Trudna sztuka robienia lusterek

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Wesker
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 25 2008, 8:17

Trudna sztuka robienia lusterek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wesker »

Witam wszystkich bardzo serecznie, by skończyć model zostało mi już tylko zrobienie lusterek. Tu jednak pojawia się problem na które chciałbym znaleść rozwiązanie a nie obejście, otóż nie mam zielonego pojęcia jak lusterka zrobić. Ktoś kiedyś powiedział mi, że należy wykorzystać naciągnietą folie. Niby pomysł dobry, bo wygląda ładnie, problemem jest jednak to, że jest ona transparetna i widać farbę podkładową co per saldo sprawia, że imitacja jest beznadziejna. Zastanawiam się nad pleksą. Czy ma ktoś na to jakiś pomysł ?? Pozdr.!!
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Można pomalować metalizerem i polerować - ale to strasznie stresujące.
W sklepie papierniczym są papiery kolorowane dla dzieci. Samoprzylepne, a w takim zeszyciku są też strony: srebrna i złota.
Bardziej ekskluzywna odmiana samoprzylepnej folii (srebrnej) występuje w sklepach budowlanych. Służy do prac izolacyjnych.
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Można też użyć sreberka po cukierkach albo folii aluminiowej.
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Ta budowlana to właśnie aluminiowa

http://www.icmarket.pl/index.php?cPath=377_36_340
Awatar użytkownika
metio
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 20 2006, 14:09
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: metio »

Witam. Najlepiej wziąść blaszkę z puszki po napoju , wiekszy kawałek. Potem zedrzec delikatnie lakier np papierkiem ściernym 1000 nastepnie nanieść pastę polerską lekkościerną np Automax na ściereczkę bawełnianą i polerować troszke większy obszar od powierzchni lustra . Po skonczonej polerce odcinamy potrzebny wymiar, kleimy do ``obudowy`` lustereczka itp. Na koniec możemy pomalować lusterko lakierem bezbarwnym co zabezpieczy przed utlenianiem metalu.
Papier jest najszlachetniejszym tworzywem modelarskim.
Awatar użytkownika
Piotr Dmitruk
Posty: 17
Rejestracja: wt kwie 27 2004, 22:19
Lokalizacja: Łańcut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Dmitruk »

A może wyciąć z płyty CD ? Są takie lustrzane.
Pozdrawiam
Piotrek
__________
na warsztacie:
najbliżej ukończenia AMX
Wesker
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 25 2008, 8:17

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wesker »

Z racji tego, że nie miałem folii aluminiowej na stanie (tą metodę też sprawdzę) zasugerowałem się rozwiązaniem Metio. Zrobiłem to tak: puszka po Warce czerwonej, potem papier sćierny 1000, później na mini wierterkę dremela bawełnianą końcówke + pastę polerska Starwax uniwersalną do aluminium + 13000 obrotów. Potem przetarłem ręczniczkiem i efekt niesamowity!!! Można się przejrzeć!!! Polecam tą metodę.
Swoją drogą na stanie mam 3 lakiery połmat Humbrola i Model Mastera, oraz świecący Humbrola (niestety nie mam bezbarwnego). Ciekawe, który będzie lepiej służył, jakieś sugestie, który nałożyć aerografem??
Lusterka jeszcze nie wycinałem, gdyż niestety jest okrągłe, a cyrkiel gdzieś się zawieruszył. Spróbuje w moim Sd. Kfz 223 DAK zrobić nadbite - powinno się fajnie prezentować.
ODPOWIEDZ