Pokraczna dyskusja

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Zablokowany
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

Post autor: Camilllo »

Boże ale z was dzieci. Dorośli faceci... To tylko modele, które ja osobiście traktuje jako hobby czyli coś naprawdę służącego odprężeniu. Ogarnijcie się.
Obrazek
Rogal
Posty: 54
Rejestracja: pn maja 17 2004, 23:08

Post autor: Rogal »

A ja jako forumowicz- obserwator ciesze się, że wreszcie któryś z moderatorów ( JETA) odważył się głośno i wyraźnie wyrazić swoją opinię o ZŁO SQUADZIE, wytknąć im hamstwo i złośliwości.
Osobiście bardzo cenię sobie relacje Laszlika i Sicora jako wzorowych samolociarzy, Szyderczej Gały i Konana, jako "wszystkosklejaczy" umiejących i lubiących robić sobie "jajca", (inni ZŁO SQUADOWCY pominięci niezamierzenie) ale sposób zabierania głosów w relacjach innych osób tegóż "zgromadzenia" był co najmniej mało estetyczny.
Najbardziej jednak dotykała mnie ostatnimi czasy postawa jednego członka tej ekipy, który niejednokrotnie łamał wszelkie zasady dobrego wychowania (moze w Tychach nie znają sie na tak przyziemnych sprawach), opluwając )(GNIOT) pracę innych, jeszcze innych krytykując tylko za to, że wstawia zdjęcia swych modeli na różnych forach...

W/w wymieniona osoba w 2005 roku odeszła na KARTONBAU.... więc po co wracała, nikt na Nim nie płakał tutaj.... wróciła po to, żeby pokazać swoje niedokończone relacje zasłaniając się swoimi problemami ze wzrokiem, albo chwalac się swoimi tytuałi mistrzowskimi... panie Andrzeju - trzeba umieć być także i człowiekiem, a nie tylko wybitnym modelarzem, bo to forum, to miejsce które jednoczy przede wszystkim ludzi bawiących się w modelarstwo dla przyjemności a nie dla tytułów i zaszczytów...
P.S. wszelkie osobiste uwagi dotyczące mojej osoby proszę pisać na PW!
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

Post autor: Sicore »

Szkoda, że tylko nowo zarejestrowany użytkownik YoQuieroFumar załapał cały sens, reszta dłużej obecnych użytkowników i współmodelarzy chyba woli klepać swoje farmazony, bo to jest dla nich istota forum modelarskiego.

Polecam wszystkim jeszcze raz przeczytać jego wpis z końca 9 strony. Może wtedy załapiecie, jakie to proste, bez głebszego dna, bez ideologii i innych bzdetów...
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

Post autor: Wujek Andrzej »

Najbardziej to właśnie lubię rogale obserwacyjne .

Od zaistnienia na Forum opowiadające o swojej , w tej chwili to już dwadzieścia lat chyba trwającej , "przygodzie" z modelarstwem . Opowieści o tym że coś im się podoba , z tym nie mieli kłopotów a inni mają . A kiedy to kleili to ble ble a kiedy tamto to ble ble . I Całe góry tych ble ble ble ble . Pisać i dobrze się przy tym bawić .

"Jeżeli podzielasz pogląd że modelarstwo jest sztuką to trafiłeś we właściwe miejsce ". Tak od początku powstania pisze na stronie głównej Kartonwork .

Zawnioskuj panie rogal , z pomocą tych którzy non stop podkreślają jak doskonale się bawią , o zmianę na : "Jeżeli uważasz że modelarstwo jest zabawą to trafiłeś w najwłaściwsze miejsce ", albo zastanów się nad swoim .

Nie włożyłeś w dorobek modelarski Forum niczego . Gdyby nie ten wpis nikt by nawet o istnieniu rogala nie wiedział . Na Kartonwork wróciłem bo parę osób mnie o to prosiło . Bardzo długo się nad tym zastanawiałem . O ile mnie pamięć nie myli byłeś jednym z tych którzy domagali się usunięcia mnie z Kartonwork .

W najbliższym czasie na twoją prośbę usunę relacje niedokończone , choć znajduje się tam sporo podpowiedzi jak wykonywać wiele detali . Jesteś usatysfakcjonowany ?

Gniotem swój model nazwał sam ostoja . Plujesz na nieodpowiednią osobę .

Od ośmiu lat nie wystawiłem "dla zaszczytów" . Co chciałem osiągnąć już osiągnąłem . Jeśli myślisz że po tym co napisałeś zacznę się czegoś wstydzić to jesteś w błędzie .

Jeśli piszesz że jesteś modelarzem to ci wierzę ... bo o tym napisałeś . O swoich modelach też napisałeś . Pewnie są ładne i zabawowe .

P.S. Ponieważ wszelkich uwag odnośnie mojej osoby nie napisałeś na p.w. lecz tu , pozwoliłem sobie postąpić podobnie . Domaganie się czegoś takiego byłoby sprzeczne z zasadami dobrego wychowania a hamstwo pisze się przez "ch" .

