Kuter rybacki "Elke" relacja ??

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jrap3
Posty: 64
Rejestracja: ndz wrz 19 2004, 18:10
Lokalizacja: Olsztyn

Kuter rybacki "Elke" relacja ??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jrap3 »

Witam serdecznie.
Od jakiegoś czasu obserwuję to forum i w końcu przyszła pora żeby się czymś pochwalić. Na warsztacie mam kuterek Elke (zestaw Graupnera). Model dość znany i popularny ale jest to mój pierwszy model RC po dłuuugiej przerwie. Poniżej kilka zdjęć z wcześniejszych etapów budowy.

Rzut okiem na stan z marca 2008....
Obrazek

Podczas "klepkowania"...
Obrazek

A tu kuterek podczas testowego pływania...
Obrazek

Na dzień dzisiejszy pozostało mi w zasadzie założyć olinowanie i skończyć robić śrubę (na zdjęciu pływa na kupionej plastikowej ale tak nie zostanie...). Niestety dawno nie mialem aparatu na modelarni :oops:
Postaram się jak najszybciej wrzucić kilka zdjęć gotowego modelu.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za komentarze i slowa konstruktywnej krytyki.
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Nawrzucaj tu jakich fotek szybciorgiem :lol: , tylko trzy skąpe małe zdjątka narazie widać . Cieszy mnie , że gdzieś tam w warmińsko-mazurskiej krainie buduje się graupnerowska "Elżbietka" ;-) . Widziałem ten modelik w kilku wykonaniach. Widziałem jak pływał , zbudował go kilka lat temu mój kolega ze Starogardu Gdańskiego . Pływał bardzo dzielnie , nawet na stosunkowo mocono wzburzonej wodzie . Świeciły się lampki , z ukrytego pod pokładem głośnika klekotał sobie diesel , dźwięczała syrena i gdakały mewy . Fajne jest też to , że modelarnia działa ;-)
Awatar użytkownika
jrap3
Posty: 64
Rejestracja: ndz wrz 19 2004, 18:10
Lokalizacja: Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jrap3 »

Jako że zdjęć jeszcze nie zrobilem nowych wrzuce jeszcze jedno na którym widać Elke z 11 listopada. Na zdjęciu również kilka plastikowych "pancerek", mały holowniczek nazywany przez nas "Kominek" i Smith Nederlanden - w trakcie budowy.

Obrazek
Awatar użytkownika
jrap3
Posty: 64
Rejestracja: ndz wrz 19 2004, 18:10
Lokalizacja: Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jrap3 »

Zgodnie z obietnicą - udało się strzelić kilka fotek Elki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Bryska Andrzej
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 19 2007, 10:15
Lokalizacja: Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bryska Andrzej »

Przy okazji jackowej Elke...
Tak do Grzegorza - gratuluję Twoich prac - tych kilka w necie widziałem, i szczerze zazdroszczę modelarskiej wydajności.
Zaś jeśli chodzi o modelarnię, to w "krzyżakowie" jest ich kilka, również nowych. Czyli sami nie jesteśmy.
Zapraszam na "stronkę" przez Jacka stworzoną:
www.stocznia.blogspot.com
Uwagi bardzo oczekiwane !
ODPOWIEDZ