Aparatura sterująca

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

Aparatura sterująca

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Odrobiłem lekcje z klas obowiązujących w jachtingu RC w naszym kraju , a teraz usiłuję odrobić lekcje z tematu: aparatura sterująca.
Po wstępnym zapoznaniu się problemem mam sporo wątpliwości i tak:
1 - czy w Polsce RC ma ograniczone pasma częstotliwości nadawania a jeżeli tak do do jakich zakresów? Pytam ponieważ w sprzedaży można znaleźć sprzęt pracujący na częstotliwościach od 24 do 40 MHz.
2 - czy częstotliwość nadawania ma wpływ na jego jakość? Mam tu na myśli przede wszystkim stabilność zasięgu i utrzymywanie stałej kontroli nad modelem. Moje wątpliwości biorą się stąd, że przeczytałem o różnych kłopotach związanych z chwilową utratą zasięgu i wymykaniem się modeli spod kontroli
3 - którzy z producentów aparatury sterującej, reprezentowanych na naszym rynku, dają gwarancję najlepszego stosunku jakości do ceny?
4 - w informacjach dotyczących poszczególnych aparatur oferowanych w necie na ogół brak danych o mocy i zasięgu działania. Jak i gdzie szukać takich informacji? Jakie są ograniczenia mocy nadawania aparatur RC?
5 - w jachtingu RC obowiązuje aparatura dwukanałowa, szczęśliwie należąca do najtańszych, ale nie bardzo jestem zorientowany czym powinny się charakteryzować te dwa kanały. Jakie możliwości powinny posiadać?
6 - czy oprócz diodowego wyświetlania stanu naładowania baterii aparatura powinna wyświetlać jakieś informacje niezbędne w czasie kierowania modelem?
7 - w informatorach zawodów znalazłem wymóg posiadania co najmniej czterech kompletów kwarców bez słowa o ich częstotliwości. Czy może być ona w dużym rozrzucie dla poszczególnych par?
Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
ODPOWIEDZ