P.S.2. Dziękuję Adminowi za usunięcie obu moich , nikomu niepotrzebnych , niedokończonych relacji . Jednocześnie przypominam o moich do nich prawach autorskich (zdjęcia , teksty itp.) i związanych z tym rygorów dotyczących kopiowania i wykorzystywania .
Awatar użytkownika
stary
Posty: 330
Rejestracja: sob gru 10 2005, 21:34
x 6

Post autor: stary »

Wielka szkoda że zdecydowałeś się na usunięcie tych tematów.
Niewiele jest relacji w których można podejrzeć jakieś nowe, ciekawe sposoby na walkę z kartonową materią.
Wiele się z nich można było nauczyć odnośnie techniki obróbki kartonu i nietuzinkowego podejścia do budowy modeli.
Z wpisów gadających głów pożytku nie ma żadnego a Twoje między innymi relacje zrewidowały moje podejście do modelarstwa.
Duża strata.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Post autor: Tomasz D. »

Spokojnie Stary, zawsze te relacje możesz otrzymać w formie PDF by mieć do nich wgląd, Wujek na pewno nie będzie miał nic przeciwko jeśli udostępnię je Modelarzowi przez duże "M". Dla gadających tylko i tak nie przedstawiają one żadnej wartości.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

Post autor: Wujek Andrzej »

Nie będzie miał ...

W miarę rozwoju sytuacji jestem gotów do wyzerowania swoich postów , galerii i relacji . Mimo wszystko stać mnie na rozpoczęcie od zera .
Jeszcze mam coś do zaoferowania . Postaram się by to cieszyło oczy i przybliżało różne kruczki-sposoby-sposobiki .

Wybacz Stary . Wujkowi wypowiedziano wojnę więc ... poszedł na wojnę .

Dla przedstawicieli "modelarstwa inwazyjnie klonowanego" i innych "zabawkowych relaksantów" te działania będą niepojęte . Przeciwko temu co doprowadza do upadku modelarstwa kartonowego i jego ośmieszania protestował będę nadal .

Wujek pozdrawiający .
Awatar użytkownika
-BARTEK-
Posty: 110
Rejestracja: pn lut 12 2007, 20:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/okolica

Post autor: -BARTEK- »

Widzę kolejną bezsensowną dyskusję,
weźcie sobie Panowie na wstrzymanie, bo to jest bez sensu...

Wracając do Pokraka, to fajnie wyszedł, ciekawi mnie jaki będzie następny pokraczny pojazd :)
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

Post autor: Grzegorz75 »

90 procent współmodelarzy nie wie o co chodzi w tym wszystkim i uparcie twierdzi , bo tak wygodniej , że my szydzimy , wyśmiewamy czyjeś umiejętności itp ..... Otóż chyba nie .... Chyba raczej z głupoty niektórych twórców kretynizmów o nakładaniu kleju igłą i zbocznych podglądaczy pierwszorzędowych .... Ale to już szczegół .
Najbardziej mnie bawią wpisy "KRZEWICIELI KULTURY " i przeciwników Hamstwa .... Jedyne o czym można pisać jak się jest nieudacznikiem , zakompleksionym współmodelarzem internetowym we wymientolonej koszuli flanelowej i wojskowych opinaczach , siedzącym skrycie , anonimowo przed monitorem komputera na zaszczanej kanapie .
Wszystkich pragnących mnie wychowywać , prawić mi swoje "kulturowe" androny , zapraszam na osobiste stawiennictwo i mówienie tego w gębę. Jakoś jeszcze nikomu nie przyszło mi tego powiedzieć , stojąc na przeciwko .... Hm... Nie wiedzieć czemu .... Gdyby jednak miał ktoś takie wychowawcze pragnienie znajdzie mnie tutaj:
Grzegorz Krawczyk
Gdynia , Jesionowa 13 .
Awatar użytkownika
jjb89
Posty: 84
Rejestracja: wt maja 06 2008, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: jjb89 »

Rozumiem(albo nie), że chcecie utrzymać poziom prac itd. Również, że drażni Was (Zło), kiedy większość społeczności(?) forum, zachwyca się 'kiczem' (wcale tu nikogo nie obrażam), no ale tak to już jest, że na mniejszym stopniu zaawansowania, czasem trudno jest rozgraniczyć model wartościowy, a ten średniawy. Do póki jednak forum jest otwarte, to tak będzie.
Osobiście złych doświadczeń ze Złym Squadem nie mam, wręcz przeciwnie odpoweiedzi na temat pierwsi udzielali mi właśnie oni, i to bez aroganckiego tonu :shock: to forum się świetnie nadaję aby dostać rzeczową krytykę, a jak się wyciągnie wnioski to nikt szydził nie będzie- wiem to z własnego doświadczenia.
Nie mniej jednak cała sytuacja jest dla mnie śmieszna i napięcie nie proporcjonalne moim zdaniem do przyczyny. A taka wojna na podpisy jeszcze tej śmieszności dodaje. Obu stronom.
Zablokowany