giełdzie modelarskie unikatowe naklejki firmy południowoamerykańskiej Astec. Jak do tej pory przygotowałam połówki śmigłowca. Wycięłam drzwi pilotów, gdyż te chcę zrobić otwarte. Natomiast te już wycięte wkleiłam i zaszpachlowałam szczelinki. Używałam szpachli Tamiya i Debondera.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Dmitruk
Posty: 17
Rejestracja: wt kwie 27 2004, 22:19
Lokalizacja: Łańcut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Dmitruk »

Zwróć proszę uwagę na oszklenie "naklejkowych".
A do czego był używany Debonder?
Pozdrawiam
Piotrek
__________
na warsztacie:
najbliżej ukończenia AMX
erkamo
Posty: 74
Rejestracja: pt sie 17 2007, 16:12
Lokalizacja: EU

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: erkamo »

Do usuwania nadmiaru i wygladzania tamiyowskiej szpachli. :)
Tylko nie pytaj Piotrze skad to wiem. :roll:
Pozdrawiam

erkamo
Awatar użytkownika
Agula
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 20 2006, 9:35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Agula »

Piotr Dmitruk Dziękuję za słuszną uwagę, może zdjęcie wykonałam niefortunnie, ale w środku są naklejki do obu wersji również to tej z zaokrąglonym przodem śmigłowca.

Poniżej zdjęcia prac wykonanych dziś, wnętrza pięciu kabin z podziałem na wersje wojskowe i cywilne. Aktualnie pracuję nad pasami, które robić będę od podstaw.

Obrazek
Awatar użytkownika
Agula
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 20 2006, 9:35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Agula »

Prace w fabryce Hughes ruszyły do przodu. Dzisiaj zamknęłam połówki śmigłowców. W ferworze pracy zapomniałam zrobić zdjęcia wykonanych przeze mnie pasów na fotelach, więc wybaczcie, że już prezentuję gotowce.

Obrazek

Śmigłowce pomalowałam podkładem, do którego użyłam farbę acrylową Tamiya XF-20.

Obrazek

Po roku zmagań z szukaniem dobrego kleju, znalazłam w końcu ten jeden, pewnie go znacie - Tamiya Extra Thin Cement. Temu, kto go jeszcze nie stosował, polecam. Jego wyjątkowość polega na tym, że nie trzeba smarować całej powierzchni, tylko na sucho wypozycjonować części do sklejenia i pędzelkiem posmarować powierzchnię - klej zwiąże plastikowe części, a jego nadmiar odparuje.
Obrazek
AWOT
Posty: 280
Rejestracja: sob mar 22 2003, 17:09
Lokalizacja: EPTO
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AWOT »

Gratuluje seryjnej produkcji. Fajnie to wygląda. Mam przy okazji pytanie. Czy mi sie wydaje, czy pierwszy śmigłowiec z lewej ma wyższe podwozie? To jakaś specjalna wersja? Też mam ten model w szafie ale czeka na swoją kolej. Chcę go zrobić w cywilnym malowaniu.
Jeszcze raz gratuluję.
szelmek
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 14 2003, 22:31
Lokalizacja: Pruszków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szelmek »

ZTCP to jest wersja torpedowa
Wszyscy chcą Twego dobra, nie daj go sobie odebrać,
Awatar użytkownika
Agula
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 20 2006, 9:35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Agula »

AWOT: tak jak już napisał szelmek jedna z robionej przeze mnie wersji na wyższe płozy. Jest to wersja morska z podwieszoną torpedą.

Kolejne pięć części to wirniki górne, zostały wygięte nad parą. Aby zapewnić równomierne rozłożenie poszczególnych łopat zmuszona byłam do przygotowania szablonu. Na kartce papieru narysowałam koło i podzieliłam kątownikiem na pięć równych części. Na zdjęciach widać w jaki sposób zamaskowałam wirnik do malowania końcówek.

Obrazek Obrazek

Dwa cywile zostały już pomalowane na kolor bazowy. Są to wersja salwadorska oraz policyjna argetyńska.

Obrazek
ODPOWIEDZ