Aziz czyli za oknem impreza II- scratch

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

Grześ sterowniczki pierwsza klasa :D
Przypominają sie stare dzieje !!

A przygłupa zwolnij :twisted:
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1106
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 198

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Jak by to powiedział Imperator Padyszach IV - melanż Grzechu! Melanż! ;)
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Aloha.

Wyciągarki uważam prawie za skończone . Można będzie je złożyć w całosć dopiero na pokładzie . Wtedy też wpuszcze wystające druciki do pokładu . Myslę , że wymienię jeszcze bębny , bo nie uzyskałem kształtu jaki chciałem , wymiana ich zajmie mi kilka sekund .

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Jako że ZŁO do ZŁA lgnie to Ci coś wpiszę .

" nie uzyskałem kształtu jaki chciałem - wymienię - wymiana ich zajmie mi kilka sekund . " Po przeczytaniu tego zdałem sobie sprawę z własnej ślamazarności i nieudolności . Chyba Cię walnę !

Mogiła .
Awatar użytkownika
Rotation
Posty: 143
Rejestracja: sob lip 31 2004, 19:24
Lokalizacja: Ruda Śl.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rotation »

Grzesiu od dłuższego czasu juz nawet nie komentuje twoich relacji bo zażywam w dużych dawkach Deprim :p bajka jesteś klasa sama dla siebie ... fajnie sie uczy od Ciebie patrząc na twoje relacje :)
pozdrawiam
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

Podstawy od podstaw.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Dziękuję za dobre słowo .

Moje ABC skreczbłildingu .

W dzisiejszym odcinku chcę pokazać jak ja to robię :lol: krok po kroku na przykładzie małego prostego modeliku dźwigu zwisającego będącego elementem dużego modelu Aziza . Jest to moja koncepcja , na tyle na ile pozwalają mi umiejętności :( . Chciałbym , aby ten wpis pokazał , jak z kawałka polistyrenu wielkości kartki zeszytu A4 za dwa złote i różnych śmieci , można zbudować uproszczony dowolny model . Wpis ten dedykuję współmodelarzowi Hurraganowi76 który wypisywał mi jakieś durnowatości na PW o kosztach , fortunach, setkach złotych i innych pierdołach . Klamota tego buduję bez użycia komputera , bez żadnych planów , wszystko wykonuję ręcznie na podstawie dwóch małych niewyraźnych zdjęć . Nie ma w tym prawdy modelarskiej , historycznej , jest tu mnóstwo błędów i jedna wielka niezgodność z oryginałem .

Narzędzia potrzebne do budowy nie odbiegają wiele z małymi wyjątkami od tych , które używane są do budowy modeli kartonowych .

Polistyren dzielę sobie na paski o potrzebnej mi szerokości z których będę robił bryły . Pierwszą czynnością którą wykonuję jest natrasowanie suwmiarką linii na arkuszu polistyrenu , po której będę wycinał paski :

Obrazek

Przykładam metalową linijkę z silikonową wkładką pod spodem - taka się nie ślizga. Przykładam grubszą stroną , dzięki temu nóż prowadzony jest w miarę prostopadle po ciętym materiale . Przeciągam kilkakrotnie, nacinam , nie przecinam, na koniec odłamuję .

Obrazek

Krawędzie tak odciętego paska delikatnie szlifuję "pilnikami" które to wykonuję z kawałków polistyrenu z naklejanym na nie papierem ściernym różnej gradacji . W ten sposób można zrobić nawet bardzo małe pilniki , którymi szlifuję trudno dostępne zakamarki elementów .

Zaczynam budowę podstawy Hds-a . Pasek kroję , aby otrzymać ścianki mojej podstawy .

Obrazek

Ścianki kleję klejem revell contacta . Nadtapia polistyren , nie zasycha w sekundę , mam czas na korekty klejonych elementów . Najważniejsze jest to , by kąty proste były kątami prostymi . W tym celu używam "stalowych kostek " - przy nich kleję . Dostałem je od kolegi . Dzięki temu , mój prostopadłościan , nie będzie w przekroju rombem .

Obrazek

Po wstępnym przeschnięciu , spoiny wzmacniam klejem cyjanoakrylowym od wewnątrz , którego posiadam trzy gęstości . NAKŁADAM GO IGŁĄ CZYLI SZPILKĄ !!! :haha:

Nakładam go również z zewnątrz , tym razem w celu zaszpachlowania łączeń . Nie używam praktycznie już szpachlówki . Nakładam go też SZPILKĄ !!!!

Obrazek

Szlifuję na kawałku papieru ściernego , delikatnie , ale do skutku , aż powierzchnia będzie gładka . Klej CA jest twardy . Zasycha nim zdążę powiedzieć "placek z jagodami" .

