HMCS Snowberry / Sackville 1:72 [ RELACJA ]

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rotation
Posty: 143
Rejestracja: sob lip 31 2004, 19:24
Lokalizacja: Ruda Śl.

HMCS Snowberry / Sackville 1:72 [ RELACJA ]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rotation »

Witam
Za oknem robi się coraz cieplej a to znaczy, że można z jakiś czas zrobić mały wypad nad wodę by popływać sobie modelem ;)
W tej chwili kończę model holownika „ Banckert „viewtopic.php?t=12459
Nie był bym modelarzem gdyby kończąc prace nad Banckertem nie myślał nad kolejnym modelem. Sprawa wyglądała tak, że po dwóch latach spędzonych nad budową Banckerta miałem ochotę na mała odskocznie i zrobienie modelu prostego co oznacza modelu prosto z pudełka. Banckert niby tez był zestawem ale z Billingboats który okazał się pomyłką i ambicje wzięły góry by model ten poprawić. Z prostego modelu z pudełka zrobiło się dwa latka :p. Tym razem chciałem inaczej tak jak to Tomasz określił „ model wakacyjny” a więc model którego budowa będzie przyjemnością . Jedyny model który spełniał te wymagania był model z plastiku w konkretnej skali by moc go przerobić na pływadełko. Na rynku niestety dominują mikrusy w postaci pancerników. Większa skala to tylko Italeri Elco 80 oraz Schnellbotw skali 1:35 oraz… Snowberry firmy revell w skali 1:72. Padło na ten ostatni, model tani bo dałem za niego 260zł ( lecz szukałem go ok2 miesięcy )a jest baaardzo duży jak na pudełkowy model do sklejenia i postawienie nad kominkiem :P 85cm :D. Myślałem, że sprawa załatwiona i po skończeniu Banckerta mogę wziąć się za Snowberrego by na wakacje zdążyć. Niestety… w ręce wpadły mi fotki oraz materiały na temat Snowberrego… porównując to co otrzymałem od Revella i to jak można ten model odpicować zwątpiłem… chyba znów ambicja bierze górę i cos przy modelu zmajstruje tu gdzieś dorobię tam poprawie… oby nie wyszło z tego kolejne 2 latka …
Nad samą jednostką HMCS Snowberry lub HMCS Sackville nie będę pisał bo jest to dobrze znana wszystkim „wodnym” modelarzom korweta typu FLOWER.
Podam tylko dane:
HMCS Sackville
1939-40 Program Flower Class Corvette

Displacement: 950 tons
Length: 205' Beam: 33' Draft: 11.5'
Propulsion: 4-cylinder triple expansion steam engine, 2,750 hp, 16 knots
Range: 3,500 nm @ 12 knots
Armament: one 4" Mk IX gun forward, two 20mm Oerlikon cannons,
single 2 pdr (40mm) pom-pom in aft gun tub, one Hedgehog ASW mortar,
four Mk II depth charge throwers, two depth charge rails, 70 depth charges
Radar: Type 271 surface search, SW2C or 2 CP air warning
Sonar: Type 145
Complement: 85 – 95
Wybaczcie brak tłumaczenia ale chyba domyśleć się można :p
Sam model ma długosć 85cm i jest w skali 1:72, jak pisałem wczesniej jest to model firmy Revell
Na dzień dzisiejszy przedstawiam pudełeczko które trochę miejsca zajmuje oraz to co w nim jest, a przy okazji trochę osprzętu który w miedzy czasie już zakupiłem z myślą o tym modelu ;):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1106
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 198

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

No Rotation! Widzę, że jedziesz ostro z kontrolowanym radiowo koksem! ;) Ledwo holowniczek zszedł z pochylni a już Flowerek sie wpycha :) I pięknie, będzie kawał dobrego modelarstwa! Jazda!Jazda!Jazda! ;)
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Awatar użytkownika
ZzB
Posty: 252
Rejestracja: śr paź 15 2003, 11:57
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: HMCS Snowberry / Sackville 1:72 [ RELACJA ]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZzB »

Rotation pisze:Niestety… w ręce wpadły mi fotki oraz materiały na temat Snowberrego… porównując to co otrzymałem od Revella i to jak można ten model odpicować zwątpiłem… chyba znów ambicja bierze górę i cos przy modelu zmajstruje tu gdzieś dorobię tam poprawie… oby nie wyszło z tego kolejne 2 latka …
Głęboko i lojalnie ostrzegam - jeżeli chciałbyś przebudować Revella na obraz i podobieństwo fotek, to .... albo grube fliki funtów na blaszki i żywice albo CO NAJMNIEJ 2 lata skraczowania.
Dłubię tą konkretną flowerkę już od kilku lat (z doskoku, dlatego tak długo) i w zasadzie WSZYSTKO wymaga poprawy lub przebudowy.

Nie mniej - trzymam kciuki za dobrą zabawę i finalny efekt.
Pozdrowionka
ZzB

..no bo skończyłem zamiatać pierwszą połowę pierwszej płyty...odsapnę nieco... i skończę drugą połowę pierwszej.
Awatar użytkownika
Rotation
Posty: 143
Rejestracja: sob lip 31 2004, 19:24
Lokalizacja: Ruda Śl.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rotation »

Wiem drogi kolego o blachach które są dostępne i koszt małych zestawów to ok 50-150 funtów !!! a zestawów jest kilka jak i nie kilkanaście po przeliczeniu wychodzi ok 2500zł :P. Nie okradam JESZCZE banków więc pobawię sie sam na ile pozwolą mi moje umiejętności i materiały. Na pewno nie odpicuje go jak na fotkach, wszystko wyjdzie w czasie budowy połowę zostawię a co mi sie nie spodoba przerobie. Jak mówiłem chciałem by był to model wakacyjny :P
ZzB czy masz jakieś fotki lub materiały z budowy ? Był bym ogromnie wdzięczny
Pozdrawiam
pozdrawiam
Awatar użytkownika
ZzB
Posty: 252
Rejestracja: śr paź 15 2003, 11:57
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZzB »

Rotation pisze:ZzB czy masz jakieś fotki lub materiały z budowy ? Był bym ogromnie wdzięczny
Z budowy to niewiele:
http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=760 ... =snowberry
ale jakby co - służę wszelakimi materiałami źródłowymi.
Pozdrowionka
ZzB

..no bo skończyłem zamiatać pierwszą połowę pierwszej płyty...odsapnę nieco... i skończę drugą połowę pierwszej.
glasgowarship
Posty: 11
Rejestracja: pt lip 16 2010, 0:53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: glasgowarship »

I have built 3 R/C models of the flower they sail well
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1106
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 198

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

so maybe some photos please ?
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Awatar użytkownika
Rotation
Posty: 143
Rejestracja: sob lip 31 2004, 19:24
Lokalizacja: Ruda Śl.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rotation »

Yea photos please :D
pozdrawiam
ODPOWIEDZ