koparka

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

Tomaszzzz
Posty: 3
Rejestracja: czw sty 08 2009, 17:00

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomaszzzz »

Sorry za błędne linki... : http://www.damitz-modelltechnik.de/ http://www.hobmamodelbouw.nl/webshop/ www.leimbach-modellbau.de/
Maszynke zacząłem niedawno robić i mogę sie pochwalić tylko 1 siłownikiem:)


Obrazek
Ostatnio zmieniony sob sty 10 2009, 14:14 przez Tomaszzzz, łącznie zmieniany 1 raz.
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

I znów działa tylko jeden :twisted:
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

działają wszystkie, wystarczy usunąc na końcy adresu przecinek
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Tomaszzzz
Posty: 3
Rejestracja: czw sty 08 2009, 17:00

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomaszzzz »

Już poprawione BALROG :twisted: może ktoś z Was planuje zrobić jakiś 'poważny' model???
Awatar użytkownika
Łukasz_G
Posty: 93
Rejestracja: czw sty 12 2006, 17:37
Lokalizacja: Piaski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz_G »

Tomaszzzz jak tam idą prace nad koparką? jeśli są jakieś nowości dawaj zdjątka
Iveco TurboStar - ukończony
Jelcz C-423 - w budowie
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Tomaszzzz pisze:Witam.

Zacząłem niedawno robić taki model, i nie zgadzam sie że trzeba dysponować zapleczem maszynowym... zrobiłem siłownik hydrauliczny
Niestety, ale jesteś chyba w błędzie .... Na razie to pokazałeś przez przeszło miesiąc kawałek mosiężnej rurki , którą mogę Ci również pokazać po kilkuminutowym pobycie w piwnicy .
Tomaszzzz pisze:może ktoś z Was planuje zrobić jakiś 'poważny' model???
Na szczęście jest tu wielu bardzo dobrych modelarzy , którzy nie tylko "planują " , "zamierzają" , "przymierzają" , a budują modele. Przede wszystkim nie wypisują bzdur. Modele są jak najbardziej poważne , takie poważne , że się w trumnie nawet poważniej nie wygląda , a na pewno są poważniejsze od mosiężnej rurki z gwintem . Powiem tak . Rzadko się mylę , choć bardzo chciałbym , ale takie tematy jak ten kończą się ZAWSZE fiaskiem . Jak na razie nic się nie zmieniło w tej materii . Były już latające kartonowe Herculesy , widziane nawet już w locie oczyma wyobraźni doradców , obliczających liczby Reynoldsa i spadki entalpii na łopatkach wirnika , były tematy trzynastolatków , pytających o jakość planów z M.O. - nie wiadomo po co , tak jakby miał zbudować okręt od podstaw , bo "wycinanka to gotowiec i za łatwe to to " , był cały szereg zidiociałych projektów z ich projektantami na czele , marnujących cenne miejsce na serwerze . Ja to już wszystko wiem , nie wiem tylko czym kieruje się autor zakładając taki wątek . PO CO ? Może kiedyś , ktoś mnie oświeci .
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Człowiek, który zmajstrował ten metalowy model w skali 1:20 ma ... 80 lat i jest emerytem. Nikogo nie pytał o nic - po prostu robił, i robi dalej. Ma ich już całkiem sporo. Przyniósł jeden pokazać na targi modelarskie, jakie w listopadzie odbyły się w Będzinie. Poprosiliśmy go i zostawił nam go na wystawie.
W tym modelu wszystko działa! Resory, hamulce, nastawnica, napęd wiązarowy, otwiera się palenisko itp. ....
Ma w piwnicy podstawowe narzędzia,ma też tokarkę i mała frezarkę. Koła odlewał w mieszkaniu w odlewni którą też sam zorganizował!

Obrazek
ODPOWIEDZ