Obrazek

Zamykam mój prostopadłościan od góry i dołu kawałkami polistyrenu , których naddatek odcinam nożem . Znowu zaszpachluję CA i wyrównam powierzchnię .

Obrazek

Wykonuję sobie różne detale - nożykiem , z polistyrenu . Otworki wiercę trzymając w ręku wiertło . Wcześniej nakłuwam je szpilką , później rozgrzaną , na końcu wiertło . Na malutkich częściach do wyznaczania miejsc otworków , lub miejsc przyklejenia innych detali , pomagam sobie naklejając paseczki pociętej taśmy klejącej .

Obrazek

Obrazek

Doklejam , szlifuję , jednym słowem dłubię nie tylko w nosie i podstawa prawie gotowa .

Obrazek

Analogicznie przy kostkach z paseczków zlepiam ramiona .

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob mar 27 2010, 13:58 przez Grzegorz75, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Na kawałku kartonika z naklejonym papierem milimetrowym nasączonym klejem CA nakłuwam otworki pod druty , które będą imitować przewody hydrauliczne .

Obrazek

Analogicznie kolejne ramiona ....

Obrazek

Kolejne detale ....

Obrazek

Tutaj dysponowałem mosiężną rolką , ale z powodzeniem imitację rolki można wykonać z wytłukując krążki z polistyrenu szewskim wybijakiem .

Całość co chwilę przymierzam . Przymierzam elementy do siebie . Nie chodzi mi o częste "przymierzanie się do budowy modelu " Wykonałem też pierwszy siłownik . Z patyka po lizaku chuppa chups - zżarłem go mojemu chuckowi . Użyłem paseczka papieru milimetrowgo do wykonania zgrubienia , kawałka drutu i fragmentu igły lekarskiej .

Obrazek

Obrazek

Chuck nic nie powiedział , ale widziałem coś w jego oczach.... Musiałem mu kupić nowego lizaka.

Obrazek

Kolejne siłowniki zrobiłem z kawałka rurki mosiężnej . Zgrubienia to zwinięty papier nasączony klejem CA . Wszystkie wałki , rurki , patyki szlifuję wkładając je w wiertarkę po czym do obracającego się elementu delikatnie przykładam wcześniej wspomniane pilniki a na końcu zmoczony w wodzie skrawek papieru wodnego .

Na tym etapie czynię przymiarki przewodów hydraulicznych elastycznych , które robię z izolacji przewodu elektrycznego . Wyciągam środek , wkładam malutki kawałek cienkiego drutu i nasadzam na końcówkę zrobioną z poszatkowanej izolacji kabelka z przewodu telefonicznego. Taki przygotowany przewód nasuwam na wcześniej przygotowane druciki . Przewodów będzie ponad dziesięć :roll: . Izolacji z kabla telefonicznego , użyję także do zamaskowania drucików , by nałożona potem farba nie przeszkadzała mi w nasuwaniu końcówek moich przewodów hydraulicznych .

Dźwiguś będzie w miarę możliwości ruchomy :lol:

Obrazek

Na dziś wyglądamy tak

Obrazek

Obrazek

Ciąg dalszy nastąpi :cool:
Ostatnio zmieniony sob mar 27 2010, 13:57 przez Grzegorz75, łącznie zmieniany 1 raz.
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

Grzegorz75 pisze: Chuck nic nie powiedział , ale widziałem coś w jego oczach.... Musiałem mu kupić nowego lizaka.

Obrazek
No ja nie wiem czy jest szczęśliwy tak lizać lizaka przez papierek !!!
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Będzie go lizał dłużej przedłużając chwile przyjemności . Do następnego dźwigu .

Podobają mi się Twoje Grzesiu zabawki . Wszystkie .
Słuchaj Piotra80 . Ktoś kto posługuje się cytatami z Franka Herberta na to zasługuje .

Wujek Jędrek pozdrawia Chucka ! Przekaż mu też pozdrowienia od mojego "małego głoda" .
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1106
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 198

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Wujek Andrzej pisze:Podobają mi się Twoje Grzesiu zabawki . Wszystkie. Słuchaj Piotra80 . Ktoś kto posługuje się cytatami z Franka Herberta na to zasługuje .
:)

Grzechu rozumiem, że ten żurawik to efekt kolejnej dawki melanżu? ;) Poprostu masakra!
Tylko nie przeginaj za bardzo bo zamienisz się w coś takiego tam szarego:
Obrazek
...no i zestresujesz biednych chłopaczków z DOBRO SQUADu - jak widać na tym obrazku wszystkim trzem już ciśnienie się mocno podniosło a metro przebija się przez pieluchy...Tylko nie wiem czemu? Przecież to tylko zmelanżowany Grzesio...

AHAHAHAHAHAHAHAH... ;)
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
ODPOWIEDZ