[Prezentacja] Fly Model Infantary Tank MK. IV Churchill VII

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
macias13_84
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 06 2006, 18:45
Lokalizacja: Śmiechowice koło Opola/Opole

[Prezentacja] Fly Model Infantary Tank MK. IV Churchill VII

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: macias13_84 »

Witam wszystkich
Jako iż na forum można zobaczyć stosunkowo mało prezentacji samych modeli, w odniesieniu to relacji z klejenia wycinanki. Postanowiłem iż przedstawię mój najnowszy nabytek w postaci w/w modelu.
Będzie to brytyjski czołg ciężki piechoty Mk. IV Churchill VII. (kktórego swoją drogą nomen omen mam zamiar w najbliższej przyszłości skleić i przy odrobinie samozaparcia i szczęścia doprowadzić do końca:))

Zaczynamy zatem

Model w skali 1:25 opracował Pan Waldemar Rychard, autorem projektu graficznego okładki jak i szkicu umieszczonego w środku jest Pan Grzegorz Nawrocki.

Model udało mi się nabyć przypadkiem w jednej z opolskich księgarni :) za całe 39zł

Jak podaje projektant wymiary gotowego modelu to:
Długość 298mm
szerokość 130mm
wysokość 99mm
Model wydaje się wydany w formacie A3 (idealnie zakrywają go 2 karki papieru A4)

Model wydany na stosunkowo niezłym matowym kartonie mniej więcej 0,2-0,4mm

Sam model składa się z 6 stron instrukcji w tym jednej jako plan generalny i jednej opisowej poza tym w opracowaniu znalazło się 14 arkuszy z częściami modelu z czego 3 z wręgami i jedna cienkiego papieru z szablonami i elementami do zwinięcia w rulon
Tylną okładkę jak zwykle w wypadku tego wydawnictwa w nowszych publikacjach stanowi arkusz tektury 1mm-1,5mm

Model sprawia na pierwszy rzut oka wrażenie modelu skomplikowanego ze względu na samą objętość opracowania jednak po dokładniejszym przyjrzeniu się wycinance można zmienić zdanie gdyż zastosowano tam sporo uproszczeń takich jak gąsienice w formie jednego paska kartonu dodatkowym smaczkiem wydaje się możliwość wykonania włazów kierowcy i strzelca w pozycji otwartej tak samo jaki włazów w wieży dla dowódcy i ładowniczego działa niestety bez możliwości wykonania wyposażenia wnętrza pojazdu jak i uchylenia bocznych włazów do kadłuba.

Instrukcja opracowana staranie i czytelnie sam model zaprojektowany komputerowo.
Części nie posiadają przesunięć kolorów sam kolor również w jednym odcieniu bez przebarwień na poszczególnych częściach.

okładka i szkic
Obrazek Obrazek Obrazek

Instrukcja
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Części szkieletu wręgi i elementy do zwinięcia
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

"Wycinanka"
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Przepraszam za jakość zdjęć, ale robione tak koło 16 jak tylko wróciłem z zakupów, więc i światło nie bardzo, a i ze mnie fotograf od siedmiu boleści dopiero zaczynam przygodę z lustrzanką wiec proszę nie bijcie :D
Czym sie różni rosyjski żołnierz od Amorka???...
Zupełnie niczym... Jest tak samo goły,bosy ale uzbrojony po zęby...
a strzelając do Ciebie mówi, że to z miłości
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

IMO przegiąłeś , i to znacznie , z umieszczeniem nicku na fotkach. Jeden , na ukos strony , w zupelnosci wystarcza .
Poza tym fajnie , ze jest prezentacja akurat tego , choc juz starego , modelu .
Awatar użytkownika
Renzan
Posty: 81
Rejestracja: śr cze 01 2005, 10:26
Lokalizacja: Kraków, Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Renzan »

<b>macias</b> brawo za prezentację. Może wreszcie zacznie się ich pojawiać więcej na naszym forum :)
Mała uwaga: używaj interpunkcji (zwłaszcza kropek), a będzie już tip top :)

Pozdrawiam i powodzenia przy budowie!
W budowie: BAC Lightning
Laserożernym szkieletożercom mówimy twarde i stanowcze raczej nie.
Awatar użytkownika
macias13_84
Posty: 106
Rejestracja: pt sty 06 2006, 18:45
Lokalizacja: Śmiechowice koło Opola/Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: macias13_84 »

@Rout
Ok spróbuje to poprawić.
Może w poniedziałek jak znajdę chwilkę przed pracą porobię lepsze fotki przy dziennym świetle.

Dla zainteresowanych w aktualnym wydaniu Militarii XX, jest mini monografia tego czołgu.

Szczerze mówiąc wzorowałem się na Renzanie i jego prezentacji C-130, po jej przejrzeniu stwierdziłem czemu nie może kogoś te weźmie na zbudowanie sobie tego "brzydala"
Czym sie różni rosyjski żołnierz od Amorka???...
Zupełnie niczym... Jest tak samo goły,bosy ale uzbrojony po zęby...
a strzelając do Ciebie mówi, że to z miłości
Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

Zbudowałem tego "brzydala" już jakiś czas temu.Opracowanie bardzo dobre,części ładnie pasują,bezproblemowo się klei ten model.Ale pracochłonny to on jest.Zwłaszcza podwozie i gąsienice wymagają sporej dawki cierpliwości.Jeżeli ktoś ma ochotę obejrzeć mój model galeria jest tu
http://www.1-25saf.com/viewtopic.php?t=100
Pozdrawiam
Obrazek
ODPOWIEDZ