*[Galeria/Samochód] F1/March Cosworth 871

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiterATS
Posty: 435
Rejestracja: pn lip 24 2006, 20:25
Lokalizacja: Opole
x 1

*[Galeria/Samochód] F1/March Cosworth 871

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiterATS »

Witam
Długo nic nie pokazywałem, ale to nie znaczy, że nic nie sklejałem. Tym razem trochę zmieniłem tematykę i skleiłem model bolidu F1. Konkretnie jest to bolid March Cosworth 871, zespołu Leyton House Racing, z sezonu 1987. W sezonie 1987 March’e 871 były przeważnie wyposażone w silniki Forda. Model natomiast przedstawia samochód z silnikiem Coswortha, opatrzony numerem fabrycznym 871-02 i numerem startowym 16. Bolidem tym w 1987 jeździł Mauricio Gugelmin, wtedy jeszcze kierowca testowy zespołu.
Co do samego modelu, to jest to model w skali 1/24, do darmowego pobrania z internetu. Sklejało się go całkiem dobrze, choć spasowanie mogłoby być lepsze- ciągle trzeba było coś docinać i przycinać. Dotyczyło to szczególnie monocoque’a i elementów nadwozia. Szczytem były natomiast felgi, które okazały się za szerokie aż o ponad 2mm. Musiałem je więc opracować całkowicie od podstaw. Wymiany wymagały również lusterka, ponieważ wycinankowe nijak nie przypominały oryginału. Zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jako ciekawostkę podam, że obecnie dokładnie ten bolid można kupić po okazyjnej cenie 100.000 Euro. Samochód jest w pełni sprawny i po remoncie kapitalnym. Dodatkowo w ramach zakupu jest do zaoferowania pełen pakiet części zamiennych. Samochód można sobie zobaczyć min. na stronie www.carclassic.com

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