*[Relacja/Okręt] BISMARCK - A.Haliński. POWRÓT

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Strk
Może to wykonanie papierów byłoby nieco lepsze, gdyby sam projekt był nieco przyjaźniejszy. Nie odnoszę się do „pasowalności” części – tu w zasadzie jest ok. Niech to ponadto nie zabrzmi krytykancko, projekt ów jest dość leciwy i pionierski na naszym rynku, chwała Autorom).

Dla przykładu – ta wygnieciona na półokrągło górna pokrywa (tuż pod podstawą masztu) była nieco inaczej „zaprojektowana” (jako płaska podklejona płytka). A tak, po wyprofilowaniu „skurczyła” się nieco i trzeba było retuszować po obwodzie białe pole na górnej płycie dalmierza. (ale przecież mogłem wystrugać większe to kółko z zapasu koloru, ech).

Podobnie sama obudowa dalmierza nie była kanciasta - a tak zakładał projekt. Po zeszlifowaniu rogów zmieniły się nieco wymiary… itd., itd.

Nie zanudzam Was takimi pisaniami, bo przez ich wielość bym Waz zanudził ;-)
Chociaż może pomogłyby tym, którzy będą składać ten projekt. No cóż, wszystko i tak widać na zdjęciach.
Ale jak kiedyś wspomniałem, cała frajda jest w tych „odkrywaniach” i zmianach, w ten sposób model staje się, jakby… autorski.

Yukikadze.
Wpierw trzeba ten model skończyć, a trochę jeszcze zostało. Wystawy?, konkursy? Je wiem??
Tutaj jest największa wystawa, permanentna. I do tego w takim sympatycznym towarzystwie.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Nadbudówka rufowa
(jeszcze bez artylerii oraz wyposażenia poszycia przy pokładzie głównym) :

Obrazek

Obrazek

Na jednej z poprzednich stron, pewien Dobry Człowiek wali do nas intensywnie z PPSz-y lub innego MP-40 i aby mu nie zabrakło kulek, postanowiłem otworzyć jedną z szaf amunicyjnych do artylerii p.lot (jednak nieco większy kaliber, bo 105 mm) ;-)
Skoro ten Pan sprowokował temat , i taki odważny jest, to niech teraz powie nam, jak ta amunicja była w szafach przechowywana, bo to co pokazałem jest rażąco niezgodne nie tylko z zasadami bhp (zwłaszcza z "b"), ale pewnie i z pragmatyką „strzelniczą” (oczywiście część pocisków jest pokazana „impresyjnie”, w trakcie wyciągania z szafy):

Obrazek

Kilka zbliżeń:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1122
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 207

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

:shock: ... Jak zwykle po mistrzowsku układasz te kartonowe puzzle Arturze :spoko:
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Awatar użytkownika
Paolo vanKossi
Posty: 39
Rejestracja: śr mar 10 2010, 18:51

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paolo vanKossi »

Pełen respekt dla ciebie Art. Podziwiam precyzję i cierpliwość oraz nie uleganie presji na szybkość w sklejaniu.

Ponieważ nie widziałem wycinanki(po wydawnictwie sadzę że jest dość szczegółowa-takie zdanie laika w temacie tego okrętu)chciałbym zadać ci pytanie: Ile powiedzmy procentowo jest w tym co zamieściłeś w ostatnim poście wykonane z wycinanki a ile to twoja waloryzacja?
Ostatnio zmieniony śr mar 09 2011, 23:52 przez Paolo vanKossi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Paolo
----------------------------------------------------------
Kleję bo lubię a nie dlatego, że potrafię

Na warsztacie:
Me-109 G5 KK Nr6(1/2009) 1:50, Me 109F-4 AH Kartonowy Arsenał 4/2005
Awatar użytkownika
ruto88
Posty: 247
Rejestracja: pn lut 01 2010, 11:48
Lokalizacja: Lubawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ruto88 »

Przed otwarciem tej relacji powinno być ostrzeżenie dla apoplektyków :mrgreen:


PZDR
Gutek
Posty: 32
Rejestracja: czw kwie 21 2005, 12:42
Lokalizacja: Andrychów / Liverpool

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gutek »

Wspaniala praca!! Wszyscy z "Mam talent" moga sie schowac przy Pana umiejetnosciach
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Art pisze:postanowiłem otworzyć jedną z szaf amunicyjnych do artylerii p.lot (jednak nieco większy kaliber, bo 105 mm) Wink
O artyzmie się nie wypowiadam bo brak słów ale przydałaby się next time jakaś strzałka dla kompletnych laików tej dziedziny. :D
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
n1gdy
Posty: 91
Rejestracja: pt maja 20 2005, 16:43
Lokalizacja: białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: n1gdy »

Art to co ty wyprawiasz z tym modelem to prawdziwe mistrzostwo. Jak dla mnie brak słów i przy tej relacji mogę powiedzieć iż ja niepotrafię sklejać modeli...Mam w planie budowę AH bismarcka i nieukrywam iż będę wzorcował się na twojej relacji. Czapka z głowy na widok tego modelu. Pozdrawiam.
Modele skończone:
niemiecki reflektor przeciwlotniczy:
viewtopic.php?t=15830&highlight=
Awatar użytkownika
piotr_k
Posty: 72
Rejestracja: śr lut 18 2009, 13:56
Lokalizacja: MALBORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr_k »

Witaj Art to co robisz jest debest:) nie masz litości dla nas oglądających. Oby więcej jeszcze szczegółów do oglądania.
pozdrawiam
tomaszolemski
Posty: 53
Rejestracja: sob cze 26 2010, 23:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomaszolemski »

Poprostu mistrzostwo swiata. Mam pytanie te wszystkie elementy druciane to gotowe elementy czy sam wszystko robisz?
cierpliwosc to skarb jakiego nie mozna kupic...

W budowie: Bf 109 E-4

zbudowane: Ju 87 d-3

Olo
ODPOWIEDZ